Şimdi Ara

LCD den vazgeçenlere CRT tavsiyeleri... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağlam bi lcd nin yerini hiçbir CRT tutamaz nede olsa sözkonusu olan gözlerimiz Bütçe sıkıntılı değilse muhakkak lcd alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 21 Mart 2006; 19:56:30 >
  • valla crt kuıllanıodum 997mb lcd ye geçtim gözünü sevim gerçektende lcd nın yerini tutmuyo parlaklık olsun renk kalitesi olsun ölü pixel dediğin ne ki cıktımı en geç 2 gun içinde yenısını verıyolar
  • dostum ozamn FPS tarzı oyunlar oynamıyorsun yada anlamıyorsun .HZ değerinin ne kadr onemli olduğunun farkında değislin .sory
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

quote:

Orjinalden alıntı: HoLoCouST

LCD den vazgeçilirmi yaw... ben 4 gün önce 19" samsung 997mb crt monitör aldım 2 gün kullandım ve geri iade ettim... CRT monitör hiçbir zaman LCD monitörün tadını vermez... LCD

+1
    ayrıca 2 kere samsun mb 793 almış biri olarak samsung u hiçönermen çünkü bendeki 2 monitörde arıza yaptı alacaksan phillips al

LCD varken CRT alınmaz bence , alınırsa da sadece parasızlıktan alınır. 19" bir LCD monitörden yazıyorum bu yazıyı, doğal çözünürlüğünde bir LCD'den aldığınız tadı hiç bir CRT veremez, en azından benim kişisel tecrübem bu yönde, her ikisini de kullanmış biri olarak söylüyorum. 22" Sony Flat CRT monitör bile kullandım, CRT'lerin artık gelebileceği maksimum noktada bir monitör ancak görüntü netliği vb... bana şu anda kullandığım 19" BenQ LCD'nin tadını vermedi. Bence burada benim gibi CRT'den LCD'ye geçiş yapmış arkadaşların yorumlarına biraz kulak asın, her ikisini de denemiş insanlar olarak LCD diyenlerimiz çoğunluktaysa bir sebebi vardır. CRT alınmaz demiyorum ama bütçesi uygun olanlara da şiddetle LCD tavsiye ederim.

@mediart, abicim maclerle uğraşan biri olarak söylüyorum, pek MacOS X ile çalışmadığın belli oluyor. 512MB ram ile bırak doğru düzgün grafik vs... program çalıştırmayı, MacOS X altında internet vs... normal işlerini ancak görürsün. MacOS X için 1GB ve üstü bellek öneriliyor çünkü grafik arayüzü ve başka sebeplerden dolayı bellek canavarı bir işletim sistemi. 512MB ile kullanabilir misin, evet, ancak 1GB'lık bir Windows yüklü PC'den aldığından çok daha az verim alırsın. Evet maclerin GHz olarak daha verimli oldukları doğrudur ama sadece 512MB bellek takıp G5 1.8 Mac ile OSX kullanan adama gülerler. Maclerin photoshop gibi uygulamalarda hızlı olmasının sebebi işlemcisindeki Altivec ünitesidir, ama 1.8 G5 ile doğru düzgün oyun oynamayı bekleme çünkü 1- G5 superscalar bir işlemci yani aşırı uzun bir pipeline var 2- oyunlar genelde OS X için optimize değildirler ve bu sebeplerle windows altında 1.8'lik bir athlon64 osx altında 1.8lik bir G5'i her türlü oyunda ezer geçer.

• quote:

Orjinalden alıntı: kozlowski

dostum ozamn FPS tarzı oyunlar oynamıyorsun yada anlamıyorsun .HZ değerinin ne kadr onemli olduğunun farkında değislin .sory

valla genelde fps tarzı oyunlar oynarım hiç bir sorun yok hz ın de etkisini biliyoz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufster

quote:

quote:

LCD den vazgeçilirmi yaw... ben 4 gün önce 19" samsung 997mb crt monitör aldım 2 gün kullandım ve geri iade ettim... CRT monitör hiçbir zaman LCD monitörün tadını vermez... LCD

+1
    ayrıca 2 kere samsun mb 793 almış biri olarak samsung u hiçönermen çünkü bendeki 2 monitörde arıza yaptı alacaksan phillips al

@mediart, abicim maclerle uğraşan biri olarak söylüyorum, pek MacOS X ile çalışmadığın belli oluyor. 512MB ram ile bırak doğru düzgün grafik vs... program çalıştırmayı, MacOS X altında internet vs... normal işlerini ancak görürsün. MacOS X için 1GB ve üstü bellek öneriliyor çünkü grafik arayüzü ve başka sebeplerden dolayı bellek canavarı bir işletim sistemi. 512MB ile kullanabilir misin, evet, ancak 1GB'lık bir Windows yüklü PC'den aldığından çok daha az verim alırsın. Evet maclerin GHz olarak daha verimli oldukları doğrudur ama sadece 512MB bellek takıp G5 1.8 Mac ile OSX kullanan adama gülerler. Maclerin photoshop gibi uygulamalarda hızlı olmasının sebebi işlemcisindeki Altivec ünitesidir, ama 1.8 G5 ile doğru düzgün oyun oynamayı bekleme çünkü 1- G5 superscalar bir işlemci yani aşırı uzun bir pipeline var 2- oyunlar genelde OS X için optimize değildirler ve bu sebeplerle windows altında 1.8'lik bir athlon64 osx altında 1.8lik bir G5'i her türlü oyunda ezer geçer.

1-Yazıyı dikkatli okuduysan. o anının yaklasık 2 sene önce anlatılmış bir hikaye olduğunu anlardın. Yani G4 powermac. Yanlışın var MacOS X'te çalışıyorum. 2-Kıyaslamayı ne oyun nede başka birşeyi örnek vererek yaptım. 3-Konumuz bu olmadığı için burada kesiyorum.

• LCD sektöründe artık 3 yıl boyunca sıfır ölü pixel garantisi verebilen ve bunu iyi fiyatlara sunan firmalar var.

tek sorun CRT den 170 dolar fazla olması okadar.
  • Crt nin kralı beni F900P dir
  • özür 2 defa yolamışım pardon!! site yolarken çöküyorda donanim haber yöneticilerine uyarı burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acdc -- 21 Mart 2006; 23:12:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

Sağlam bi lcd nin yerini hiçbir CRT tutamaz nede olsa sözkonusu olan gözlerimiz Bütçe sıkıntılı değilse muhakkak lcd alın derim.

mczaga arkadaşımız çok haklı ama ucuz sıfır ölü piksel garantili ürünlerde var nerdeyse crt fiyatına ben mesela bir tane buldum 19" bu yaklaşık 21" crt ye tekabbul eder 8 ms dvi lı lcd 500 ytl piyasası inceleme adreside şu http://www.lcd-al.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acdc -- 22 Mart 2006; 13:03:16 >

• Bazı arkadaşlar crt aldım hemen deiştirdim lcd deki renkler daha güzel demişler ama sanımca olay psikolijik zira profesyonel olarak doğum fotografçılığı yapan bir bayan arkadaşım için konuyu araştırdık. Hangi satıcıya sorarsanız profesyonel olarak uğraşacaksanız şu cevapları alırsınız, lcd de renk sayısı daha düşük, baktığınız açıya göre renkler değişiyor ve renkler daha yapay çıktı aldığınızda kağıttakiyle tutmuyor sadece artıları şimdilik düşük radyasyon ve göz yormaması.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KanKoKan
    Bazı arkadaşlar crt aldım hemen deiştirdim lcd deki renkler daha güzel demişler ama sanımca olay psikolijik zira profesyonel olarak doğum fotografçılığı yapan bir bayan arkadaşım için konuyu araştırdık. Hangi satıcıya sorarsanız profesyonel olarak uğraşacaksanız şu cevapları alırsınız, lcd de renk sayısı daha düşük, baktığınız açıya göre renkler değişiyor ve renkler daha yapay çıktı aldığınızda kağıttakiyle tutmuyor sadece artıları şimdilik düşük radyasyon ve göz yormaması.

+1.
    Heleki renklerle uğraşıyorsanız veya uygulamalarınızda (oyunlar da dahil) gerçek renkleri istiyorsanız kesinlikle CRT almalısınız. Hem CRT hem LCD sahibi olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • lcd lerde kontras oranı daha yüksek olduğu için standart bir kullanıcıya yeterde artar bile.Ama crt lerde ise renklerin tonları çok daha gerçekçi ve fazladır.Bu yüzden hala phptpshop kullananlar büyük ekren crt leri tercih ediyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mediart

quote:

Orjinalden alıntı: ufster

quote:

quote:

+1

1-Yazıyı dikkatli okuduysan. o anının yaklasık 2 sene önce anlatılmış bir hikaye olduğunu anlardın. Yani G4 powermac. Yanlışın var MacOS X'te çalışıyorum. 2-Kıyaslamayı ne oyun nede başka birşeyi örnek vererek yaptım. 3-Konumuz bu olmadığı için burada kesiyorum.

Powermac G4ler 1.8 GHz hızına ulaşmadı o yüzden G5 olduğunu yazdım bu bir, sen yanlış hatırlıyorsan ben ne yapayım, verdiğin örneğin 2 sene öncesi olması hiç bir şeyi değiştirmez osx yaklaşık 2001-2002 yıllarından beri kullanılıyor bu da iki. İki cevabında da o kadar yanlış şeyler yazmışsın ki es geçemedim, kulaktan duyma bilgilerle yorum yapmaman gerektiğini hatırlatırım. Son kez söylüyorum 2 sene önce de G5 powermacler vardı ve g4 powermacler hiç bir zaman 1.8 GHz hızında Apple tarafından satılmadılar, sadece son bir iki yılda çıkan ekstra işlemci kartlarınde (sonnet gibi) kullanılan G4 işlemcileri 1.8 GHz hızlarına ulaştı onların performansı da zaten 1.8 GHzlik bir G5'ten daha düşük ve 3 te 1 fiyatlarındaki 3 GHzlik Pentium 4 ile boy ölçüşemeyecek seviyede. Sonuçta Apple tarafından 1.8 GHz G4 satılmadı, satılsaydı bile 3 GHz bir P-4 performansına ulaşamazdı ayrıca senin verdiğin yanlış bilgiye göre yorum yapıyorsam bunun suçunu benim üzerime atma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufster -- 22 Mart 2006; 1:21:56 >

• Benim tercihim de LCD. Sürekli oyun da oynuyorum ama crt de iken gözlerim belli bir süre sonunda yoruluyordu ve bazen de baş ağrısı yapıyordu. LCD de böyle bir problem olmuyor.Renk bakımından da memnunum. Ağustos 2005 te almıştım.Hala çok memnunum.Gerçi 8ms modeller çıktı ama yine de tavsiye edebilirim. Sony SDM-HS95 19''
  • 300dolarlık LCD için kaliteli CRT den vazgeçemem.
    750dolarlık LCD ye de değmez diyorum
    109p philips CRT den ne üstünlüğü var LCD olarak söyler misiniz.?
    1000 dolara wiewsonic pro serisi var. Gerçekten güzel. Ama değer mi yani?
    300 dolara samsung 510N almıştım. İlk geldiklerinde..şimdi sadece office çalıştırabiliyorum. TV bile seyredemezsiniz. ENAYİ gibi 300 dolar bayılmıştım o zaman sanki birşey var LCD de...forumlarda yazılan çizilen herşeyi kabul edemiyorum.....
  • nesi varki 510 n smasungun

office kullanıyorum demissin.
  • CRT monitör alacaklar kaç inç alırsanız alın ama mutlaka reel flat monitör alın.... farkı göreceksiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

valla crt kuıllanıodum 997mb lcd ye geçtim gözünü sevim gerçektende lcd nın yerini tutmuyo parlaklık olsun renk kalitesi olsun ölü pixel dediğin ne ki cıktımı en geç 2 gun içinde yenısını verıyolar

sen bu işi biliyosun benim almayı düşündüğüm LCD gelsede crt den kurtulsam ayrıca dunku kıyağından dolayı teşekkür ederim kardeş

• sonucda lcd ler daha gelismekde olan bir teknoloji.Renk, Hz, olu pixel ve ms sorunlari daha cozulemedi o yuzden pro islerde oyunlarda ve yuksek kalite dvd gibi filmlerde lcd geride kaliyor ama bu problermler cozulurse zaten lcd standart hale gelir.Acikcasi param olursa hic dusunmeden yukarida tavsiye edilen LACIE marka CRT yi alirdim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.