Şimdi Ara

LC WAIKIKI'DE ÇALIŞMAK ! ? ! ? ! ? ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
9
Favori
174.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nightwish

quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Çok sıkıcı bir ortamı var bana göre Lc waikiki'nin ne zaman girsem bir an önce çıkmak için ne bakıcaksam hemen çıkıyorum. Bu arada pazartesi bizde anketörlüğe başlıyoruz arkadaşla anket başı 4 tl

Bir sayfa anket için mi 4tl. Eğer öyleyse çok iyi. 10kişiye doldurtsan 40tl

Şöyle düşünün.İki dakikanız var mı deyip sokakta sizi durduran insanlarla hemen diyaloğa giriyor musunuz? Muhtemelen hayır. O yüzden göründüğü kadar kolay iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayernM

quote:

Orijinalden alıntı: burak1709

sağolsun çalışanlar iyi denk geldi, desteklerde öyleydi, herkes masasındaydı, çalışanlarda kabinde veya depoda duruyodu ürün çıkarma filan, güzel bi anı olarak kalcak 1 hafta :)

hayırlı olsun dostum bugün en zor günü geçirdik ayrıca kendi grubumuzda birinci olduk ama o yorgunluk bitirdi bizi eve demin geldim ancak saat 6 da gitmiştim :) ve birinci oldugumuz için 200 lira lcw hediye çeki :)

Vay be hocam çok iyiymiş Part-time maaşını senin yazdıklarına bakarsak 750tl oluyor iyiyimiş valla Portakal market diye bir yerde çalışmıştım hesapladığıma göre 850 falan alıyoruz. Bu full-time tabi günde 9 saat çalışma mola yok tabi ben ramazan ayında çalışmıştım belki ondandır. İftarda 45dlık mola vardı sadece tabi o da öğlenciysen Bu sene ikinci örğetim bir üniye yerleşecem ve part-time lcw'e başvuru yapmma lazım kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: SamJam

quote:

Orijinalden alıntı: Nightwish

quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Çok sıkıcı bir ortamı var bana göre Lc waikiki'nin ne zaman girsem bir an önce çıkmak için ne bakıcaksam hemen çıkıyorum. Bu arada pazartesi bizde anketörlüğe başlıyoruz arkadaşla anket başı 4 tl

Bir sayfa anket için mi 4tl. Eğer öyleyse çok iyi. 10kişiye doldurtsan 40tl

Şöyle düşünün.İki dakikanız var mı deyip sokakta sizi durduran insanlarla hemen diyaloğa giriyor musunuz? Muhtemelen hayır. O yüzden göründüğü kadar kolay iş değil.

Denk gelmedi öyle birisi ama muhtemelen dururdum.

• quote:

dostlar benim iyi bir arkadaşımın babası oturdugum bölgede lcw nin bölge sahiplerinden sanırım öyle bişey işte işe başvurayım diyorum yaz dönemi için sizce nasıl olur?

Dostum yaz dönemi için hangi zamanda başvurmak lazım.Bende yaza doğru girmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORKUN///M

quote:

dostlar benim iyi bir arkadaşımın babası oturdugum bölgede lcw nin bölge sahiplerinden sanırım öyle bişey işte işe başvurayım diyorum yaz dönemi için sizce nasıl olur?

Dostum yaz dönemi için hangi zamanda başvurmak lazım.Bende yaza doğru girmeyi düşünüyorum.

hocam yaz dönemi için haziranın başında başvurmak gerek eğer ögrenciysen ayrıca temiz bir tiple gitmen gerek adam akıllı giyinmiş tıraşlı falan
  • benim yaş 31 oldu.kendi işimi yapıyordum fakat maddi durumlardan dolayı bırakmak zorunda kaldım. lcw de part time iş ilanı gördüm başvuracağım.daha sonra full time döndürebilir miyim.bundan önce kendi cafem vardı.sabah 8 gece 1 çalışıyordum yatmam 4 ü buluyordu.günde 4 saat uyuyordum.yeri geldiğinde hafta da 2 gün tek kalıyordum dükkanda tek başıma çalışıyordum.çok zor iş valla.lcw düşünüyorum da ne dersiniz.kariyer yapmak için ideal bir yer mi.yada güvenlik görevlisi olarak başka yere gireceğim.görüşlerinizi bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan5717

benim yaş 31 oldu.kendi işimi yapıyordum fakat maddi durumlardan dolayı bırakmak zorunda kaldım. lcw de part time iş ilanı gördüm başvuracağım.daha sonra full time döndürebilir miyim.bundan önce kendi cafem vardı.sabah 8 gece 1 çalışıyordum yatmam 4 ü buluyordu.günde 4 saat uyuyordum.yeri geldiğinde hafta da 2 gün tek kalıyordum dükkanda tek başıma çalışıyordum.çok zor iş valla.lcw düşünüyorum da ne dersiniz.kariyer yapmak için ideal bir yer mi.yada güvenlik görevlisi olarak başka yere gireceğim.görüşlerinizi bekliyorum...

Lcw de ne biliyim hamburgercilerde kariyer yapilmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben part time'a başvurdum 2 gün önce. ama başvurduğumda mağaza çok kalabalıktı başvurumun güme gitmiş olmasından korkuyorum. normal şartlarda geri döneceklerse şayet bunun süresi kaç gün oluyor tecrübeli arkadaşlar cevaplayabilir mi?
  • ap
  • Lcw de çalışanlar çok ilgisiz. Elbise alacağım zaman çalışanların peşinde koşuyorum adeta. Buradan Lcw ye eleman seçen müdürlere selam göndereyim...
  • merabalar bende lcw den işe alındığıma dair telefon aldım kısmi part dediler nedir neyin nesidir bilemedim çalışan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. bu arada benim gibi tembel bi herif için haftada 2 gün çalışmak tanrının mucizesi gibi bi şey
  • Bende geçern Cumartesi başvurdum. Ama daha aramadılar ya. :( Off acaba ne zaman ararlar. @tuncaydogan kardeş sene ne zaman işe başvurdun tam olarak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SamJam

Kaç saat çalışıyorsunuz ayda? Ve maaş nedir?

quote:

burak1709
    beyler haftada 30 ayda 120 saat çalışıyosun ben genelde 4:30 da gidip 23 de çıkıyorum daha önceleri 9.30 da kapanıyodu mağaza o zamanlarda 15:30 dan 21:30 a kadar çalışıyodum yani haftada 30 saati tamamlıyodum şimdi iş yeri geçicilerle doldu bizim için daha rahat oldu herşeyi onlara yaptırıyorum kafam rahat valla ayrıca maaş ise tamamı 350 artı olarak 140 yemek ayrıca 60 agi birde aylık 200 e yakın prim ama hepsini birlikte alamıyosun malesef parça parça alınıyo

birde saça sakala karışmıyorlar çok aşırı bir model yoksa ki öyle birşeyde zaten işe almıyolar yani hacı sakalıda bıraktırmazlar,punk cı gibide gezemezsin ama normal sakala bir dedikleri yok saçta öyle tabi

ayrıca en önemli konuya geleyim;
    şimdi bundan önce sanayidede çalıştım pazardada çalıştım şimdi ise lcw deyim.Burası daha önceki işlerime göre daha rahat hemde çok.Ama kendini bişey zaanneden insan sayısı çok.Bu bahsettiklerim çalışanlar değil sadece full time lardan bazıları ve reyon yöneticisiyle,mağaza müdürü gibi üst düzey çalışanlar.onların egolarından banane ben katımı yapar ürünümü dağıtır çıkarım diyosan çok rahat gelir iş sana ama yoksa kesin birilerini döver öyle atılırsın merak ettikleriniz olursa alıntı yapın cevaplıyayım

mrb, bi arkadaşıma acil iş arıyoruz ve lcyede baş vurdu, bi kaç şey danışmak istiyorum;

kendisi çalışmazsa okuyamaz ve yarım zamaanlı çalışarak aklımıa gelen ilk iş bu oldu.. ama bi şeyleri net bilmeye ihtiyacımız vara, yani tecrübe etmiş birinden öğrenmeye; örneğin, hem çalışarak hem okuması sizce ne ölçüde mümkün ? sanırım üni öğrencileri yarım zamanlı çalışıyo, bunun ücreti, bi öğrencinin yurdunu vs karşılaya yeter mi sizce yada kısa yoldan şuanki ücretler ve çalışma saaleri ne kadar net olarak ?

yanıtlarsanız çok sevinirim

• Valla ben başvurdum ama beni almadılar. Zaten bende şans olsa dünyaya gelmezdim. Şuan işsizim kimse bana iş vermiyor. çok kötü bi durumdayım. Referansım yok diye kimse beni almıyor. Şansızlığın da bu kadarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Eraser-

Valla ben başvurdum ama beni almadılar. Zaten bende şans olsa dünyaya gelmezdim. Şuan işsizim kimse bana iş vermiyor. çok kötü bi durumdayım. Referansım yok diye kimse beni almıyor. Şansızlığın da bu kadarı.

başka bi arkadaşım A101 e başvurdu alındı. bak migroslar, şoklar ve bahsettiğim market hemen alıyomuş dediler o da denedi şansını nerdeyse bi ay oldu.işe ihtiyacın varsa baş vur derim.

şartlarıda; yarım gün seçeneğide var tam günde.
    sigorta
    günlük orda yemegnin

800 küsur yada 1000 lira.
    bazılarında örnegin migrosta diye biliyorum tikıt, yol da veriyolar.

ama a101 için ilk bi hafta işkura gönderdiler kurs sadece bi haftalık ve gittiğinde günlük 20 tl alıyosun. sonra bu bi haftada dahil sayılıyo ve ilk ay 500 tl, sonraki ay gerçek maaşını alyosun. ve saatleri falana düzenli, başka yerler gibi değil.

çokta yorulmuyo. işler belli zaaten öyle canı çıkarcasına yorulmuyo asla.

merak ettiğin başka şey olursa özelden msj at, arkadaşa sorar yazarım ;)

allah hepimizin yardımcısı olsun.

• Teşekkür ederim arkadaşım bi nebzede olsa içim rahatladı. Sağol.
  • LC köpek gibi çalıştırıyor! Oturmana izin veriyorlar bildiğim kadarıyla 1,5 saat yemek flan yeme iznin oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lcw'da hem üniversite okuyup hem de çalışılabilir. Kısmi part olarak giriş yapılır genelde ve 2 gün c.tesi pzar olarak çalışabilirsiniz. O da günde 7.5 saat mesaiden haftada 15 saat yapar ayda da 60 saat. Bu da aşağı yukarı 200 lira gibi bir sabit maaş yapar. Onun dışında mağaza satış primi de eklenirse o da aşağı yukarı 100 lira desek yemek de 2x4'ten 8 günlük 8x8.75 = 70 lira da yemek yatar. Agi de tam yatıyor bu da 73 lira gibi bir rakam. Hepsini toplarsak bir üniversite öğrencisi kısmi part bir şekilde haftada 2 gün hafta sonları lcw'da çalışırsa eline ortalama 350-400 lira gibi bir para geçer.
    Fakat çalıştığınız mağazanın büyüklüğü, yeri, çalışan sayısı ve yaptığı işe göre satış primi artı veya eksi olarak oynayabilir. Zira çalışma saatleri de öyle. Saatlik ücret 3.2 lira diye biliyorum.
    Kabataslak böyle bir şey işte. Sorusu olan olursa cevaplarım.

• Mağazalarda standart çalışma süreleri 7.5 saattir. 1.5 saat molanız vardır toplamda 9 saat yapar.
    2 shift vardır; açılışcılar ve kapanışcılar.
    Örneğin; açılışcı iseniz 9.5 da gelir 6.5 da çıkarsınız. Kapanışcı iseniz 1 de gelir 10 da çıkarsınız. Açılış ve kapanış saatleri yaz ve kış olarak farklılık gösterir.
    Part time: haftada 4 gün çalışır, standart budur.

Dikkat edilmesi gereken konu ise şudur; çalışmanız performans sistemleriyle ve kriterleriyle değerlendirilir. Maaşınız düşük yatıyorsa ya cirolarınız kötüdür yada performansınız.

Son olarak; ağlayacaksanız mızmızlanacaksanız lütfen bu tip işlere başvurmayın. İmzaladığınız sözleşmede ilk 2 ay deneme süresi olarak gözükür hak iddia edemessiniz. İstifanızı alırlar tekrar o firmaya giremezsiniz.
    Girdiğiniz ortamda bir çalışma sistemi mevcuttur. Eğer işe girer 1 ay sonra çıkarsanız sistemi sekteye uğratırsınız.
    Diğer eksi yönü ise; avm yada bir cadde üzerinde başka bir mağazada çalışmaya başladığınızda o söylemediğiniz işten çıkma durumunuz sizi bulur.

• Yakın zamanda bu mağazada işe girdim 1 hafta çalışıp istifa ettim müdürü dövüyordum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.