Şimdi Ara

LC 32' TV BESLEME KARTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar tv nin besleme kartı arza yaptı ve bır entegre nın uzerı patlak bır sekılde
    bu entegrenın numarası gerekıyor elinde olanlar bılgısı olanlar elinde seması olanlar yardımcı olursa cok sevınırım

tv 32" lc kart adı FSP180-4H02,3BS0210815GP,32 İNÇ
    kartın web lınkıhttp://www.tvkartim.com/?newUrun=1&Id=1716653&CatId=ep853696&Fstate=&/-FSP180-4H02,3BS0210815GP

bendekı halı :)
    LC 32" TV  BESLEME KARTILC 32" TV  BESLEME KARTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 10 Ekim 2017; 22:38:18 >

• A6069

SK23

Entegre üzerinde yazan bu. zahmet edip kimse söylemedi. satın aldım bir tane kart. buraya yazıyorum. saklayanlar o numarayı mezara ötürecekler demek ki. çok şey biliyorlar. aman söylemeyin. hayret ediyorum bizim millete. şema pdf ilgili kısmın resmi de bu:

LC 32" TV  BESLEME KARTI
  • up
  • Hocam o entegre durduk yere patlamaz kesin devrede başka sıkıntılar vardır.

Smps arızası tam bi başbelasıdır. Hocam inş yaparsınız netten bakın aynı kartı ordan entegre ismini bulabilirsiniz belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet sema ve entegre ısmını buldum entegre siparısınıde verdım ıkıtane ne olur ne olmaz :)
    senmadan ınceledıgıme gore entegreye arıza verdırecek olan yerlerı kontrol ettım bısı bulamadım
    ıc ler gelınce takıp denıcez artık
  • entegrenin ismi ne acaba aynı sorun bendede var

• A6069

SK23

Entegre üzerinde yazan bu. zahmet edip kimse söylemedi. satın aldım bir tane kart. buraya yazıyorum. saklayanlar o numarayı mezara ötürecekler demek ki. çok şey biliyorlar. aman söylemeyin. hayret ediyorum bizim millete. şema pdf ilgili kısmın resmi de bu:

LC 32" TV  BESLEME KARTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master-medical -- 9 Kasım 2022; 17:54:12 >
  • master-medical M kullanıcısına yanıt

Yanlış düşünüyorsunuz. Bilinse zaten yazılırdı.

Bu hafta 2 tane PSU onarıma gönderildi. PWM çipleri patlamış.

Aradım /araştırdım model numarasına ve şemasına ulaşamadım.

50 adetten fazla PWM çip stoğumuz da var.

Devre üzerindeki durumu ile datasheetleri karşılaştırdım yine olmadı.

Demem o ki...

Yüzlerce PWM çip var. hangi modelde, hangisinin kullanıldığını bilmek zor.

Ancak aynı supply den gelirse, çip üzerindeki yazan kod numarasından bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 9 Kasım 2022; 19:50:30 >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt

hocam arkadaş numarayı buldum sipariş verdim yazmış. ama numarayı yazmamış. hep kendine yardım istiyor insanlar. internette bu power kartı satanlar özellikle bu entegrenin üstünü silmişler sanki, resimler belirsiz. satanlardan 3 ayrı yere sordum söylemediler. en son bir yerden direkt sipariş verdim.

bitti mi? bitmedi. servis kataloğunu indirdim sayfalarca arıza okudum. en son tam da bu arızaya sıra geldi, servis yazmış ki, IC3 ve smps trafoyu değiştirin. IC3 ne abi? adam servis manuelindeki şemaya bile değerleri yazmamış. çok enteresan bir karta denk geldim şaşkınım cidden.

• master-medical M kullanıcısına yanıt

bencede insanlar daha paylaşımcı olmalı , birde bu tür durumlar yaşamamak için cihaz arızaya geçip bi yerleri yanmadan kartları resimlemek ve haritalandırma yapmak gerek en azından pahalı ürünler için , benzer bi durumu dyson süpürge için yaşadım basit bi transistör yanmıştı kodunu okuyamamıştım servis kodu vermedi kart değişimi için 700 tl fiyat çekmişti

• Sayın @master-medical Bahsettiğiniz gibi ticarette ve güncel birçok ortamda menfice bilgi saklanması malumdur. Ancak konu sahibi ve bahsettiğiniz forumdaşımız için hemen hüküm vermeyelim. Kendisinin yardımcı olmaya çalıştığı konuları da mevcuttur. Özellikte forumda soran birisi zaten bilgi almak istediğinden az çok bilgi vermeye de açıktır.

Bu arada Sayın @axelfoly garanti sebebiyle sökülemeyen cihazların nasıl iç kısmı araştırılabilir ki? Özellikle pahalı olanları....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karafetva -- 12 Kasım 2022; 19:49:11 >
  • karafetva K kullanıcısına yanıt

garanti süresi dolduktan sonra arıza söz konusu değilse içi açılıp resimlemek olası benzer durumlarda önlem almak gerekir sonra 3-5 tl lik parça için servisten onlarca katını ödeyip kart almak zorunda kalabiliyorsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.