Şimdi Ara

Lazerler hakkında her şey. (2.6W'lık lazerim geldi, 10.sayfa!) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
129
Favori
104.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Mesajım bulunsun, takip, rezerve" gibi gereksiz ve boş mesajları atmayın şöyle faydalı konulara. Haftada en az 8-10 lazer konusu açılıyor, güzel bi konu olmuş işte. "Favorilerime ekle" özelliğini kullanın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: BuYaZ

Bunun Zararı fln yok deme
    filmlerde adamın elini bacagını kopartmıyo demee

Zararı var fakat el bacak kopartmaz tabii ki. Cilde tutarsanız cildinizi yakar ( acıtır ) Göze tutarsanız kalıcı hasar bırakır.

quote:

mesajların hepsini okumadım ilk mesajınıza göz attım
    soracağım soru şu
    beam çok yüksek olan yani dalgaboyu görünür bölgede olan ve kızılötesi ışının çok düşük olduğu bir model varmı? yani çok iyi net bir görünür laser ve yakma işlemi yapmayan bir laser mevcutmudur?

Gözün algılama prensibi gereği göz en iyi 500 ile 550 arası dalga boyunu iyi algılıyor. Bu aralıkta da 532nm olan yeşil lazerler var.

Şimdi bazı lazerler IV Filtreli olarak satılmakta; zaten bu ürünün özelliklerinde belirtilir. IV ışıkları tamamen keser, sadece saf ışık çıkar. Fakat IV ışık kadar olmasa da bu saf ışık da yakma gücüne sahiptir. Kısacası, IV filtreli lazerler nispeten daha az zarar verir.

quote:

ayrıca yazının başında UV nin tanımını yapmışsınız ama herhangir bir laserde uv ışının gücü hakkında birşey dememişsiniz

Lazerlerde en çok korkulması gereken UV-IV oluyor. Özellikle yakın mesafede çok etkili oluyorlar. Mesela 780nm-980nm arası infarred lazer kategorisine giriyor. Sadece IR ışık çıkaran lazerler de satılmakta. Bunlar gözle görülmüyor veya çok az görünüyor fakat kesme, acıtma, yakma gücüne sahip. Bu lazerler çok tehlikeli oluyorlar. Belirtildiği değerin tamamı IR oluyor çünkü. Gözle göremediğiniz veya çok az gördüğünüz için de kullanmak oldukça tehlikeli.

Şuna bakabilirsiniz;

yani 100mw görünür bölge/ 0-10mw (çok düşük miktarlarda) infrared marka modeller varmı ve de bunların uv değerleri varmı varsa güçleri nedir?

bildiğim kadarı ile UV yakmaz , IR yakar videoda verdiğiniz IR .
    UV daha tehlikeli , deri tarafından emilip hücrelerde yapısal değişikliklere yol açıp kanser i çok yüksek oranda artırabiliyor, yani IR gibi yakmadan dolayı geçici değil , spektrumda yanlış hatırlamıyorsam sıra önce UV-Görünür bölge-IR geliyordu , araştırıp inceleyeceğim eğer bulabilirsem istediğim gibi bir ürün bende video çekmek ve size nispet yapmak istiyorum :D
    iyi forumlar dilerim

Benim dedigim ir o zaman. Uv u bilmiyorum fakat lazerlerde uv yok o zaman.

• quote:

uv = ultra viyole , mordan öncesi (mor ötesi) , ır= infrared kırmızıdan sonrası (kızılötesi)

ultraviyole lazerler tüm kimya laboratuvarlarında olmazsa olmaz demirbaş olarak spektrometrelerde var ama tabi bu laser pointer lar uv saçıyormu bilmiyorum , şuan birkaç yazı buldum ama okumaya üşeniyorum yarın akşam bilgi edinir buraya yazarım , ciddi ciddi ilgimi çekti benimde bu sıralar uğraşacak iş arıyordum laser leri araştırıp paramı harcayacak yer buldum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gezegenci

Arkadaşlar bu nasıldır peki ?http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=urunlerimiz.detay&ID=19503&b=100-mW-Yesil-Lazer---10-km-Etki-Alani!--Baslikli-

evet reyiz aldık bundan nasıldırki acep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayernM

quote:

Arkadaşlar bu nasıldır peki ?http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=urunlerimiz.detay&ID=19503&b=100-mW-Yesil-Lazer---10-km-Etki-Alani!--Baslikli-

Bu sitenin nereden aldığını bilmiyorum ama gerçek 100mw olmadığı kesin.

• quote:

quote:

quote:

Bu sitenin nereden aldığını bilmiyorum ama gerçek 100mw olmadığı kesin.

peki bu gelsin reyiz bakalım hosumuza giderse bütçemize göre bişeyler bulursun sen bize sana güveniyoruzz :D

• quote:

quote:

uv = ultra viyole , mordan öncesi (mor ötesi) , ır= infrared kırmızıdan sonrası (kızılötesi)

ultraviyole lazerler tüm kimya laboratuvarlarında olmazsa olmaz demirbaş olarak spektrometrelerde var ama tabi bu laser pointer lar uv saçıyormu bilmiyorum , şuan birkaç yazı buldum ama okumaya üşeniyorum yarın akşam bilgi edinir buraya yazarım , ciddi ciddi ilgimi çekti benimde bu sıralar uğraşacak iş arıyordum laser leri araştırıp paramı harcayacak yer buldum:)

IR laserdan bir görüntü.

Lazerler hakkında her şey. (2.6W'lık lazerim geldi, 10.sayfa!)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: römercan

http://rayfoss.com/532nm-600mw-bigsize-green-laser-torch-fmk-p-283.html
    Şunu alsam havaya tuttuğumda yörüngeye girermi ?

Arkadaşımda 1W lık mavi var. Diğer bir değişle 1000mw. 239 dolara almıştı. 9km öteden bana tuttuğunda yemin ediyorum buradaki binalar parlıyordu.

Alt kattaki komşum gelmişti hatta, tuttuklarınız ne oluyor çok güzel birşey filan demişti.

Buyrun bu videoyu da ben çektim. Arkadaşımın Dragonlasers 1W lık lazeri. 720p ye alıp, tam ekran olarak izlemenizi tavsiye ederim.

Üstad arkadaşın gümrükte ne kadar ödedi acaba biliyor musun? Kendisinin fiyatı kadar da ödemeyelim birde lazere. 1W'lık yeğenimde var o 800 TL'ye almıştı elektronikçiden o mor gibi bir renkti. Kağıtta istediğiniz yapabiliyordunuz hemen yakıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tritium

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: römercan

http://rayfoss.com/532nm-600mw-bigsize-green-laser-torch-fmk-p-283.html
    Şunu alsam havaya tuttuğumda yörüngeye girermi ?

Arkadaşımda 1W lık mavi var. Diğer bir değişle 1000mw. 239 dolara almıştı. 9km öteden bana tuttuğunda yemin ediyorum buradaki binalar parlıyordu.

Alt kattaki komşum gelmişti hatta, tuttuklarınız ne oluyor çok güzel birşey filan demişti.

Buyrun bu videoyu da ben çektim. Arkadaşımın Dragonlasers 1W lık lazeri. 720p ye alıp, tam ekran olarak izlemenizi tavsiye ederim.

Üstad arkadaşın gümrükte ne kadar ödedi acaba biliyor musun? Kendisinin fiyatı kadar da ödemeyelim birde lazere. 1W'lık yeğenimde var o 800 TL'ye almıştı elektronikçiden o mor gibi bir renkti. Kağıtta istediğiniz yapabiliyordunuz hemen yakıyordu.

Hocam yasadışı yollardan getirdi. Burada söyleyemem tabii ki kurallar gereği.

Bu arada elimdeki lazerin inceleme videosunu çektim, birazdan yayınlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 20 Kasım 2011; 23:38:33 >

• Arkadaşlar lazerimin inceleme videosunu çektim. Merak edenler izleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 21 Kasım 2011; 2:00:49 >
  • vay arkadas iyi para dökmüşsün ama çok güzelmiş bea
  • En beğendiğim lazerler wicked lasers sitesinde. Uzun zamandır bakıyorum S3 Arctic aynen light saber gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

En beğendiğim lazerler wicked lasers sitesinde. Uzun zamandır bakıyorum S3 Arctic aynen light saber gibi duruyor.

O lazerlerin daha cok hostu cok kaliteli ve gosterisli. Dragonlasers daki spartan cok daha iyi duruyor.

• 5mW, 15mW, 35mW, 50mW, 100mW, ve 150mW lazerlerin beam kıyaslamaları.
  • iyi geceler reyiz(reis diyorum çünkü bu konuda forumun reisisin) şey benim bitenekadardan aldıgım lazer geldi çok beğendim müthiş bişey gibi geldi ama iki adet küçük pil kullanılıyo hangi marka alayım dolumlu olsun bide dimi?
  • quote:

iyi geceler reyiz(reis diyorum çünkü bu konuda forumun reisisin) şey benim bitenekadardan aldıgım lazer geldi çok beğendim müthiş bişey gibi geldi ama iki adet küçük pil kullanılıyo hangi marka alayım dolumlu olsun bide dimi?

Saat pilinden kullanıyor sanırım, bu tip piller benim bildiğim şarj edilebilir olmuyor, o tip pillerde en iyi marka hangisidir bilmiyorum.
  • Cumartesi günü konaktan bostanlıya geçerken yeşil lazer gördüm sen miydin o ?
  • quote:

quote:

iyi geceler reyiz(reis diyorum çünkü bu konuda forumun reisisin) şey benim bitenekadardan aldıgım lazer geldi çok beğendim müthiş bişey gibi geldi ama iki adet küçük pil kullanılıyo hangi marka alayım dolumlu olsun bide dimi?

Saat pilinden kullanıyor sanırım, bu tip piller benim bildiğim şarj edilebilir olmuyor, o tip pillerde en iyi marka hangisidir bilmiyorum.

ah be reyiz yapma bunu bee :D neyse reyizliğinden bişe kaybetmezsin bilmem normal pil alcam varta diyolar aaa pil sarjlı iyimidir peki marka olark?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garmon-Doli

Cumartesi günü konaktan bostanlıya geçerken yeşil lazer gördüm sen miydin o ?

İnan ben olabilirim. Tam olarak nasıl gördün lazeri?

BayernM , varta iyidir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Garmon-Doli

Cumartesi günü konaktan bostanlıya geçerken yeşil lazer gördüm sen miydin o ?

İnan ben olabilirim. Tam olarak nasıl gördün lazeri?

BayernM , varta iyidir.

5 ten sonraydı sanırım. Yeşildi işte böyle birkaç tane binayı dolaştı kayboldu sonra

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.