Şimdi Ara

Lazerler hakkında her şey. (2.6W'lık lazerim geldi, 10.sayfa!) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
129
Favori
104.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bişey daha sormak istiyorum kırmızı lazer diyotlarının çalışma gerilimi kaç volt yani benim dvd rw den çıkan diyota maksimum kaç volt vermem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Rica ederim.

Bu arada yarın benim 2.3W'lık lazer kargoya veriliyor. Belçika'dan gelecek. 10 günü bulur sanıyorum gelmesi.

Nasil bisi merak ettim valla
  • bunların fiyatları ne kadar?
    nerelerde satılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

bunların fiyatları ne kadar?
    nerelerde satılır?

İlk sayfada sıkça sorulan sorular bölümüne yazdım.

Bir de bunlara ek olarak ev yapımı buildler var. Bunlar genelde 445nm tipi oluyor.

Diodeu, lensi, driverı vb ayrı yerlerden temin edip birleştiriyorlar. Tabii bir kaç modifikasyon yapıp diverange değerini düşüren veya beam expender yapanlar bile var. Ama tabi bunlar için biraz teknik bilgi gerekiyor..

O yüzden eğer güvenirim diyorsanız 445nm lazerleri laserpointerforums.com daki yosebral gibi ünlü lazer build yapan kişilerden alabilirsiniz. 120 dolara 1W 445nm lazer satıyorlar.

Diğer bir konu, hiç bir yerde 2W 445nm lazer satılmıyor, satılsa bile 350,400 dolar gibi fahiş fiyattan satıyorlar. Bu arkadaş kendi yaptığı için 230 dolara 2W lazer satabiliyor. Arkadaş yüzlerce el feneri alıp içindeki parçaları çıkarıyor. El feneri kasasına bakırdan heatsink kesiyor ve diode soğumasını böyle karşılıyor. El feneri kasası (hostu) oluyor lazer hostu :) Tabii dev ve güzelce zımparalanmış heatsinkler olunca duty cycle oranları tavan yapıyor.:P Böylece 2,3 dk açık tutabiliyorsunuz lazeri.

• quote:

Orijinalden alıntı: arsgtc

bişey daha sormak istiyorum kırmızı lazer diyotlarının çalışma gerilimi kaç volt yani benim dvd rw den çıkan diyota maksimum kaç volt vermem lazım

Genelde çalışma gerilimi 3.7v oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie-Walker

en kuvvetlisi hangisi acep? yasak olan şeysinden.

En kuvvetli yeşil lazer 6W lık 532nm lazer.

Şuan $14,418.00 fiyatı var. Fakat taşınabilir cinsden değil. Taşınabilir olarak en fazla gördüğüm 1W green var. Wickedlasers'da. en son 999 dolardı.

http://www.optotronics.com/532nm-green-laser-systems.php

Ama en güçlü 445nm lazerler ise home-buildler oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 18 Kasım 2012; 18:30:42 >
  • quote:

quote:

bişey daha sormak istiyorum kırmızı lazer diyotlarının çalışma gerilimi kaç volt yani benim dvd rw den çıkan diyota maksimum kaç volt vermem lazım

regüle devreden sonra diyota giden voltaj 3.7 mi ?yoksa regüle devreden önce 3.7 mi ?
  • quote:

quote:

quote:

regüle devreden sonra diyota giden voltaj 3.7 mi ?yoksa regüle devreden önce 3.7 mi ?

Hocam onu bilmiyorum maalesef.

http://laserpointerforums.com/f51/

şurayı araştırabilirsiniz. Veya üye olup konu açabilirsiniz.

• takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie-Walker

en kuvvetlisi hangisi acep? yasak olan şeysinden.

Gold punch konuda 2 mw den fazlasının yasak olduğunu yazmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam onu bilmiyorum maalesef.

http://laserpointerforums.com/f51/

şurayı araştırabilirsiniz. Veya üye olup konu açabilirsiniz.

baya bi araştırdım net bir bilgiye ulaşamadım o sebepten sordum yine de ilgilendigin için sagol

• bu lazerlere bende merak sardım şimdi

• bu lazerlere çok merak sardım çok hoşuma gitti fakat yurt dışından alışveriş yapamıyorum bi bilgim yok ingilizcem yok. kendisi yeni bir lazer alacak olan varsa eski lazerinide satmak istiyorsa talibim
  • Şu mavili ışın kılıcına benziyor çok beğendim.
  • can alıcı bir soru daha gözü kör etmesi için lazer ışınının dogrudan gelmesimi lazım yoksa halıdan kumaştan vs yansıma ilede göze zarar verir mi ben daha demin çalıştırdımda denemek için gözlerim baya bi agrıdı halıdan yansımasına baktım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LeadR1aN

ah ulan bana lazer demeyin
    yok uyarılmış ışınım yok nüfus terslenmesi keşke sizin gibi bende eğlencesine bakabilseydim.D

Anlamadım hocam ama iyi bir şey söyledin sanırım.

lazer ışığının oluşması için bu 2 şarttan biri gerçekleşmesi gerekiyor bizde bunları araştırıyoruz işte:D
    einstein nüfus terslenmesi yaz çıkar hacı :D
  • quote:

can alıcı bir soru daha gözü kör etmesi için lazer ışınının dogrudan gelmesimi lazım yoksa halıdan kumaştan vs yansıma ilede göze zarar verir mi ben daha demin çalıştırdımda denemek için gözlerim baya bi agrıdı halıdan yansımasına baktım

Camdan veya diğer yansıtan cisimlerde etkiler.

Bakınız çektiğim diğer bir video;

• sanırım bu lazer ile adam bile dövülür.
  • takip
  • @GoldPunch üstadım.

Otoparkta "öküss" gibi park edip çıkmamı engelleyenlerin motor kaputlarına yazı yazabilir miyim üstadım bunlarla?

Bostanlı'dayım. Bir ara buluşalım

Selamlar

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.