Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.288
Cevap
54
Favori
320.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıkı bir forum takipçisi olamadım hiç, yaralı içerikler bulsam da. Epeydir bakmayı unutmuşum foruma lazer tedavi hakkında.
    Ben 17 Ocak 2017 tarihinde ilasik yöntemi ile opere oldum. 1. ay, 3. ay, 6. ay kontrollerime gittim. doktor 3 ve 6. ay kontrollerinin ikisinde de gıda takviyesi önerdi. sanırım iyileşmeyi yavaş buldu bilmiyorum.

Neyse 2019 yılındayız. Yorgunluğun etkisi gözlerde daha çok hissediliyor. ben bir hastanede nöbet usulu bilgisayar başında çalışıyorum. nöbetlerim en az 12 saat mesai (bazen 16, ve bazen 24 saatlik nöbetler) göz kapaklarımı tam kapatmadığımı söylemişti ameliyat eden doktor. şimdi bu kadar uzun süre uyanık kalınca gözlerimde kapakların birleşme hizasında artık kanlanma oluyor. gözlerde hafif kuruluk ve buna bağlı batma hissi (çoğunlukla rahatsız edici değil) oluşuyor.

Işık parlamaları bende de var. ama ilk zamanlarda farklıydı şimdi farklı. ilk zamanlarda, örneğin led sokak lambalarına baktığımda, ledlerin dizilimleri lambanın dışında yansırdı. ya da bir aracın arka lambası araç uzaklaştıkça beşgen şeklinde parlamaya başlardı. Şimdi ki parlama bu şekilde değil. şimdi çok parlak olmadıkça ışık kaynağının etrafında yansıma olmuyor gibi bişey. o bahsettiğim led sokak lambalarında ise, hani evdeki ampule kısık gözle bakarsınız da uzun uzun çizgi şeklinde yansıma olur ya, onun daha yoğun halini canlandırın gözünüzde.

operasyon sonrası 1. ayda bartında ki göz doktoruna gözde kaşıntı şikayeti ile gittim. Bana gözlerde hafif enfeksiyon olduğunu, ama kendiliğinden geçecek kadar az oluğunu belirtse de ben antibiyotikli damla ve göz yaşı damlası yazdırdım. onları kullandım ve kaşıntı gitti. Bi daha da tekrarlamadı.

Yorgunluğun göze bir diğer etkisi ışık parlamalarının değişmesi şeklinde. yorgunsam gece araç kullanırken uzun farlar açıkken tabelalarda bile yansıma oluyor. yorgun değilsem sorun yok.

operasyon sonrası ışık değişimlerine daha çabuk adapte olduğumu farkettim. karanlıkta uzun süre kalıp ışıkları açtığında ki göz kamaşmasının süresi ve şiddeti belirgin şekilde azaldı. aynı şekilde karanlığa daha çabul alışıyor gözlerim. bu da hoşuma gitti.

Çekinen arkadaşlar görüyorum ne diyebilirim bilmiyorum. Sünnetimden sonraki ilk operasyonum ve gözüm gördü, dahası hissettim. nasıl yattım o masaya bende bilmiyorum. ama olmak isteyenler sürekli olumsuz ihtimalleri kesin gerçekleşecekmiş gibi düşünmektense iyice araştırıp doktora tanı koymada yardımcı olup iyi sonuçları da aklına getirmesini öneririm. gözlükle mutlu olanlar bulaşmasın. ben gözlükle mutlu değildim, riski aldım.

Göz numaralarımı bir yılı aşkın süredir ölçtürmedim. En son 0,25 ile 0,50 idi sanırım.

• arkadaşlar daha önce lazer göz ameliyatı olan varmı bugun doktora gittim film felan çektiler damlalarla test yaptılar lasik için gitmiştim fakat kendisi
    ölçümlerden sonra PRK önerdi daha önce prk olarak yaptırmış olan varmı memnunmu? istersen lasik yaparım fakat ilerde korneanda incelme dikleşme olabilir lasik için tamamen uygun degil diyor kornean kalın ama gözünün ön düzeyi düzensiz diyor
    daha önce tecrübe edinmiş arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 15 Mayıs 2019; 17:19:23 >
  • Ayan89 A kullanıcısına yanıt
    benimde 2 ay oldu ilasik yöntemiyle oldum ilk zamanlar gece araba farına bakınca çarprazlama \ bu şekilde ince çizgi çıkıyordu şimdi çıkmıyor o dışarda lmbaların etrafında harelenme hala devam ediyor ama çok değil doktor 4 ay filan sürer dedi. şuan gözlerimi kısarsam ışığa bakarken yansıma çıkıyor bi garip birşey aynada inceliyorum bazen kesik daha tam iyileşmemiş hafif belli belirsiz gözlerimi kapatıp açarken oynuyor ilk zamanlar daha belliydi kesik yerler. şuan benim tek sorunum gözlerim damla dökünce baya cam gibiye yakın görüyor ama az kuruduktan sonra geri zayıflıyor sizde durum nasıldı? bir de yeni birşey farkettim elimi gözümün önüne siper edince gözüme gelen ışık azalıyor biraz daha ileriyi net görebiliyorum bunun normal birinde olup olmadığını bilmiyorum. sizin batma dediğiniz ekrana çok bakmaktan oluyor. damla kullanın sürekli mecbur yani ekran ışıkları gözü çabuk yoruyor benimde öyle telefona az bakıyım hemen kurumaya başlıyor gözlerim bilmiyorum ne olacak istemeyerek oldum ameliyatı polis asker sınavlarını kazanırsam bi iş kapısı diye gittik. benim doktor bi garip pek açıklayıcı şeyler söylemiyor ben sorarsam bi de garanti vermedi gözlerin sıfır olur diye zaten. sizde ilk zamanlar damla damlatınca netleşiyormuydu şuan nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali000

benimde 2 ay oldu ilasik yöntemiyle oldum ilk zamanlar gece araba farına bakınca çarprazlama \ bu şekilde ince çizgi çıkıyordu şimdi çıkmıyor o dışarda lmbaların etrafında harelenme hala devam ediyor ama çok değil doktor 4 ay filan sürer dedi. şuan gözlerimi kısarsam ışığa bakarken yansıma çıkıyor bi garip birşey aynada inceliyorum bazen kesik daha tam iyileşmemiş hafif belli belirsiz gözlerimi kapatıp açarken oynuyor ilk zamanlar daha belliydi kesik yerler. şuan benim tek sorunum gözlerim damla dökünce baya cam gibiye yakın görüyor ama az kuruduktan sonra geri zayıflıyor sizde durum nasıldı? bir de yeni birşey farkettim elimi gözümün önüne siper edince gözüme gelen ışık azalıyor biraz daha ileriyi net görebiliyorum bunun normal birinde olup olmadığını bilmiyorum. sizin batma dediğiniz ekrana çok bakmaktan oluyor. damla kullanın sürekli mecbur yani ekran ışıkları gözü çabuk yoruyor benimde öyle telefona az bakıyım hemen kurumaya başlıyor gözlerim bilmiyorum ne olacak istemeyerek oldum ameliyatı polis asker sınavlarını kazanırsam bi iş kapısı diye gittik. benim doktor bi garip pek açıklayıcı şeyler söylemiyor ben sorarsam bi de garanti vermedi gözlerin sıfır olur diye zaten. sizde ilk zamanlar damla damlatınca netleşiyormuydu şuan nasıl ?
    3 hafta önce makinede 0.50 miyop çıktı ikisinde de bir de astigmat hala aynı gitmemiş gibi yine çıkıyor aynı dereceler

• Yusuf2694 Y kullanıcısına yanıt
    5,5 ay oldu prk olalı. Doktorum prk yı uygun bulduğu için prk mecburen oldum diyeyim. Yoksa lasik hem konforlu hem süreci daha kısa. Evet prk güvenli ve Uzun yıllardır yapıldığı için sonuçları net şekilde ortada. Ama şunu da bilin 6 aylık süreçte hatta bazen 1 yıl bile olabiliyor ara ara bulanıklıklara, bazen iki gözün aynı görmemesine ve ilk 6 ay sürekli değişen göz numaralarına hazırlayın kendinizi. Herkeste aynı tepki vermez tabi ama bende öyle oldu. Bugün kontrolüm vardı. Sağ 0, sol 0,25 . Ama tek tek baktığımda sanki daha büyük fark var gibi hissediyorum. Günlük hayatımı etkiliyor mu hayır ama çok büyük bir sıkıntınız yoksa ben olmayın derim . İlla Olacaksanız lasik veya smile olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu lasik prk waferont arkı nedir acaba hangisi daha güvenli.
  • alovera01 kullanıcısına yanıt
    prk lasek bu ikisinde göze direk lazer atıyorlar heralde kesme filan yok ameliyat etkileri daha uzun oluyor diye söyleniyor
    lasik (ilasik) var onda göz bebeğinin ortalama 3 te ikisini kesiyorlar yüzeyden zar gibi kaldırıp açık haline lazer atıp kapatıyorlar sonra
    bi de smile mi ne bi yöntem var yeni çıkmış ama pahalı baya onda da göz bebeğin altından ufak bi kesi açıp o şekilde ameliyat ediyorlar yani lasike göre daha az kesme yapılmış oluyor
    wawefront dedikleri gözün ameliyattan önce haritası çıkarılıyor ona göre makine işlem yapıyor belki yanlışım vardır ama kabataslak bu yani
  • selamlar.
    gözüm 4.75 miyop, ve pilotaj eğitimi alma ihtimalim var, pilotaj muayenesine girmedim ama yönetmelikte 6 numara miyopa kadar izin var.
    gözlüklü/lensli %100 görebiliyorken gözlüksüz %5 görebiliyorum.
    göz korneamın kalın olduğunu söyledi 3 hekim. yani lazer tedavisine müsait bir göz yapım olduğu sonucunu çıkardım. lazer ameliyatı için nereyi önerirsiniz ve fiyatlar ne durumda? En önemlisi ameliyat sonrası tamamen eski hale dönmek ne kadar sürüyor, ameliyatı kışın yaptırmak daha mı doğru?
  • 8 sene önce ilasik yöntemi ile ameliyat olmuştum. Lasik ameliyatlarında gözün üst tabakası (Bıçakla ya da bıçaksız) kaldırıldığı için gözün üst tabakasındaki sinirler- kanallar zarar görüyor ve göz kuruluğu meydana geliyor. Ameliyat olanlarda göz kuruluğu meydana gelme sıklığı %90 na yakın. Bende ki göz kuruluğu çok ciddi derece de değil ama 2-3 gün damla damlatmaz isem göz akında kıpkırmızı damarlanma başlayarak göz merceğine doğru ilerliyor. Işık sorununa gelecek olursak, araçlar ışıkları felaket gözümü alıyor, kısa farlar uzun farmış gibi geliyor hele o beyaz sonradan takılma farlar mahvediyor beni. Genel olarak fardan çıkan ışık huzmesini çok net takip edebiliyorum, dağılımı rahatsız ediyor. Akşamları olabildiğince araba kullanmamaya dikkat ediyorum.

Ek olarak eniştem 1 sene önce lasik ile değil de farklı bir teknoloji ile ameliyat oldu. Göze hiç müdahale etmeden ışın uyguladılar. Göze dokunmadıkları için göz kuruluğu ya da ışıkla ilgili sorunları yok. Kişisel fikrim olarak ameliyat olacaklara kesinlikle lasik tavsiye etmem. Gözlükten kurtulup göz damlasına bağlı yaşıyorsunuz.

• hckoca H kullanıcısına yanıt
    tam görmeniz kaç ayda düzeldi? gerçekten sürekli göz kuruluğu geçmiyor mu hep pişman ediyor desenize bende oldum ilasik 2 ay oldu daha. sizin gözünüzün kesikleri kaynadı mı yoksa belli oluyor mu ?ne biyim olduk bi kere artık iş işten geçti bende pek tavsiye etmiyorum göze lazeri filan bende ışıklar o kadar fazla göz alıcı değil sadece akşam sokak lambalarında biraz harelenme oluyor farlarda biraz fazla yansıyor ama çok rahatsız etmiyor öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: hckoca

8 sene önce ilasik yöntemi ile ameliyat olmuştum. Lasik ameliyatlarında gözün üst tabakası (Bıçakla ya da bıçaksız) kaldırıldığı için gözün üst tabakasındaki sinirler- kanallar zarar görüyor ve göz kuruluğu meydana geliyor. Ameliyat olanlarda göz kuruluğu meydana gelme sıklığı %90 na yakın. Bende ki göz kuruluğu çok ciddi derece de değil ama 2-3 gün damla damlatmaz isem göz akında kıpkırmızı damarlanma başlayarak göz merceğine doğru ilerliyor. Işık sorununa gelecek olursak, araçlar ışıkları felaket gözümü alıyor, kısa farlar uzun farmış gibi geliyor hele o beyaz sonradan takılma farlar mahvediyor beni. Genel olarak fardan çıkan ışık huzmesini çok net takip edebiliyorum, dağılımı rahatsız ediyor. Akşamları olabildiğince araba kullanmamaya dikkat ediyorum.

Ek olarak eniştem 1 sene önce lasik ile değil de farklı bir teknoloji ile ameliyat oldu. Göze hiç müdahale etmeden ışın uyguladılar. Göze dokunmadıkları için göz kuruluğu ya da ışıkla ilgili sorunları yok. Kişisel fikrim olarak ameliyat olacaklara kesinlikle lasik tavsiye etmem. Gözlükten kurtulup göz damlasına bağlı yaşıyorsunuz.
    size wavefront yaptılar mı ?

• ali000 A kullanıcısına yanıt
    Ben 1 hafta önce ilasik oldum şahsen öneririm gayet memnunum. 6 aylık bir süreç var sokak lambaları bende de aynı görmemde gözlüğe oranla bi %10 daha düşük gibi hissediyorum şuanlık. Herşeyin oturması için biraz beklemek gerekiyor. Benim göz başına 3.75 miyop 2.50 civarı astimat vardı gözlüksüz önümü göremiyordum.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Benimde gözlerim sizin duurma yakın ama yanında yakını görme problwmide var hangi haataneye hangi ilde ve ne kadara mal oldu tedaviniz

• baki69 B kullanıcısına yanıt
    istanbul, etiler dünya gözde efekan coşkunseven'e lazer oldum ben. Baya ünlü bir doktor o yüzden bir tık daha pahalı ben 6200 verdim ameliyata googleye adını yazsanız yeter zaten.

Arkadaşlar bende lazer olsam mı diye düşünmek yerine önce bir gözleriniz lazere uygun mu ona baktırın. Detaylı bakıp 10 hastadan 5 tanesini lazere uygun görüyor efekan bey diğer hastanelerde 10 üzerinden 7 gibi bu ihtimal her doktor riske girmiyor yani %50 şansınız var aslında. Şuan olmayacaksanız bile hayatınız boyunca olsam mı olmasam mı demek yerine bi lazer testi yaptırın belkide gözleriniz uygun değildir boşa heveslenmeyin.
  • zaferce kullanıcısına yanıt
    Son durum nasıl arkadaşım bende elli yaşı dayım otuzbeş kırk yıldır gözlük kullanıyorum.yakın problemide var hepsi bir arada olmadımı hangi il hangi dr açıklayıcı ve tavsiye niteliğinde bilgi verirmisniz

Son durum nasıl arkadaşım bende elli yaşı dayım otuzbeş kırk yıldır gözlük kullanıyorum.yakın problemide var hepsi bir arada olmadımı hangi il hangi dr açıklayıcı ve tavsiye niteliğinde bilgi verirmisniz

• merhaba arkadaşlar. ilk olarak 13 yaşımda gözlerim bozulmuştu, ilk bozulduğunda 0,75 miyop ile başladı. 16 yaşıma kadar gözlük kullanmadım ve sonra kontrole gittiğimde 3,25 çıktı. mecbur gözlük kullanmaya başladım, 16 yaşımdan 20 yaşıma kadar miyopluk 3,75 e kadar yükseldi ve 1,5 astigmat oldu. şimdi yaşım 22 ve 2 senedir kontrole gitmedim. ama 2 senedir göz numaramın ilerlediğini düşünmüyorum. ilerlese farkederdim. bu aralar kontorole gidip duruma göre 1 sene sonra da lazer tedavisi düşünüyorum, ama eğer beklememin bi anlamı yoksa olabildiğim kadar erken olmak istiyorum çünkü 1 sene sonra fiyatların daha da artacağını düşünüyorum. bu konuda bilgili arkadaşlar biraz yardımcı olabilir mi? önerebileceğiniz hastaneleri de yazabilir misiniz.
  • baki69 B kullanıcısına yanıt
    ankara kudrette oldum ilk muayne 90 tl ameliyat 3870 tl nakitte 22 martta olmuştum ilasik+wawefront dediler
  • az öce (11.06.2019) dünya göz tunus şubesi lazer için görüştüm 7.700,00 TL fiyat verdiler. Ankara Kudret Göz yarı fiyatına aynı tedavi yöntemi ile yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.