Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.292
Cevap
53
Favori
320.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • göz kuruluğu ile ilgili çok şikayet var ameliyat sonrası bende smile lazer olmaya karar verdim şuan araştırıyorum. Bakalım gelişmeleri yazıcam
  • Beyler göz bütün operasyonlara müsaitse hangi yöntemle göz kuruluğu minimize edilir? Bunu bilen ya da sorabileceği biri olan varsa yardımcı olabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    sanırım 18 yaşında başlıyor muayenede bir sürü cihazla gözüne bakıyorlar.Bizimki bursa göz merkezinde oldu. şuan memnun gözlüksüz başka biri oldu hala alışamadım yüzüne :)
  • para yok takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayirkosar

sanırım 18 yaşında başlıyor muayenede bir sürü cihazla gözüne bakıyorlar.Bizimki bursa göz merkezinde oldu. şuan memnun gözlüksüz başka biri oldu hala alışamadım yüzüne :)

ben kendi yüzüme alışamadım. gözlüksüz giderim varmış meğer. tek sıkıntı uzun yıllar gözlük taktığım için göz çukurlarım hala düzelmedi. artık bir eş bulma vaktı geldi :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneBalina_16 -- 23 Şubat 2017; 11:1:22 >
  • efsane balina hangi şehirde ameliyat oldun.dr.önerirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feriköylü24

Beyler göz bütün operasyonlara müsaitse hangi yöntemle göz kuruluğu minimize edilir? Bunu bilen ya da sorabileceği biri olan varsa yardımcı olabilir mi ?

onca forumu gezdim şuan en uygun göz kurulugu hiç olmayan smile lazer uygulamasıymış. Bursada bursa göz merkezinde var. Bugün aradım detaylı olarak anlattılar.Doktor Bülent KÖSE diye arattım nette olanların videosu var. Randevu aldım. bakalım gözlüklerden kurtulucam sanırım.
  • Smile çok pahalı diyorlar 😑

• iki gözümü birden ameliiyata alcaklar çaramba günü tetkik bedeli olarak 50tl ödedim. smile lazer operasyonu ile olcum fiyat öyle düşünüldüğü gibi korkutucu değil. sonuçta göz sağlığı ucuza gelcek diye birşey yok. kör olunca parayımı düşüneceksiniz.
    ameliyat sonrası fikirlerimi aktarıcam size
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaybolankiz

iki gözümü birden ameliiyata alcaklar çaramba günü tetkik bedeli olarak 50tl ödedim. smile lazer operasyonu ile olcum fiyat öyle düşünüldüğü gibi korkutucu değil. sonuçta göz sağlığı ucuza gelcek diye birşey yok. kör olunca parayımı düşüneceksiniz.

Göz hastalığınız ne?
    numaralarınız kaç?
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    Ben de çok merak ediyorum.
    Daha önce etiler dünya göze gittim, bir kaç doktora daha da gitmiştim sonra eski gözlüğüm vardı aman devam et dedim. ama şimdi ileride çocuk vs olacak sıkıntı olacak bana. Bir de gözlüğüm kırıldı:S:S

Daha önce 7-8 yıl lens kullandım ve bir hata sonucu (tamamen benim hatam) lens gözümü mahvetti. sonra ağrı çektim ve geçti sonra. Tekrar lens kullanmak istemiyorum.. Smile da flap kaldırılmıyormuş öyle diyorlar.. Kafam karışık. numaralarım -2.5
  • Selam arkadaşlar,

Göz ameliyatı olan ve olacaklara şifalar dilerim. Nette araştırma yaparken burada buldum kendimi. Yaşım 35 yaklaşık 12 yaşından beri gözlerim bozuk. 4.5 miyop 2.5 asgitmat var 2 gözümde de. 5-6 sene önce retinada oluşan yırtıklardan dolayı 2 gözede argon lazer uygulandı. 3 yırtık sol, gene 3 yada 4 yırtık sağda vardı ve hepsi kapatıldı. O dönem doktorum mecvut laser sistemlerinde göz aşırı basınca ( korneadaki flap i kaldırırken göz dışa doğru zorlanıyor bildiğim kadarı ile) maruz kaldığı için göz nolarını yok etmek için lasik yaptırmamın riskli olduğunu söyledi. Gözlük kullanımı sıkıcı, lenslerde de idare etmek zor geldiğinden tekrar lasik olayını araştırmaya başladım ve smile lazer diye bir yöntem görünüyor. Bu sistem de korneadan flap kaldırma yok böylece gözde bir basınç oluşturup retinayı zorlayacak bir aşama sanırım olmuyor. Bu sistemle yaptıran varmı memnunmu ? Benim gibi argon lazer olup lasik tecrübesi olan arkadaş varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designo -- 3 Mart 2017; 18:1:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Semipermeable

Ben de çok merak ediyorum.
    Daha önce etiler dünya göze gittim, bir kaç doktora daha da gitmiştim sonra eski gözlüğüm vardı aman devam et dedim. ama şimdi ileride çocuk vs olacak sıkıntı olacak bana. Bir de gözlüğüm kırıldı:S:S

Daha önce 7-8 yıl lens kullandım ve bir hata sonucu (tamamen benim hatam) lens gözümü mahvetti. sonra ağrı çektim ve geçti sonra. Tekrar lens kullanmak istemiyorum.. Smile da flap kaldırılmıyormuş öyle diyorlar.. Kafam karışık. numaralarım -2.5

-2.5 miyop ise çok değil. miyopları kolay tedavi ediyorlar

ameliyat yapacak doktor çok önemli, en az 3 doktordan fikir alın.
    tecrübesi olan doktorları seçin, hastane çok önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

quote:

iki gözümü birden ameliiyata alcaklar çaramba günü tetkik bedeli olarak 50tl ödedim. smile lazer operasyonu ile olcum fiyat öyle düşünüldüğü gibi korkutucu değil. sonuçta göz sağlığı ucuza gelcek diye birşey yok. kör olunca parayımı düşüneceksiniz.

Göz hastalığınız ne?
    numaralarınız kaç?

4,5 5,5 mıyop birazda astıgmat vardı ameliyatı oldum ertesi günü kontrole gittim şükürler olsunki kurtuldum şu gözlükten lensten bülent köse hocama sonsuz teşekkürler ameliyat çıkışı bukadarmıydı dedim bunun için mi bukadar sene sıkıntıya girmişim

• PRK ile ameliyat olanlar öncesi ve sonrasi hakkinda biraz bilgi verebilir mi. Nette arastirdikca kafam allak bullak oldu ya. Sol 2,5 sag 1,5 astigmat var. Kornea ince oldugu icin prk yapacagiz dedi doktor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

quote:

Göz hastalığınız ne?
    numaralarınız kaç?

4,5 5,5 mıyop birazda astıgmat vardı ameliyatı oldum ertesi günü kontrole gittim şükürler olsunki kurtuldum şu gözlükten lensten bülent köse hocama sonsuz teşekkürler ameliyat çıkışı bukadarmıydı dedim bunun için mi bukadar sene sıkıntıya girmişim

başarılı geçtiğine çok sevindim, şanslısınız miyop olduğunuz için, bunun da etkisi var.
    Ben hipermetrop-astigmat idim, şimdi -1,25 miyopum
    nasıl oldu demeyin, çok çok sıkıntılı zamanlar geçti.
    onun için diyorum ÇOK ÇOK iyi araştırın.

geçmiş olsun....

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben de 5 gün önce ilasik intralase ile iki gözden operasyon geçirdim.
    Yer doktor bilgisini daha sonra vereceğim şimdilik izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Bu arada ben bir doktorum. Doktorlar yaptırmıyor ön yargısına rağmen bir cesaret oldum. :)

Ameliyat öncesi:
    Baya bir alette en azından 5-6 tane ölçüm yapıldı ve kornea kalınlığı 560 çıktı en az 400 olması gerekiyormuş sanırsam yani benimki yeterli idi. Bir gözüm -4.75 diğeri -5.00 miyop idi ve astigmat yoktu. Ameliyat sonrası kuruluk, ışığa hassasiyet hatta 0.75 e kadar miyop, yakın görmede kayıp vs olabileceği dahil herşey anlatıldı. Bu risklerin hepsi kabülümdü. Kararımı zaten peşin olarak verdiğim için ameliyat 1 hafta sonraya planlandı.

Ameliyat günü: Hoca geldi, telefon akıllı saat vs hanıma teslim edildi içeri girdik boneyi önlüğü girdik ilk makineye yattık. Olanları ne yapmam gerektiği hepsi anlatıldı. Göze hareket etmesin sağa sola kaçması vs nedenlerden birşeyler yaptılar en son alet inip göze basınç uyguladı. Aşağıdan yukarı görüntü bulanıklaştı. Flep kalkarken görüntü gidecek dediler hakkaten monitör kapatılır gibi bende de görüntü gitti daha sonra biraz bulanık şekilde geldi. Laserli bir aletle yine göze birşey tuttular sanırsam kalibarasyon vs yapıldı. Flep kapatıldı. Daha sonra beni beklemeye aldılar odada ve diğer hastayı aldılar ona direk no touch yaptılar benim girdiğim ilk makineye girmedi. Daha sonra o arkadaşın girdiği makineye girdim. göze birşeyler yapıştırıldı bir aletle göz açıldı sabitlendi. flep tekrar kaldırıldı bu sefer webcamlerdeki gibi 4 köşede 2şer ledden oluşan ortasında yeşil ışık yanan bir aleti tuttular göze. Sonra ortaya bak 12 sn falan sürecek sakin ol falanla yeşil olan ışık yerden kırmızı bir lazer hüzmesi gözde tarif edemeyeceğim -belki kaynar veya mikrodalgaya girmiş gibi- bir his oldu ama dayanılmaz bir ağrı hiç bir zaman hissetmedim. Hatta sağ gözde bu his daha yoğun oldu sanırsam. Sol göz olurken bir ara yeşil ışık varken kırmızı ışığa bakın dendi. O esna da solda da hafif bir kırmızı ışık vardı göz ona kaydı ama sonra düzelttim. Daha sonra bu olay kafama takıldı nedenini açıklayacağım. Neyse ameliyat bitti odaya aldılar biraz dinlendim. Işıkla göz dibi muayenesi yaptı herşey çok süper dendi bekleme alanında 2 saat beklemem söylendi. Normalde ertesi gün koydukları koruyucu lensi çıkarıyorlar sanırım ama bende ertesi gün pazar olunca ameliyattan 2 saat sonra çıkardılar lensi. 2-3 saat soğan soymuşçasına gözlerde yanma hissi oldu. Dayanılmaz bir ağrım veya ağrı kesici alma ihtiyacım olmadı. Ki yanımda en baba yeşil reçeteli ilaç dahi hazır etmiştim. Sonra Ameliyat sonrası zaten verdikleri koruyucu gözlüğü akşama kadar taktım. Akşam etrafı daha rahat görüyordum ama sol gözde bir bulanıklık vardı daha belirgin. Sağ göz güzel ve iki gözle görme de fena değildi.

Ertesi gün:
    Yanmalar daha azaldı ama kuruluk kendini belli ediyordu. Sol göz snell eşeli dediğimiz harflerin olduğu tabelayı sol göz 0.8, sağ göz 1.0 görüyordu. Ki gözlüksüz görme için 0.8 yetiyor zaten. Ama sol gözde yine o hafif bulanıklık vardı ve uzaklardaki ışıkları hafiften çift görür gibiydim.

2. gün:
    Kontrol muayenesine gittim ölçümler yapıldı bir göz 0.00 diğer -0.25 idi yani miyop için süper. Ama daha önce olmayan varsa da hiç hissetmediğim ve gözlüğümde de olmayan astigmat çıktı. Birinde 0.75 diğerinde 0.50. Önceki ölçümleri hatırlamıyorum ama astigmat olmadığımı kesin olarak biliyorum. Ekrana yansıttığı harfleri sağ gözle yine tam gördüm ama sol gözde son sırada birkaç harfte tam okuyamadım. Bu durumu doktora tekrar söyledim hafif bir astigmat kalabileceği söylendi. (Astigmat olabileceğim bu arada bana önceden asla söylenmedi) Buna rağmen yine herşey süper çok güzel dendi bir 10-15 gün sonra kontrole gel istersen dendi. Tabi ki kontrol için hemen aldım çünkü kafa sürekli takılıyor sol göze. Haftaya kontrolüm var merakla son durum nasıl olacak bu astigmat kalacak mı merak ediyorum.

Bu arada bugün sağ gözüm düne göre nedense hafif daha bulanık. Sol göz hala aynı. Benim takıntılı olmamdan mı yoksa bir günde astigmatın çıkmasından mıdır bilemiyorum mutlu olamıyorum. Tek tesellim iyileşme sürecinin 1 ay tam iyileşmenin 3 ay sürdüğü söylenmesi. Şimdilik zamana bırakıyorum. Sol gözümdeki bulanıklığı ödeme bağlıyorum umarım bir miktar düzelme olur,ameliyat sonrası sol gözüm biraz daha ödemli gibiydi ve hala hafiften ödem veya yabancı cisim varmış gibi bir hissiyat yapıyor.

Son görüş:
    İlerlemeleri aklıma geldikçe yazarım. Ama şuan ki halimle miyop her ne kadar sıfırlanmış olsa da astigmat olmak moral bozucu. Çünkü eskiden gözlükle de olsa net görüyordum, bu ameliyatla yakın görme keskinliği, göz kuruluğu, ışık hassasiyeti ve sanırsam astigmat kazandım. Zamanla bunların bazıları gidecektir elbet ama astigmat gitmezse gözlüksüz idare yine ederim ama bilgisayara bakarken kitap okurken vs göz ağrısı ve baş ağrılarım oluyor. Bu ağrılar geçici de olabilir henüz bilmiyorum. Neyse şimdilik aklımda deli sorular var. Böyle kalır mı? Tekrar gözlük mü takacağım? Düzeltme ameliyatı yapılabilir mi? Yapılırsa daha da kötü olur mu?vs vs...
    Moralimi bozmamaya zamanla düzeleceğine ikna etmeye çalışıyorum kendimi ama doktor olmama rağmen yine de hocanın herşey süper çok güzel tavrı içime kurt düşürüyor.

Tavsiye:
    Şikayetlerim düzelmediği taktirde açıkçası tavsiye etmiyorum... Astigmat için yine gözlük takmam gerekecekse ben niye ameliyat oluyorum sorusu hakim şuan ama henüz son karar için erken. Bekleyip göreceğiz.

10. gün;
    Bugün kontrole gittim muayene öncesi ölçümler yapıldı. bir göz +0,25, diğeri +0,50 hipermetrop çıktı. Geçici hipermetropi olabileceğini söyledi. 0,50 ye 0,75 astigmat yine aynı gözüküyordu. Hocaya yine aynı sol gözdeki bulanıklıktan bahsettim. Daha zamanı olduğunu söyledi. Ama ölçümlerdeki astigmatı sorduğumda sende astigmat yok dedi bana. Doktor olmasam yanlış görsem eyvallah ki emin olamadım. Bir başka göz doktoruna ölçümleri yaptırıp kesinleştireceğim. Astigmat varken yok diyorsa biraz benden çekeceği var.

Bugün 18. gün;
    Sol gözüm bazen daha iyi gibi bazen hala sağla arasında 0,50 0,75 numara fark var gibi hala. Ama ilk zamanlara göre sanki bir gıdım daha iyi. Snell Eşeli dediğimiz harflerin okunduğu yerde tamamını okuyabiliyorum tek tük kuruluk olduğunda birbirine girmeler göremediğim oluyor ama sağ gözle normalden bile iyi görüyorum. Misal linkteki eşelde 20/20 yan 8. sıra tam görmeyi temsil ediyor. Ben sağ gözle 11. sıraya kadar görürken solda 10. sıraya kadar okuyorum. Hani bu açıdan değerlendirince oh ne güzel, herşey güllük gülüstanlık gibi. Ama sol göz görme kalitesi 8. sıradan sonra misal bulanıklaşıyor. İki göz açıkken sağ göz baskınlığından dolayı çok fazla sorun hissetmiyorum; ama sol gözdeki hafif bulanıklık sık sık aklıma gelip takılıyor. Sorun etmesem hoca bana astigmat olmuş kusura bakma ma gözlük ihtiayacın yok zaten takıl böyle diye güzelce konuşsa belki sorun etmeyeceğim. Ki ilk kontrolden sonra fazla takmadım zaten. Ama astigmat sonuçlarına rağmen astigmatın yok demesi beni işkillendirdi birkere. Bu arada linki vereyim:
    https://www.provisu.ch/images/PDF/Snellenchart_en.pdf
    Bu linkteki snell eşelini indirip A4 e gerçek boyutunda (Sayfaya sığdır vs demeden) bastırıp, 2.8 metreden 2 gözünüz açıkken sırayla elinizle bir gözünüzü kapatıp kontrol edebilirsiniz. 20/20 tam görmeyi ifade eder. Misal 20/40 bir kişinin 40feetten (12metre) görebileceği bir harfi 20 feetten (6 metre) görebildiğini belirtir. Genel olarak 20/30un yani 6. sıraya kadar görenlere çok gözlük vs gerektirmez.

Neyse şimdilik bu kadar, genel olarak gözlüksüz işlerimi görebiliyorum. 1 ayın sonundaki ve 3. ayın sonundaki durumlara göre tekrar konuşuruz. Hala yatarken veya duşa girerken ellerim gözlükleri çıkarmak için gözlerime doğru gidiyor ama gözlük yok tabi :) Alışmak zaman alıyor. Bir de ufak çocuğunuz var ise gözleri iyi korumak lazım. O ufak eller hiç rahat durmuyor. Kaç kez parmakladığını vurduğunu hatırlamıyorum ama refleksler sağlam allahtan. :)Görüşmek üzere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFrost -- 29 Mart 2017; 10:4:47 >

• Ben oldum dün çok iyiyim Bursa Dünya Göz Hastanesi Esin Hanım a çok teşekkürler 🙏🙏🙏

• Arkadaslar ilasik ameliyati oldum dün neredeyse 20 senedir önce gözlük sonra lens kullanimimdan kurtuldum Bursa Dünya Göz Esin Hanım i ısrarla öneririm. Korkularımı yenmeme ve hayatı net görmeme çok yardımcı oldu. Ilasik de ne ağrı ne acı ne baskı hicbirsey hissetmiyorsunuz garantisi benim gibi efhamli biri diyorsa inanın 😉 Olmadan önce bu sitede tüm yazılanları okudum ve biraz korktum. İnsan sağlığı bu lütfen atıp tutmayın bırakın insanlar sağlığına kavuşsun. İlkokuldan beri gözleri bozuk olmayan bilemez bunu 😥 inanın çok güzel bi duyguymus herşeyi net görmek. 4.5 miyoptum kurtuldum allaha şükür. 👍 Ne paralar veriyoruz saçma sapan şeylere 2500tlye ilk muayene ameliyat sonraki iki kontrol içinde oldum. İyi ki olmuşum. Olmak isteyenler hiç korkmayın tabi uzman bi doktora gidin. Göz en önemli uzuvlardan ihmal etmeyin. 👍

• Haydarpaşa göz hastanesinde olan var mı? Muayeneye gittim doktor gözlerin uygun ameliyat olabilirsin dedi ama bu göz olduğu için tereddüt ediyorum. Tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.