Şimdi Ara

Silinsin (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
28.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuruluk net görmeyi engelliyor sizin görüş nasıl şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuruluk net görmeyi çok fazla engellemiyor ağladıltan bir süre sonra nasıl görüyorsunuz o şekil görüyor sun

• Ağlayınca kısa süreli rahatlama geliyor sonra daha kötü oluyor bide gece ışıklarda azda olsa yukarı aşağı dagılma var ilk aylarda cok dikkat ettim hiç bişey yoktu ne olduysa 3.ayda oldu polis olcaz derken %80 90 görür olduk 6 ay oldu ilerde nolcak belli değil tek dileğim kuruluk gitmesi zaten ameliyat öncesi bulanık görüyordum astigmat dan dolayı şimdide uzakdaki yazıları tam net okuyamıyorum

• Lazer oldunmu göz kuruluğu olur artık eskisi gibi gözün olmaz gözün sinirleri hasar almıştır bende iki senedir var göze sülük tedavisi yapıcam nasip olursa yaptırdığım zaman. Farkı anlatırım unutmazsan inşaallah diyelim
    Sülüğü göz kapağı ve çevresinde yapıcaksın salyası tıkanık damarları açar
    ben depores x kullandım 30 flak 700 tl civarı 2 senede bir çok damla verdiler yaklaşık 8 bin tl lik damla kullandım damlalar hiç bir işe yaramaz çok kullanmakta göze bağımlılık yapıyor baktım doktorlarda n bi cacık olmucak pahallı göz damlasını kestim ve bir kaç değişik ilaç çok ayrıntı var tavsiye olarak örnek ilk zaman gün de 5 damlatıyorsan 2 ay sonra 3 düşür kademe kademe bu iş biraz tecrube anlatamıyorum gözün hangi ilacı sevdi takip et eyer o ilac tahriş ediyorsa başja marka kullan

gözünüze çok fazla damla damlatmayın ben kendi taktiklerimle günde bir damlaya düştüm bazen hiç damlatmıyorum çok göz damlası göze zarar verir gözün sıvısı ph dengesini bozar daha farklı sıkıntılar çıkar vs vs..

• İnşallah bakalım şuan görmeniz nasıl bulanıklık devam ediyormu

bu illet den kurtuluruz benimde şu kirpik dibi iltihabı ve alerji tedavisi bitsin çünkü ilk aylar rahattım

Allah'ım yar ve yardımcımız olsun

• Ben alovera bitkisinin jeli ile göz çevresi yıkıyordum faydalıdır
    bazenn damla yerine bunu yapın damla damlatmayın

• Lens takarken gözünü kırpıyorSan göz kuruluğu var gözününn tabakasıda tahriş olmuştur kızlar bakmıyorsa bakmasın ne olacak yani eninde sonunda bakan birisini bulursun gözünden önemli değil ben hemen hemen 5 sene lens kullandım zararlıdır en güzeli gözlük ben de şimdiki kafa olsa gözlük takardım .

Yaşayan bilir zamanında baba ve annemiz okulunu oku dersini çalış derdi şöyle olur böyle olur biz yine kendi bildiğimizi yapardık
    Yaşayınca anlarsınız . Bazı şeyler tecrübeyle öğrenilir demi :)

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Dostum ben 2019 da ameliyat oldum tek sağ gözden oldum doktor bana dediğimde astigmat dedi 7.5 numara ameliyatı kabul ettim ameliyatı olurken lazer işiği gözüme vurduk tan 5 saniye sonra gözüm ışıkları herşeyi net gördü. Ameliyat bittikten sonra 1 gün gözüm kapalı durdu hastaneye vardım gözümü ölçtürdüm 0.75 e düşmüş sevindim doktor muayene ye çağırdı fakat benim gözlerim görmüyordu okuyamıyordum doktor da orda Bi şok yaşadı kağıtlara baktığında da sende tembellik var dedi ve başından savdı beni şuan gözümde kuruluk vesaire de yok ama aralıksız 18 20 saat pc ye baktığım zaman az Bi kuruluk oluyor yani gözün için iyicene araştır .

• hocam şikayetlerinizde düzelme var mı

• sizin durumunuz düzeldi mi

• Tufan Bora T kullanıcısına yanıt
    acaba şikayetleriniz düzeldi mi ? kesinlikle durumu çok iyi anlatmışsınız

• Tufan Bora T kullanıcısına yanıt
    yvzfrd sizin şikayetlerinizde değişme oldu mu

• 12 Haziran 2020 tarihinde medicalpark florya hastanesinde no touch lazer yaptırdım. Neredeyse 1 ay olacak. Son 10 gündür sol gözüm net ama sağda hala bulanıklık var. Doktor 2 tüp kan alarak otolog ( yanlış yazmış olabilirim ) serum hazırladı ve 2 hafta kullanmamı söyledi.yarın 1 hafta olacak hala sağ gözde düzelme yok. Aksine sol gözde son 2 gündür bulanık. Sadece akşamları biraz netleşiyor onun dışında göremiyorum. lensler çıktıktan 10 gün sonraki süreçte de sağ gözüm net sol çok bulanıktı. Değişik bi durum yaşıyorum. Doktor 1-6 ay gibi bir iyileşme süreci olacağını söylemişti, sabırla bekliyoruz bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meshgul -- 8 Temmuz 2020; 13:32:57 >
  • İnşaallah iyileşir bekle bir kaç ay daha belki astigmat da olmuş olabilir lazerden sonra

• Bende 7 ay önce prk lasek oldum miyop yüzünden ama astigmatım yoktu şuan miyop değerlerim 0 ve astigmatım 0.25 doktor normal olduğunu söylüyor kuruluğum hala geçmedi hatta kullandığım suni gözyaşlarıda fayda etmiyor artık ama dokturum hala bişey yok net görüyorsun diyor :(
  • Göz kuruluğu kişiden kişiye ve yaşa göre değişir çok sık damlatma yavaş yavaş azaltmaya bak uykunu al gözlerini yarım saat kapat hiç açna yatarak değil dik oturarak sağ sol hareket et ve göz kenearındaki çapağı fazla temizleme kanal tıkalı olursa göz yaşın olur sabit bakma oyun pc tv tel çok azalt 1 ay böyle devam et farkı görürsün bide çalıştığın iş sektörü de önemli kendine bakacan ben 7 bin tl den fazla belki damla pek fayda etmedi 2 sene damla yaptım en sonunda dokturun verdiği damlayı azalttım kendi doktorun ol nasıl iyi oluyorsa o şekil devam et göze çok damla damlatma göz yaşı ph dengesini bozar yoğunluğu yani saf su var bide normal su aradaki fark gibi içindeki metalller vs. Dengesi bozulur ve taş ta oluşabilir her gün bu şekil devam et alovera bitkisi de fayda eder Interten bakabilirsin Allah şifa versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asimpxx -- 27 Temmuz 2020; 2:35:47 >
  • Bende geçen hafta lasik yöntemiyle lazer ameliyatı oldum. İlk gün rahattım çok sıkıntı olmadı damlaları damlatınca. ikinci gün kontrole gittim lens gibi birşey çıkardılar gözümden daha sonra görüşüm gayet güzeldi her iki gözümde çok memnun bir şekilde hastaneden ayrıldım. Ama 3. günden itibaren sol gözümde bulanıklaşma başladı. 5. gün hastaneye tekrar gittim doktora dedim ki sol gözüm ile sağ gözüm arasında 2 derecelik fark var gibi hissediyorum net göremiyorum bir sıkıntı mı oldu acaba dedim, problem yok damlaları kullan düzelir dedi. Bu gün 6. günüm ama sol gözümde bir düzelme yok.

• Hemen belli olmaz 1 veya 3 ay sürer

• Sülük yaptım gözüme pek birşey değişmedi hafif kuruluk devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Asimpxx

Hemen belli olmaz 1 veya 3 ay sürer

Hocam bulanıklık her geçen gün artıyor gibi hissediyorum. Sağ gözüm ile 100 metreden araç plakası okuyabiliyorsam sol gözümle aracın modelini bile anlayamıyorum. Arada çok fark var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.