Şimdi Ara

Lazer göz ameliyatı olmayı düşünüyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
10
Favori
141.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 2008 yılında Ankara'da özel bir hastanede olmuştum, 1.000 TL'ye. İlk başta her şey iyiydi, ama şu anda gözlerim tekrar eski derecelerine döndü + 0.50 astigmat oluştu + göz kuruluğu. Dereceler de her ay artıyor, artık trafik ışıklarındaki rakamları, otobüslerin üzerinde yazan numaraları vs. göremiyorum, ameliyattan önceki gibi. Açıkçası, pişmanım...
  • 2000 yilinda enistem oldu. 5 numara miyoptu. 1 yil gozluksuz gezdi, sonra 1 dereceden basladi ve su an 3 numara miyop gozlugu var. Amcamda 2009 da oldu ve su an onunda gozlugu var. Enistemin yas 39, amcamin yas 32. Arkadasim 23 yasinda oda 2 sene once oldu onun gozlugu yok ama goz kurulugundan sikayetci. Gece kisa farlar onda uzun far etkisi yapiyomus. Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar lazer tedavisi sanılanın aksine zararsız bir tedavi değildir. Bende olmayı düşünüp internette araştırırken çok acı bir hadise duyup elimi ayağımı bu işten çektim. Bahsettiğim olay şöyle Arkadaşımın çalıştığı kuruma Görme engelli öms sınavıyla yeni gelen bir memur var. Bu yeni gelen kişi yıllardır arkadaşımla aynı memlekette yaşamış eskiden sadece gözlük kullanan biri birkaç yıl önce lazer tedavisi olup gözlüklerden kurtulmuş ancak voleybol oynayanları izlerken voleybol topunun duvardan sekerek kafasına gelmesi sonucu iki retinasını birden kaybetmiş ve retina nakli günümüz koşullarında çok pahalı olduğu için hayatına bu şekilde devam etmek zorunda. Lazer ameliyatı öncesi imzalanan sözleşmede ne hastahane nede doktor ömür boyu risk almayacaklarını size onaylatırlar(bu yüzden dava açamamış). Duvardan seken bir voleybol topu bu arkadaşlar trafik kazası yada travma yaşatacak kadar ciddi bir darbe değil........

• ilasik ameliyat fiyatları şuan 1400tl den başlıyor ve kudret göz yada dünya göz hastanesini tercih edebilirsiniz.
    Ameliyatta hiç bir acı hissetmiyorsunuz tek problem var ilk 40 dakika gözlerde aşırı sulanma ve yanma oluyor.ama ilaçlarınızı bir yakınınız damlatirsa tahminen 40 dakika sonra gözlerinizi açıp hayatınıza devam edebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar ben çarşamba günü prk lazer yöntemi ile ameliyat oldum. internetten araştırma yaptım ama çokta aydınlandığım söylenemez ameliyattan sonra buraya yazmaya karar verdim. ameliyattan önce çok tedirgin oldum yanlız korkulacak hiçbirşey yok2 göz için yapılan operasyon 5 dakka sürmüyor. lazer işlem zaten bir gözme 12sn diğer gözüme 8sn uygulandı.prk lazer ile ameliyat oldum bu göndtem zarı kesmeden sadece öndeki dokuyu sıyrılıp ondan sonra lazer yapılıyor bu yöntem eğer gözünüz uygunsa en iyi yöntem olduğu söyleniyor tek dez avantajı bende çok az olmasına rağmen genelde 3 gün süreyle ağrılı geçmesi çünkü kazıdıkları doku yeniden oluşurken biraz acı çekiyosun. ameliyatımı beyoğlu göz hastanesinde oldum. şimdiki ismi prof.dr. reşat beger göz hastanesi. bu hastane bir devlet hastanesi gözün lazere uygun olup olmadığını en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar ve bun tetkikler için eğer sosyal güvenceniz varsa para ödemiyorsunuz. önce göz muaynesi yapıyorlar. numaranı filan belirliyorlar. daha sonra 1 ay sonra tekrar muayneye çağırıyorlar eğer numaranda değişiklik varsa lazer yapmıyorlar numaran sabitse 1 ay sonra ayrıntılı bir muayne daha yaklaşık 10a yakın tetkikler yapıyorlar. bu hastanenin tek dez avantajı devlet hastanesi olduğundan biraz bekiyorsun. sabah 8buçukta gittin öğlen 12buçukta son buldu bu muayene işleride daha sonra 1 hafta sonraya gün verdiler tekrar göz numarama baktılar ve eximer lazer uygulaması yapıldı. prk lazer en ucuz yöntem ve 370 tl alıyorlar bu hastanede 2 göz için. Gözle alakalı hertürlü teknoloji bu hastanede var. hastanenin ilk izlenimi bina eski olduğundan pek iyi değil ama makineleri filan en son teknolojiymiş bunu bana o makineleri satan bir abi söyledi türkiyedeki tek satıcısıymış onlar ve oda eşini bu hastaneye getirdi ve hastanede tanıştık. yöntemine göre fiyat değişiyor ve 2 göz için en pahalı yöntem yapılsa bile 1100 tl ödüyorusunuz ve önünüze ekstrada muayene ücreti filanda çıkmıyor. hastane galata kulesinin dibinde tavsiye ederim

• arkadaşlar,bugün büyük bir şaşkınlık yaşadım.yaklaşık 1 hafta öncesinde yaptırmış olduğum göz muayenesi sonucu,gözlüklerimi yaptırmak için araştımalara başladım.

hatta bu sitede başka bir başlıkta cam konusunda arkadaşlardan fikir almıştım.fakat dün akşam içime bir kurt düştü.şöyle ki;doktor,sol gözümde görme kaybı olduğunu,ancak

bu kadar görebileceğimi söyleyerek şu reçeteyi verdi. sağ uzak+ 1.75, yakın + 3,50
    sol uzak + 0.25,yakın + 2.00 ,cyl +1.25 ax 85

bunun üzerine dün gece bir devlet hastanesinden bugün için randevu aldım.(dün gittiğim özel hastaneydi)ve verilen reçete; sağ uzak + 2.00 ,yakın 4.50
    sol uzak +1.75,yakın 4.00

arada ki fark beni şaşkınlığa uğrattı.tabi bugün ki doktora,daha önce gittiğimden ve reçeteden bahsetmemiştim.hemen bir optikçiye girdim.aradaki farkın çok büyük

olduğunu,bu yüzden gözlüğün sağlıksız olacağını ve 3.bir doktora görünmem gerektiğini söyledi.onun bana önerdiği,semtimizde özel bir doktor ama ben Bayrampaşa

göz ya da Beyoğlu göz hastanelerininden birine gitmek istiyorum.burada ki arkadaşlardan daha önce bu hastane ve doktor önerisi olan arkadaş varsa,önerilerinize

açığım.özel doktor da olabilir yeter ki iyi bir doktor olsun.

• Bende eşimi ameliyat ettirmek istiyorum. gözleri biri 6.0 diğeri 7 miyop . astigmatta var 2.5 ..

kendi hakkımda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

Biraz araştırdım, uzman tv den falan izledim oradaki doktor eğer lens veya gözlük kullanma gereğini hissediyorsanız göz ameliyatı olabilirsiniz dedi. şimdi benim gözlerimde 1.25 miyop. çok sorun etmiyorum ama akşam tv izlersen sorun oluyor, gözlerimi kısıyorum falan.. özellikle lens takınca görüntü kalitesini gördükten sonra göz ameliyatı olmayı düşünüyorum .. sizce fuzuli midir? bir de merak ettiğim diyelim ben ameliyat oldum gözlerim sıfırlanır mı yoksa yine numara kalır mı?

Teşekkürler..
  • arkadaşlar konu varken yeni konu açma gereği duymadım adana da yım gözlüklerimden kurtulmak istiyorum ama bu lazer olayını çözemedim
    1 kaç çeşit makina var
    2 bıçaklı ile bıçaksız lazer diyorlar aradaki farkı anlayabilmiş değilim
    3 lazerden sonra normal görmeden de daha iyi göreceğiniz idda ediliyor
    4 adana da mayagöz sevgi dünya göz var buralarda olan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum
  • hunter7 H kullanıcısına yanıt
    muhtemelen doktoru bulmuşsunuzdur ama ben yine de tavsiyede bulunacağım. benzer bir hadise başıma geldi ve Doğan Hastanesi'nde Op. Dr. İbrahim Uyguner'e ulaştım. THY pilotlarının

göz doktorudur ve ne diyorsa da doğrudur. bilginize. geçmiş olsun. @hunter7
  • Konuyu açarken heyecanlıydım. Gözlüklerimden sonunda kurtuluyorum diyordum. Çok kararlıydım önce araştırıyım sonra bu işi bitiririm dedim. Lazer olamayacak hastalar listesinde keratakonus diye bir hastalık vardı. İlgimi çekti. Korneanın sivrileşmesi imiş. Neyse artık gidiyim muayene olayım dedim. Doktor bana ne dese beğenirsiniz. Keratakonus diye bir hastalık duydun mu? Dedi. Olamaz dedim ama olmuştu. Ben keratakonusmuşum. Şimdi kendime iki tane gözlük aldım. Sıkıldıkça değiştiriyorum.

• up
  • Şu reklamcılar bari avatar felan koyun da belli etmeyin bukadar reklamı.Amatörlere yaptırıyorlar şu reklam işini birde para alıyorlardır içim yandı gerçekten yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oz'

Şu reklamcılar bari avatar felan koyun da belli etmeyin bukadar reklamı.Amatörlere yaptırıyorlar şu reklam işini birde para alıyorlardır içim yandı gerçekten yazık.

Yerden göğe kadar haklısınız hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: the phantom of the opera

Beyler olacam ama bende sorun bu yaş ortalamaı 18 yasındayım ama dedigim gibi göz ilerlemesi ne zaman durudur

ben gecen yıl ankara dünya göz hastanesinde muane oldum sibel şalvarlı muane etti beni kornean ince ameliyat ola bilirsin ama diğer hastalardan fazla acı çekersin 3 gün geçmez ağrısı dedi bu doktora daha önce ameliyat olan var sa nasıl bi doktor ona amliyet olmalımıyım bilgi verirseniz sevinirim
    senin soruna gelelim bana yaşımı sordu 25 dedim dedi en uygun yaştasın 25 ten sonra ilerleme duruyo muş
  • 02.12.2014 saat : 16:00 gibi amelayat oldum hiç acı olmadı ve ameleyat sonrası doktor lens taktı içine ertesi gün acıma yapmasın diye ve gerçekten bugün 4 gün ve hiç acı olmadı sadece ilk iki gün çok az bir bulanıklık oluyor 2 gün muaynede lensleri aldılar gerçekten sıfır acıydı şuan herşey çok net keşke yıllar önce olsaymışım. Sadece gözümde kanlanma var 1 haftaya geçecek diyor doktor bakalım :)
  • too_much T kullanıcısına yanıt
    bıçak acıtıyor benim bildiğim kadarıyla olabiliyorsan lazerle ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz222

02.12.2014 saat : 16:00 gibi amelayat oldum hiç acı olmadı ve ameleyat sonrası doktor lens taktı içine ertesi gün acıma yapmasın diye ve gerçekten bugün 4 gün ve hiç acı olmadı sadece ilk iki gün çok az bir bulanıklık oluyor 2 gün muaynede lensleri aldılar gerçekten sıfır acıydı şuan herşey çok net keşke yıllar önce olsaymışım. Sadece gözümde kanlanma var 1 haftaya geçecek diyor doktor bakalım :)

Hangi hastanede ne kadara ameliyat oldunuz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz222

02.12.2014 saat : 16:00 gibi amelayat oldum hiç acı olmadı ve ameleyat sonrası doktor lens taktı içine ertesi gün acıma yapmasın diye ve gerçekten bugün 4 gün ve hiç acı olmadı sadece ilk iki gün çok az bir bulanıklık oluyor 2 gün muaynede lensleri aldılar gerçekten sıfır acıydı şuan herşey çok net keşke yıllar önce olsaymışım. Sadece gözümde kanlanma var 1 haftaya geçecek diyor doktor bakalım :)

Merhaba,
    Hangi hastanede oldun ve göz derecen neydi acaba?
  • ümraniye göz hastanesinde oldum 1700 tl oldum ama tanıdık vardı normalde 2000 tl dediler.
  • beyaz222 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hangi doktordu acaba

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.