Şimdi Ara

Lazer ameliyatı olduktan sonra bilgisayar kullanmanın zararı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
12.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Numaranîn sıfırlanmasına zararı var midir?

Sol gözüm 2.25 derece, sag gözüm ise 1.75 dereceydi. Iki gün önce lazer oldum. Lazer olduktan 5-6 saat sonra acısı geçti ve bilgisayara bakmaya başladım. Hafif bir göz numarasi kalabilir mi bilgisayar yüzünde?

Şu anda 0.25 gibi ufak bi göz numarasi kalmış olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.

Gökyüzünde Venüse bakarken gözlükle venüsü daha net şekilde görüyordum sanki ama emin olamıyorum. Şimdi Venüsü daha az net görüyorum sanki ama emin değilim.

0.25 gibi ufak bir numara kalmış olabilir diye düşünüyorum. Ameliyatdan sonra bilgisayar kullanmamdan kaynaklanıyor olabilir mi yoksa bunun bilgisayar ile bir alakası olmaz mı?

Bundan emin olabilmek için 0.25 numara cam ile uzaktaki küçük yazılara bakmak istiyorum ben. 0.25 numara cam nerden bulabilirim gözlerimin tam olarak sıfırlandığından emin olmak için? Doktor bir yorum yapmadı bana bu konuda. İki gün önce lazer oldum.

Ameliyatdan önce doktor 0.25 gibi ufak bir numara kalabilir gibi bir şeyler demişti sanki bana. Doğru hatirliyorsam ama doktora bilgisayarı sormayi unuttum. Ameliyatdan sonra bilgisayar kullanimina bagli olarak 0.25 gibi ufak bir numara kalabilir mi? Yoksa bilgisayar ile alakası yok mudur bu durumun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 5 Ağustos 2018; 14:51:21 >

• ameliyatı nerede ve kaç paraya oldunuz acaba? benim iki gözümde -2.25 bir iki gün içerisinde bende olacağım inşallah.

sorunuza gelince de,yapılan işlem fiziksel bir işlem ve o risk tamamen kornea üzerindeki işlem ve komplikasyonlarla alakalı,kaldıysa kalmıştır kalmadıysa ise bu saatten sonra monitör yüzünden oluşmaz. gece görüşünüzün bozulması normal diye biliyorum,zamanla düzelen ama asla eskisi kadar net olmuyormuş diye okudum hep. geçmiş olsun.
  • Kimin gözü tam 0,00. Gözlük numaraları bile 0.25 aralıklarla veriliyor. Benim sol gözüm misal 1.50, 1.75 arası bir fark görmedim arada bir yerlerde herhalde. Ayrıca ameliyat tam sıfırlanmayabilir zamanla daha iyide olabilir doktorunla görüş. Pc bakman numarayı bozmaz ama sağlık açısından antirefle kaplama camlar zararlı ışınları engeller rahatsız olmazsın. Bu yüzden ameliyat olmadım numaram fazla değil ileride avantajını göreceğim yakın gözlük kullanımım daha geç olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali__

ameliyatı nerede ve kaç paraya oldunuz acaba? benim iki gözümde -2.25 bir iki gün içerisinde bende olacağım inşallah.

sorunuza gelince de,yapılan işlem fiziksel bir işlem ve o risk tamamen kornea üzerindeki işlem ve komplikasyonlarla alakalı,kaldıysa kalmıştır kalmadıysa ise bu saatten sonra monitör yüzünden oluşmaz. gece görüşünüzün bozulması normal diye biliyorum,zamanla düzelen ama asla eskisi kadar net olmuyormuş diye okudum hep. geçmiş olsun.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 19 Aralık 2020; 13:32:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pankreasına Talibim

.

Alıntıları Göster
    Neden birakiyorlar?
  • Gone with the grandeur kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 19 Aralık 2020; 13:32:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pankreasına Talibim

.
    0.25'in altındaysa zaten 0 kabul edilir. Gözlük camları 0.25 katları şeklinde artıyor.

0.5 ve üzeri olan göz ise bozuk kabul edilir. Ameliyat ile 0.75'de o göz kalıyorsa zaten o göz bozuk kalmış oluyor.

Benim sol göz 2.25, sağ göz 1.75 idi. Ben gözler 0.75'de kalsın diye bir dünya para ödeyip gözümle oynatmıyorum ameliyat olup. Amacım gözlükten kurtulmak, 0.75 numara bozuk gözle kalmak değil.

Ben gözlük takma ihtiyacını ilk hissettiğimde gözlerim 0.75 numara idi. Daha sonra numaralar yükseldi. Gözlük camları değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 8 Ağustos 2018; 12:11:23 >
  • iLasik yöntemi ile olduğum lazer göz ameliyatı üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti.

Bir dönem pc ekranına çok fazla bakınca göz kuruluğu yaşadığım oldu. Göz damlası verdiler ve 1 ay içinde problem ortadan kalktı.

Daha fazla detay için ameliyat sürecini ve sonrasını anlattığım yazılara göz atabilirsiniz;

Ben ve sonrasında birkaç arkadaşım aynı doktora ameliyat oldu. 1 hafta boyunca pc, 3 gün boyunca telefondan uzak durmamızı söyledi. İki gün önce ameliyat olup şu anda kötü hissetmeniz normal :)

iLasik - Lazer Göz Ameliyatı ( Göz Çizdirme Ameliyatı) ve Yaşadıklarım

Lazer Göz Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular - iLasik, PRK, No Touch Laser

• quote:

Orijinalden alıntı: pc-se7en

iLasik yöntemi ile olduğum lazer göz ameliyatı üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti.

Bir dönem pc ekranına çok fazla bakınca göz kuruluğu yaşadığım oldu. Göz damlası verdiler ve 1 ay içinde problem ortadan kalktı.

Daha fazla detay için ameliyat sürecini ve sonrasını anlattığım yazılara göz atabilirsiniz;

Ben ve sonrasında birkaç arkadaşım aynı doktora ameliyat oldu. 1 hafta boyunca pc, 3 gün boyunca telefondan uzak durmamızı söyledi. İki gün önce ameliyat olup şu anda kötü hissetmeniz normal :)

iLasik - Lazer Göz Ameliyatı ( Göz Çizdirme Ameliyatı) ve Yaşadıklarım

Lazer Göz Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular - iLasik, PRK, No Touch Laser
    Ben de ilasik yöntemiyle oldum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.