Şimdi Ara

Lava ahşap standlı döküm tava 59.90 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
4.966
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde de dikdörtgen tırtıklı olanı var. Uzun​ bir süre isitmaniz lazım. Yarım saate yakın isitiyorum. Sonuçtan memnunum.eti nasıl seviyorsaniz 3-5 dakika hiç cevirmeden pisirmeniz lazım. Sonra diğer yüzü pişecek. İnternette ve donanımhaber eski konularda var. Kim açmıştı hatırlamıyorum ama bir arkafasin konusu vardı ve çok popülerdi. Düşünenler onu bulup okusunlar. Dikdörtgen tırtıklı olanin dezavantajı biraz temizliği zor. İçine tuz atıp ovuyorum. Çok değil tabii. Sanki düz olanı daha pratik gibi ama o da mangal ruhuna uygun mu bilemedim. Deterjan bulaşık makinesi falan kesinlikle olmaz. Ne kadar doğru bilmem ama içine su koyup kaynatıp bir iki kez öyle kaldırıyorum yerine. Tuzla ovuyorum bazen. Bide geniş olması önemli her tarafını kullanmayacaksanız kare daha mantıklı.

En sağlıklı toprak kaplar ve dokumler. Celiklerde iyi fena değil. Keşke imkan olsa tüm kap kacak böyle olsa 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• thuringwethil T kullanıcısına yanıt
    Ben de dökümcü babadan bahsetmeye gelmiştim ki siz hızlı davranmışsınız:)
    Kendisi bu döküm işine gönül vermiş, samimi birisi. Beğeniyorum çalışmalarını:)
  • kare olan kaç tl idi arkadaşlar bilen varmı.
    büyük olanı aldım ama,kullanış ve kamp açısından
    küçüğü daha mı kullanışlı olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercul3367 -- 18 Haziran 2017; 13:31:46 >
  • hercul3367 H kullanıcısına yanıt
    26x26cm olan 44 ₺

26x32cm olan 55₺

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazdıklarınızda ufak eksikleri düzelteyim yanlış alamazsanız.

30 dk kadar ısıtmak çok fazla 10 dk kafi, tabi burada ocağın harli yanması VS önemli. Pratik bir yöntem avucunuzu tavandan 4 parmak yukarıda 5 sn tutamıyor olmanız lazım, o zaman ısınmış demektir.

Et istediğiniz pismislik derecesine göre 35 sn x 4 (her yüz iki defaya i toplamda 4) ile 90sn x 4 arasında pişirilir.

Bu tavalar emaye kaplı olduğu için deterjan ile yikayabilirsiniz sorun olmaz. Sadece iyice durulayın kurutmaniz önemi.

Afiyet olsun
  • fezalii kullanıcısına yanıt
    Tava emaye mi gerçekten,makinada yıkanabilir mi.

• hercul3367 H kullanıcısına yanıt
    Evert lava marka tavalarin hepsi emaye kaplıdır.

• Teşekkürler

Bizim buradakinde kare olan vardı sadece alıp almama arasında gittim geldim. Dayanamayıp aldım

Şimdi sıra et fırsatı yakalamada

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Orijinalden alıntı: kozlulum67

bunun ahşap saplı olanları yokmukı? sapı sıcak olmuyomu nasıl tutuyorsunuz?

Sapı kesinlikle ısınmıyor.

arkadaş vulcano gezegeninden sanırsam, tuttuğum sap ateşe en uzak kısımda olmasına rağmen elimin yanığının acısını hala hissediyorum
  • Geçen Pazartesi döküm tava araştırırken Carrefour'dan 44,90 TL'lik olanı fiyatı uygun bulunca aldım. Bir kere deneme şansım oldu kuzu bonfile ile ve gayet başarılı sonuç elde ettim. Eti güzel mühürlüyor ve suyu içerisinde kalıyor. Alınabilir, güzel ürün, tavsiye ederim.
  • Lavanın döküm tencere, döküm karnıyarık tenceresi ve kare tırtıklı ızgaralık tavasını kullanıyorum. Benim gibi ete düşkün ve ağzının tadını bilenlere şiddetle öneririm. Hatta mümkünse döküm tenceresini de alın. Yemekleriniz güveçte pişiyormuş gibi lezzetli oluyor. Emayesiz olanlardan almaya çalışın. Biraz temizlemesi zor fakat yemeklere geçen demir vitamini daha sağlıklı bir yaşam geçirmenize vesile olur :)

Bu arada burada bahsedilen ürünü Esse batarken 29 liraya almıştım. 55 olsa yine alırım, her kuruşuna değer.

• Uygun fiyata aldık, 44 tl oldukça iyi, haber veren arkadaşlara teşekkürler

Bu da benden resimler

Lava ahşap standlı döküm tava 59.90

Lava ahşap standlı döküm tava 59.90

• Online sipariş vermiştim dün 26x26 olanından, sabah ellerinde olmadığını belirtip dikdörtgen bi tarafı tırktıklı bi tarafı düz olanını önerdiler kabul etmedim. Öğleden sonra gittim ankara abidinpaşa carrefurda buldum aldım 1 adet :) 45 tl iyi fiyat gerçekten.
  • Arkadaşlar Türkiyede satılan döküm tavalar arasında Lodge marka olan ve dökümcü baba adlı kişinin sattığı haricindekilerin tamamı emaye kaplamalıdır. Kesin bilgi. Yayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yyaydin

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Orijinalden alıntı: kozlulum67

bunun ahşap saplı olanları yokmukı? sapı sıcak olmuyomu nasıl tutuyorsunuz?

Sapı kesinlikle ısınmıyor.

arkadaş vulcano gezegeninden sanırsam, tuttuğum sap ateşe en uzak kısımda olmasına rağmen elimin yanığının acısını hala hissediyorum

Benimki niye ısınmadı arkadaş. Yarın bir gün tekrar kullanayım kor ateşte deneyeyim lanet olsun.

• carafoura gitmeye gerek yok aynı fiyata gittigidiyorda var
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/lava-demir-dokum-26-32-cm-orijinal-dokum-tava-dikdortgen-izgara-tavasi-et-muhurleme-tavasi-358-288336281

benim anlamadığım aşağıda linkini verdiğim tavalara göre ne artısı var
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/emsan-zesty-dokum-grill-36x25-double-granit-tava-279427844
    yada normal çelik granit veya titanyum tavaya göre

• Eskişehir'de üretiliyor , 2013te bimde çalışırken Eskişehir'de bölgesel spot olarak satmıştık fiyatı Yüksek ve ürünler ağır olduğu için insanlar yadırgamıştı, 45 gün sonra ikinci fiyattan yarı fiyatına sattık, bende aldım kırmızı dikdörtgen saplıdan; indirimden diğer insanlarda aldılar daha sonda soranlar oldu yok mu diye, ısıyı her bölgeye eşit yaydığı için mükemmel ürün.

• Bu tavanın döküm olmama ihtimali var mı? Aynı tava;
    26*26 ahşap standlı döküm tava 84,9 lira
    26*32 ahşap standlı tava 59,9 lira

olarak 2 fiyat var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echo54

Lavanın döküm tencere, döküm karnıyarık tenceresi ve kare tırtıklı ızgaralık tavasını kullanıyorum. Benim gibi ete düşkün ve ağzının tadını bilenlere şiddetle öneririm. Hatta mümkünse döküm tenceresini de alın. Yemekleriniz güveçte pişiyormuş gibi lezzetli oluyor. Emayesiz olanlardan almaya çalışın. Biraz temizlemesi zor fakat yemeklere geçen demir vitamini daha sağlıklı bir yaşam geçirmenize vesile olur :)

Bu arada burada bahsedilen ürünü Esse batarken 29 liraya almıştım. 55 olsa yine alırım, her kuruşuna değer.

emaye olmayanlar neden öneriliyor anlayamadım? tavadan geçecek demir sağlık değil ancak zehirlenme benzeri hastalık yapar hocam. ben kaplamalı öneriyorum. zaten öbür türlü de seasoning yapmak gerekecek ve bu sefer de kömürleşmiş materyaller kanserojen etki yapacak uzun vadede.

mangaldan sağlıklı diye döküm tava kullanan insanlar için yazdım, kişisel görüşlerimdir. mangal da yerim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fiyat güncellenmiş 55 tl den satışı var
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.