Şimdi Ara

LATİTUDE'mu 508'mi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
32.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an için ancak tasarım açısından bir karşılaştırma yapılabilir. Çünkü daha 508 bayilere 2 gun once geldi. İkisininde testi yapıldıktan sonra genel ve kişisel görüşler sonucunda bir karara varılabilir.

Benim şahsi fikrim 508'den yana çünkü dış görünüş olarak daha modern görünümlü.
  • Fransız arabaları sesli çalışır, çin arabaları sessiz çalışır, alman arabaları orta sesli çalışır gibi milletler ve arabalarının sesleri arasında bir ilişki kurulamaz maalesef
    Örneğin laguna 3 piyasada şu an en sessiz dizel arabalardan birisidir. O kadar sessizki birinci vitesten sonra dizel olduğunu anlamak zaten imkansız. İçeride motor sesinden eser yok neredeyse. Aksine sesli çalışan fransız arabaları da vardır. Ford focusların dizellerinin nasıl çalıştığını söylememe bile gerek yok heralde.. Benzer örnekler çoğaltılabilir...
    quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

Ben bi peugeot sahibi olarak onerim fransiz gorunce kacican .. fransizlar arabayada fransiz ... Hyundai bile cok daha kaliteli bence fransiz arabalari cok sesli calisiyor.Ornek rusyada mazda 3 kullaniyorum tr de 308 2009 model mazda 2007 ama mazda cok ilk gunki gibi tikirtisiz calisiiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 13 Mart 2011; 21:01:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: [HONDA]TYPE-R

yeni jetta al

bence 96 model mercedes O403 otobüs alsın daha mantıklı

tabi yapma kasa olmaması şartıyla

• yav bu kadar saçma sapan bi site olurmu ? (peugeot.com.tr) 508 de hangi donanım var hangi donanım yok, fiyatları nedir diye bakıyım dedim kafa allak bullak oldu
  • laguna daha yeni çıkmadı mı ? latitude unda sonunun laguna gibi olmayacağını nerden bilebiliriz ki o zmn....reno dan uzak durun derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontheradio

laguna daha yeni çıkmadı mı ? latitude unda sonunun laguna gibi olmayacağını nerden bilebiliriz ki o zmn....reno dan uzak durun derim..

Laguna ve latitude almayın, hatta renodan uzak durun diyorsunuz.

Önce hangi araç alınmalı onu söyleyin, sonra da gerekçelerini yazın ki biz reno almakla hata yaptık bizden sonrakiler yapmasın. Forumdaki reno araç sahipleri ve reno almayı düşünenler aydınlansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

quote:

laguna daha yeni çıkmadı mı ? latitude unda sonunun laguna gibi olmayacağını nerden bilebiliriz ki o zmn....reno dan uzak durun derim..

Laguna ve latitude almayın, hatta renodan uzak durun diyorsunuz.

Önce hangi araç alınmalı onu söyleyin, sonra da gerekçelerini yazın ki biz reno almakla hata yaptık bizden sonrakiler yapmasın. Forumdaki reno araç sahipleri ve reno almayı düşünenler aydınlansın.

benim söylememe gerek kalmadı pek....siz renault laguna aldınız diyelim; bir ay sonra latitute adıında daha lüks daha iyi bir araç çıktı hemde neredeyse aynı fiyata....başka söze ne hacet?

• Cevabınız için teşekkür ederim.

Laguna ile latitude aynı özelliklere sahip, biri hb diğeri sedan olan araçtır.
  • Hocam üretimleri duracak mı bilmem ama dursa bile gelip bizim kapıdaki arabayı da geri almıyor ki reno bize ne bundan, o renonun sorunu
    bora üretimi durdu mesela, hem de laguna gibi 15 sene üretilmedi 1 seri (5 sene) çıktı ve bitti, eee ne oldu bora alanların arabalarını vw geri mi topladı, veya ellerinde mi kaldı.. herkes bindi, sattı, değiştirdi veya binmeye devam ediyo :)
    Sen laguna veya latitude gibi çok iyi bir arabayı hem de diğerlerine kıyasla uygun fiyata al 5-6 sene doya doya bin de gerisinden bize ne ister üretim devam etsin ister devam etmesin. devam ederse ve laguna 4 - latitude 2 çok iyi bir araba olursa işime gelirse onu da alırım, üretim devam etmezde gider başka bir iyi araba alırım..
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 15 Mart 2011; 21:39:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

bora üretimi durdu mesela, hem de laguna gibi 15 sene üretilmedi 1 seri (5 sene) çıktı ve bitti, eee ne oldu bora alanların arabalarını vw geri mi topladı, veya ellerinde mi kaldı.. herkes bindi, sattı, değiştirdi veya binmeye devam ediyo :)

BORA aslında JETTA...biz gibi 3.dünya ülkelerinde bu isimle satıldı...Avrupa'da JETTA adıyla satıldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Cevabınız için teşekkür ederim.

Laguna ile latitude aynı özelliklere sahip, biri hb diğeri sedan olan araçtır.

latitude laguna yerine satılıyor ama lagunaya göre daha iyi..
    hatta daha rahat daha konforlu. Audi a4 ayarında bir araç yapmışlar. Test edenlerin çoğu aynı kıyaslamayı yapacaktır..
  • Merhabalar

Arkadaşlar hepinizin bu araçlarla ilgili yorumlarını okudum ve ben bir latitude privilage 1,5 dci 110 bg sahibiyim. Ben şimdi bu aracın 4 haftalık ilk sahiplerinden olarak size araçla ilgili görüşlerimi yaşadıklarımı anlatayım kararı siz verin. Öncelikle konuya donanım olarak başlarsak şu anda 59,100 tl olan fakat benim 56,700 tl ye aldığım Privilage modelinin donanımı sizlere sunmak isterim

Renault Latitude Privilage 1,5 dci 110 bg 240 Nm tork donanımı:

- Renault card eller serbest sistemi (siz araçtan ayrılınca kapılar otomatik kitlenir ve dikiz aynaları katlanır.)
    - 3D sound 6 hoparlörlü Arcamys ses sistemi
    - İyonizerli ve parfümlü araç ortamoı temizleme sistemi
    - Bi zenon viraj aydınlatmalı farlar
    - Hız sınırlama ve sabitleme
    - Yol bilgisayarı
    - Direksiyondan kumandalı ses sistemi
    - İpod, aux ses sistemi girişleri
    - Rds, Mp3, Cd ve hıza duyarlı ses sistemi
    - Bej rengi koltuklar
    - Ön arka otomatik camlar
    - Kendiliğinden yanan farlar
    - Yağmur sensorlü silecekler
    - Araç içerisinden bagaj ve depo kapağı açma düğmeleri
    - Kumandadan aracın aydınlatma grubunun yakılması ile aracı kapalı alanda kendini gösterme sistemi
    - Fallow me home far sistemi
    - Çift bölgeli ve arka koltuklarda da havalandırma kanalları olan klima sistemi
    - Bluetooth lu telefon sistemi desteği
    - 17" jantlar (stepne dahil)
    - Soğutmalı topido gözü
    - Kumandadan bagaj açma özelliği
    - Ön ve arka kısımda 12V soket girişleri
    - Dikiz aynalarına entegre sinyaller
    - Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    - Yükseklik ve bel destği ayarlı koltuklar
    - İsofix koltuk bağlantıları
    - Arka camlarda katlanabilir panjurlar
    - Kartsız motor çalıştırma sistemi
    - Start Stop motor çalıştıma düğmesi
    - Isıtmalı ve elektrik ayarlı, katlanabilir dikiz aynaları
    - Türkçe uyarı ekranı
    - Deri direksiyon ve vites kolu
    - Arka park sensörleri
    - Ön Koltuk Kol Dayanağı ve Kapaklı Eşya Saklama Bölmesi
    - Arka Koltukta Orta Kolçak
    - Far yıkama
    - Sis farları

Aracın Güvenlik sistemleri:

- ESP + CSV + ASR + ABS + EBV
    - Yan Hava Yastıkları
    - Perde Hava Yastıkları
    - Ani Durmalarda 4'lü Flaşörlerin Otomatik Yanması
    - Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
    - Çift Kademeli Açılan Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
    - Yükseklik Ayarlı ve Güç Limitörlü Ön Emniyet Kemerleri

Bu donanıma rağmen Latitude'nin fiyatı şu anda 59,100 TL

Şimdi araca gelince araç sınıfının en büyük aracı 4798mm uzunluğu ve 477lt bagajı ile tüm ihtiyaçları karşılıyor. Ben 1,77 boyunda olamama ragmen arka koltukta biri oturdugu zaman yaklaşık 10 cm lik diz koltuk mesafesi kalıyor. Suspansiyonları sert olarak tasarlanmış olan araç virajları ve cukurları iyi emerek güvenli bir sunuş sunuyor. Araç 1426 kg olmasına rağmen 1,5 dci 110 bg motor 240nm torku ile inanılmaz bir çekiş sergiliyor. Ben araçla 6 vitesli olmasına rağmen 5. vites 180 km gördüm. Araç çok rahat 6. vites 200 km lere ulaşıyor. 276 TL eurodiesel ile 1254 km yol yaptım ve km ortalaması 22 kuruş olarak çıktı. Araç 2005 laguna privilage aracıma göre inanılmaz gelişmiş. Diesel motor olamasına rağmen kabinde 200 km ile giderken oldukça sessiz bir yolculuk sergilemiştir. Torosları tırmanırken 150 km lerle gittiğim aracım yeri geldiğinde 170 km lere kadar çıkmıştır. Araçta rampalarda çok fazla vites küçültme ihtiyacı hissetmedim. Özellikle aracı 3,500 - 4,000 devirleri arası kullanırsanız oldukça iyi bir çakiş sergiliyor. İç malzeme kalitesine gelince, renault bu konuda oldukça ilerlemiş özellikle iç kabin üzeri kullanılan plastik nerdeyse mercedes, bmw sınıfı araçlarla aynı kalitede, ses sistemi 3D özellikli olmasından dolayı tweeter destekleri ile kulaklarda bir şölen havası yaratıyor. İyonizerli ve çift parfümlü hava temizleme sistemi sizi araçta inanın, çok huzurlu kılacak bir ortam yaratıyor. Aracın kullanım konforu gerçekten çok güzel ki söyle anlatayım arabamla 785km yapıp evime geri geldikten 1 saat sonra tekrar latitude'yi kullanma isteği uyandıryor. Antalya çoğu park ettiğim yerlerde araç tasarımıyla görenlerin ilgi odağı odu diyebilirm. Viraj aydınlatmalı farlar özellikle rampalı, dağlık yollarda viraj içi aydınlatması ile sizlere çok konforlu ve güvenli bir sunuş garanti ediyor.

Ben kendi yorumlarımı yazdım karar sizin.......

• Peugeot ve Renault birbirine çok benzeyen iki marka. Arabaların arıza yapması yada yapmaması tüm sınıflarında tamamen şans işi, iki markadan da araç kullandım, sayelerinde her türlü mekanik bilgiye sahip oldum, sanayide, servislerde bir dünya usta tanıdım. Aynı araçlardan kullanıp hiç arıza ile karşılaşmayanlar olabilir, diğer markaya çamur atıp kendi aracını nimetten saymasın kimse. Karşılaştırılan araçları denedim, her iki araç ta sahibini memnun eder, benim kişisel görüşüm 508 in daha şık olduğudur. Donanım deseniz ikisi de tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyaliv
    Merhabalar

Arkadaşlar hepinizin bu araçlarla ilgili yorumlarını okudum ve ben bir latitude privilage 1,5 dci 110 bg sahibiyim. Ben şimdi bu aracın 4 haftalık ilk sahiplerinden olarak size araçla ilgili görüşlerimi yaşadıklarımı anlatayım kararı siz verin. Öncelikle konuya donanım olarak başlarsak şu anda 59,100 tl olan fakat benim 56,700 tl ye aldığım Privilage modelinin donanımı sizlere sunmak isterim

Renault Latitude Privilage 1,5 dci 110 bg 240 Nm tork donanımı:

- Renault card eller serbest sistemi (siz araçtan ayrılınca kapılar otomatik kitlenir ve dikiz aynaları katlanır.)
    - 3D sound 6 hoparlörlü Arcamys ses sistemi
    - İyonizerli ve parfümlü araç ortamoı temizleme sistemi
    - Bi zenon viraj aydınlatmalı farlar
    - Hız sınırlama ve sabitleme
    - Yol bilgisayarı
    - Direksiyondan kumandalı ses sistemi
    - İpod, aux ses sistemi girişleri
    - Rds, Mp3, Cd ve hıza duyarlı ses sistemi
    - Bej rengi koltuklar
    - Ön arka otomatik camlar
    - Kendiliğinden yanan farlar
    - Yağmur sensorlü silecekler
    - Araç içerisinden bagaj ve depo kapağı açma düğmeleri
    - Kumandadan aracın aydınlatma grubunun yakılması ile aracı kapalı alanda kendini gösterme sistemi
    - Fallow me home far sistemi
    - Çift bölgeli ve arka koltuklarda da havalandırma kanalları olan klima sistemi
    - Bluetooth lu telefon sistemi desteği
    - 17" jantlar (stepne dahil)
    - Soğutmalı topido gözü
    - Kumandadan bagaj açma özelliği
    - Ön ve arka kısımda 12V soket girişleri
    - Dikiz aynalarına entegre sinyaller
    - Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    - Yükseklik ve bel destği ayarlı koltuklar
    - İsofix koltuk bağlantıları
    - Arka camlarda katlanabilir panjurlar
    - Kartsız motor çalıştırma sistemi
    - Start Stop motor çalıştıma düğmesi
    - Isıtmalı ve elektrik ayarlı, katlanabilir dikiz aynaları
    - Türkçe uyarı ekranı
    - Deri direksiyon ve vites kolu
    - Arka park sensörleri
    - Ön Koltuk Kol Dayanağı ve Kapaklı Eşya Saklama Bölmesi
    - Arka Koltukta Orta Kolçak
    - Far yıkama
    - Sis farları

Aracın Güvenlik sistemleri:

- ESP + CSV + ASR + ABS + EBV
    - Yan Hava Yastıkları
    - Perde Hava Yastıkları
    - Ani Durmalarda 4'lü Flaşörlerin Otomatik Yanması
    - Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
    - Çift Kademeli Açılan Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
    - Yükseklik Ayarlı ve Güç Limitörlü Ön Emniyet Kemerleri

Bu donanıma rağmen Latitude'nin fiyatı şu anda 59,100 TL

Şimdi araca gelince araç sınıfının en büyük aracı 4798mm uzunluğu ve 477lt bagajı ile tüm ihtiyaçları karşılıyor. Ben 1,77 boyunda olamama ragmen arka koltukta biri oturdugu zaman yaklaşık 10 cm lik diz koltuk mesafesi kalıyor. Suspansiyonları sert olarak tasarlanmış olan araç virajları ve cukurları iyi emerek güvenli bir sunuş sunuyor. Araç 1426 kg olmasına rağmen 1,5 dci 110 bg motor 240nm torku ile inanılmaz bir çekiş sergiliyor. Ben araçla 6 vitesli olmasına rağmen 5. vites 180 km gördüm. Araç çok rahat 6. vites 200 km lere ulaşıyor. 276 TL eurodiesel ile 1254 km yol yaptım ve km ortalaması 22 kuruş olarak çıktı. Araç 2005 laguna privilage aracıma göre inanılmaz gelişmiş. Diesel motor olamasına rağmen kabinde 200 km ile giderken oldukça sessiz bir yolculuk sergilemiştir. Torosları tırmanırken 150 km lerle gittiğim aracım yeri geldiğinde 170 km lere kadar çıkmıştır. Araçta rampalarda çok fazla vites küçültme ihtiyacı hissetmedim. Özellikle aracı 3,500 - 4,000 devirleri arası kullanırsanız oldukça iyi bir çakiş sergiliyor. İç malzeme kalitesine gelince, renault bu konuda oldukça ilerlemiş özellikle iç kabin üzeri kullanılan plastik nerdeyse mercedes, bmw sınıfı araçlarla aynı kalitede, ses sistemi 3D özellikli olmasından dolayı tweeter destekleri ile kulaklarda bir şölen havası yaratıyor. İyonizerli ve çift parfümlü hava temizleme sistemi sizi araçta inanın, çok huzurlu kılacak bir ortam yaratıyor. Aracın kullanım konforu gerçekten çok güzel ki söyle anlatayım arabamla 785km yapıp evime geri geldikten 1 saat sonra tekrar latitude'yi kullanma isteği uyandıryor. Antalya çoğu park ettiğim yerlerde araç tasarımıyla görenlerin ilgi odağı odu diyebilirm. Viraj aydınlatmalı farlar özellikle rampalı, dağlık yollarda viraj içi aydınlatması ile sizlere çok konforlu ve güvenli bir sunuş garanti ediyor.

Ben kendi yorumlarımı yazdım karar sizin.......

Anladığım kadarıyla aracınızdan oldukça memnunsunuz bizede hayırlı olsun demek düşer..

Yalnız unutulmaması gereken birsey var o da bu araçların altı üstü bir metal yığını olduğu.

• Şahsen kendim bu araçların ''Markalarından Dolayı'' Renault marka olanını alırdım
  • Sayın alemdar metal yıgını demişsinız de diğer araçlar ne yığını kötülemek için yorum yapmayınız lütfen. Bugun bir mercedes de bir dacia da bir ferrari de metal yığınıdır.
  • D SINIFININ tartışmasız iki lider aracı vardır
    1)vw passat
    2)skoda super b
    bunların dışında d sınıfı araç tercihi maddi yetersizlik olduğu için diğer markalara kayıyor ama ben olsam hiç düşünmeden direk reno latidude derim sebep 508 fazla değil 1 yıl sonra dağılmaya başlar piyasası ucuzlamaya başlar dahada önemlisi sıkıntıları başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyaliv

Sayın alemdar metal yıgını demişsinız de diğer araçlar ne yığını kötülemek için yorum yapmayınız lütfen. Bugun bir mercedes de bir dacia da bir ferrari de metal yığınıdır.

Ben zaten bütün araçları kast ederek metal yığını dedim..

Ya mesajları anlayarak okuyun yada art niyetinizi başkasına yansıtmayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

D SINIFININ tartışmasız iki lider aracı vardır
    1)vw passat
    2)skoda super b
    bunların dışında d sınıfı araç tercihi maddi yetersizlik olduğu için diğer markalara kayıyor ama ben olsam hiç düşünmeden direk reno latidude derim sebep 508 fazla değil 1 yıl sonra dağılmaya başlar piyasası ucuzlamaya başlar dahada önemlisi sıkıntıları başlar

insigniayayı boşa atma
  • ARKADAŞLAR ŞİDDETLE RENO LATİTUDE TAVSİYE EDİYORUM. GİDİPDE PASSAT A ,508 E ,MONDEO YA,SUPERB YE,İNSİGNİ YAYA. ÇOK PARA VERMENİZE GEREK YOK. ONLARDAN DAHA FAZLASINI LATİTUDE DE BULACAKSINIZ. PARANIZ ÇOKMU GİDİN MERCEDES ALIN. VEYA ÜSTTEKİLERİ ALIN AĞIR SERVİS BAKIMLARIYLA UĞRAŞIP DURUN.AMA LATİTUDE YE HERKEZ SAHİP OLABİLİR. MANUEL 110 HP TAVSİYEMDİR. SERİ VE YOL TUTUŞU MÜKEMMEL.İÇERDE TIK SES YOK.BOSE MÜZİK SİSTEMİ MÜKEMMEL ÖTESİ. . BENCE EXECUTİVE ALIN.... RENAULT KALİTESİ TÜM DÜNYAYI SARDI TABİ TÜRKİYE YİDE. PİŞMAN OLMICAKSINIZ... 69000TL ŞUAN... EN FULU MANUELİ... RENAULT TÜRKİYENİN OTOMOTİVDEKİ PRESTİJİ.

RENAULT LATİTUDE EXECUTİVE 1.5 DCI 110HP. NAV.2 CAM TAVAN, GERİ GÖRÜŞ, EN FULU
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.