Şimdi Ara

Lastik seçimi konusunda deneyimleriniz/tavsiyeleriniz neler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

185 60 15 ebatında olan lastiklerim için değişim zamanı geldi.

Aracın üzerinde michelin cc 4 mevsim lastik var.

Fiyatların aşırı artmasından dolayı baştan Dunlop lm 705 serisi yaz lastiği seçtim almak için f/p iyi olduğu söylendi.

Fakat sonradan 7 derecenin altında sorun yaşayabileceğimi düşünerek 4 mevsim lastik araştırmasına girdim.

Şimdilik çıkan sonucu göre f/p olarak Goodyear Eagle Sport 4 Seasons üzerinde karar aldım, bu lastiği Lassa Multiways ile karşılaştırıyorum. 2sinden biri olabilir. (yol tutuş sınıfları güzel)

Dunlop lm 705 yaz lastiği ile Goodyear eagle sport 4 seasons arasında toplam 1000 tl fark var (4 lastik)

Yazlık ayrı kışlık ayrı kullanmak istemediğim için bu 2 seçenek arasında kaldım.

Sizce bu farka değer mi ? sadece yaz lastiği işimi görür mü ? yada 4 mevsim için farklı tavsiyeleriniz var mı ?

• Nerde yaşıyorsunuz
    Yazların çok sıcak olduğu yerlerde doğu, güneydoğu, akdeniz bölgelerinde 4 mevsimler yazın risk oluşturuyor bu bölgelerde yazlık, kışlık almak daha mantıklı
    Bide bridgestone goodyear michelin pirelli continental en kötü ihtimalle lassa almak lazım
    Ayrı tarihlerde 3 ayrı arabada fiyat avantajından dolayı hankook, petlas, fulda aldık birer takım 3üde ayrı pişmanlık oldu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Orta sert lastikler her zaman bu ülkede daha iyi. Goodyear continental nokian gibi yumuşak lastikler çabuk zarar görüyor. Bridgestone de çok sert kalıyor. Pirelli bu konuda daha iyi gelmişti bana.

• ZETEC SE kullanıcısına yanıt

merhaba

marmara bölgesinde kullanacağım bundan dolayı aşağıda linkte tanıtılan ürün kafama yattı f/p olarak.

Goodyear Türkiyeyoutube
    Özel olarak geliştirilen deseniyle yaz şartlarında üst düzey güvenlik ve düşük yakıt tüketimi sunan Eagle Sport 4Seasons, kar tanesi sembollü özel hamuruyla kış şartlarında da yanınızda.
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DgIyFh1SKMM8&q=EgQuLZpEGNWcmo8GIhBlFRZnCTN-pmq7B1m4ZYvTMgFy
  • eskiden seçiyorduk ama ekonomideki şahlanmadan sonra ucuz ne bulursak alıyoruz, lastik değiştirme süresinide uzattık yok öyle 3 yılda lastik değiştirmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski aracımda Eagle sport'un normalini kullanmıştım, çok dandik bir lastik.

4 mevsimi nasıldır bilmiyorum ama ben bu ikisi arasında Lassa tercih ederdim.

Kendi aracımda Good Year Ultragrip8 kullanıyorum bu çok iyi lastik ama Eagle Sport serisi çöp.

Lastik önemli paradan kaçmamak lazım demek isterdim ama fiyatlar almış başını gitmiş bütçeniz neye yetiyorsa onu almak durumunda kalıyorsunuz.

• memuriyet görevimden dolayı Türkiye'nin birçok farklı iklime sahip şehrinde görev yapmış biri olarak 7 derecenin altında kış lastiğinin pek bir faydasını görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. eğer sıcaklık 0'ın altına iniyorsa ve yerde kar buz oluyorsa kış lastiği gerekir. Bunun dışında, kar yağdıktan sonra hemen eriyorsa, yerde buz oluşmuyorsa ve sıcaklık 1 derecenin altına inmiyorsa kış lastiği hiçbir işe yaramıyor. yaz lastiği ile devam edin.

• BenjaminGreen kullanıcısına yanıt

normal eski serilerle ilgili dediklerinizi okumuştum fakat bu lastik hakkında heryerde olumlu bilgiler var.

• deniz39 kullanıcısına yanıt

İsminden ötürü önyargılı yaklaşmış olabilirim.

Yorum yapmamak daha doğru olur o zaman.

• Goodyear seçiminiz doğru bence. Onun haricinde Pirelli önermek isterim. Continental, Michelin ve Bridgestone'dan uzak durulması taraftarıyım. Pirelli ve Goodyear önermek için gelmiştim, siz de Goodyear'da karar kılmışsınız zaten.

• Falken lastik için ne diyorsunuz? Fiyatına göre oldukça öneriliyor.

• Ben geçen gün çıkmacıdan 150 TL ye aldım bir tane arkaya taktım lastik. Markası milestone yazıyordu.
    Ama iyi güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shockwave error kullanıcısına yanıt
    Petlas fiyatına çok çok daha üstün kalite. Premium bir performans beklememek lazım. Şuan ekonomik duruma göre çok tercih edilebilir bir marka ve segment

• Kendi adıma lastik seçimi karmaşası kafamda sonsuza kadar netleşmiş durumda.
    Şu an Bridgestone turanza T0005 kullanıyorum.
    Hayatımın geri kalanında da bridgestone firması ne üretirse onu kullanacağım... Diğer seçeneklerin tümüne kapalıyım, kafam acayip rahat

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Araç troc mu bizde de troc var fabrika çıkışlı aynı lastik var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • falken allseason alabilirsin. Düşük fiyat premiuma yakın performans alırsın. Goodyear egeale sport serisi gerçekten çok ebrbat

• T-roc demeyeydin iyiydi. Yaramı deştin. Geçen sene T-Roc almaya çok hevesliydim, elimdeki jettanın üstüne takriben 50 bin koysam takas yapabiliyordum. Şimdi belki 300 bin fark vermem lazım. Piyasa birden şahlanıp göklere çıkınca avucumuzu yaladık. Jettayla ahiretlik olduk artık. Bozuldukça yaptırıp binerim önümüzdeki 25 sene. 

• Normal şartlar altında kışlık ve yazlık ayrı ayrı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, ancak 4 mevsim de ısrarcıysanız en azından şu sitedeki sıralamaya bakıp bütçenize göre en iyi lastiği seçin derim.https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm

not: şahsi fikrim, 4 mevsim lastik diye bir şey yoktur. bir lastik hem yazın sıcak asfaltta hem de kışın buzun üstünde aynı anda iyi sonuç veremez. Yazın sıcak asfaltta, kışın da karın üstünde vasat sonuç veren karma bir lastiktir aslında. Hiç birinde tam olarak iyi değildir. Bütçeniz varsa yazlık-kışlık ayrı alın derim. Sonuçta yerle temasınız 4 avuç içi kadar alan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 19 Ocak 2022; 2:8:24 >

• Hava sıcaklığı 0 derecenin altına düşmediği ve kar yağışı olmayan bir bölgede 7 derecenin altında da yazlık lastik kullanabilirsiniz.

Amerikalı bir YouTube kanalının kuru zeminde 0 derecede frenleme testi videosu vardı. Yaz lastiği kış lastiğine göre belirgin bir şekilde daha kısa mesafede duruyor.

Çok takılmayın 7 dereceye. Belirttiğim koşullarda iyi bir yazlık lastikle de güvenle yolculuk yapabilirsiniz. Sizin ölçülerle aynı ebatta Bridgestone T005 kullanıyorum. Normalde Er300 yüzünden Bridgestonedan nefret eden biriyim ancak T005 gerçekten çok iyi lastik. Yeni aldığım aracın üzerinde önceki sahibi tarafından alınmış olarak geldi. 30bin kmden fazla yol yapmış bir lastiğe rağmen muazzam bir yol tutuşu var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.