Şimdi Ara

Lastik konusunda tecrübe ve bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim aracımda Pırelli P3000 lastikler var değişim zamanı geldi. Yeni lastik almayı düşünüyorum. Şu an aracın üstündeki lastikler 185/60/14. Araç Corsa GSI
    Yaklaşık 1 saattir lastik ile ilgili konuları inceledim bir fikir edinemedim. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum.
    Almayı düşündüğüm lastik kar lastiği değil açıkcası karlı zeminde araç çok zaruri olmadıkça kullanmıyorum.
    Bu konuda fikir sahibi olmama yardımcı olursanız sevinirim.

• 4 mevsim diye tabir edilen lastiklerden alın eğer kar şartlarında aracınızı cok kullanmıyorsanız.Bende brigstone evo 330 var cok memnunum daha once michelin energy kullandım oda iyi eğer bütceniz uygun değilse çin malı değil fakat kore mallarına yonelebilirsiniz yalnız arabanın en onemli parçası lastiklerdir bi kere alın kafanız rahat olsun ayrıca aldığınız lastik ne olursa olsun mutlaka üretim tarihini kontrol edin depoda beklemiş lastik sıfır dahi olsa üstünden cıkanlardan daha kotü sonuc verebilir gün hafta ay yada hafta ay seklinde lastiklerin üstünde tarihleri yazılıdır bide dipnot lastikçinin lastiğinizi ters takmadığından emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 23 Aralık 2008; 14:35:52 >
  • teşekkürler
  • fikir edinemediyseniz Michelin almalısınız ki kafa ve vücud sağlığınız olsun Bence.
  • sanırım bridgestone evo330 da karar kıldım
    Sincan da bir lastikçiden 100 YTL 4 taksit ile fiyat aldım.
    Daha altında bir rakam bulursam oradan bulamazsam dediğim yerden cumartesi değiştireceğim lastikleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MENEME2002

sanırım bridgestone evo330 da karar kıldım
    Sincan da bir lastikçiden 100 YTL 4 taksit ile fiyat aldım.
    Daha altında bir rakam bulursam oradan bulamazsam dediğim yerden cumartesi değiştireceğim lastikleri.

Fiyatları gayet uygun lastiklerin bende dediğim gibi aynı lastiği aynı fiyata aldım yazın 5 taksit ayrıca 1 senelik yol yardımı verdiler
  • sn. meneme donanım habere yeni üye oldum ilk mesajımda size yazıyorum. 20 yıldır araba kullanıyorum. edindiğim tecrübelerle en uygun lastiğin continental olduğunu belirteyim. cont. eco con. 3 desen menmun kalırsın. araban nekadar iyi olursa olsun lastik iyi olmadığı sürece birşey ifade etmez. kesinlikle ucuz lastik alma. hatta kışın kış, yazın yaz lastiği kullan. bir de yokohama ya bak bu mar kadan şikayet eden görmedim.
    kime sorsan michelin i tavsiye edecektir, ama test kuruluşlarının testlerinde mic. pek iyi sıralarda değil. tavsiyem 1-cont. 2- yokohama 3- toyo
  • Bilgiler için teşekkürler. Yukarda verdiğiniz bilgiye ek olarak Bridgestone içinde bir yorumunuz var mı?
  • bridgestone hakkında çok kötü bir tecrübem var yarın tüm detayları yazarım. bridgestoneden uzak durun derim.
  • lassa impetus revo

en azından bir inceleyin derim

ayrıca toyo proxess cf1
  • 2007 yazında 2006 model daihatsu marka araba aldım. aldığımda 20000km. deydi lastikler bridgestone ölçü 155/65-13 dört lastiğin iç ve dış yanakları tamamen çatlaktı ve lastiklerin yol tutuşu çok kötüydü. bridgestonenin fabrikasıyla irtibata geçtim lastikleri gönderdim incelemesi için. 1 ay sonra lastikler güneş ve ozona maruz kalmış ondan çatlamış diye iade ettiler. lastikte kesinlikle üretim hatası var ama kabul etmediler. bende böyle lastiğin yeri çöptür deyip çöpe attım. kalite ödülü alan bridgestoneye bunu yakıştıramadım. aynı çatlakları başka brid. lardada gördüm. kısacası brid. malına sahip çıkmadı. bende güvenerek kullandığım continentali taktım ve her yönden çok menmunum. hiç bir marka babamın oğlu değil hepside aynı uzaklıkta benim için. hiç bir lastik 1 yıl tamamen güneşte beklese bile öyle çatlamaz. belki 10 yılda olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.