Şimdi Ara

Lastik konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın üzerinde büyük ihtimalle 2012 üretim (araç 2013 model) continental lastik var. 72.000 km yaptı aşağı yukarı. Lastiğe baktığımda çatlaklar görmeye başladım. Yolda kalmaktan da çekiniyorum. Müsait zamanda foto eklerim.

Bir ara lastiklerden birine çivi girince alelacele 2016 yılında 2016 üretimli goodyear asy 3 lastik almıştım. Bir arkadaşta lastiği tamir et, onu sakla demişti. Kullanmadım, sakladım.

Ve şimdi geldik 2020 ye. Lastiklerin değişmesi lazım. Yedekte kullanıldı. Onun da durumu çok iyi sayılmaz.

Uzun lafın kısası elimde sıfır goodyear asy 3 lastik var 1 adet. Nasıl bir kombinasyon yapayım sizce? 1 tane daha al önü yenile, arkalar aynı mı kalsın? Yoksa direkt 3 tane daha mı alayım?

Not: 225/45/17 lastik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 16 Mayıs 2020; 0:9:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 tane yeni lastik al.

1 tane yeniyi stepne yap.

• 2016 yılında sıfır aldıgım aracın üzerinde gelen 2016 üretim lastikleri 3 yıl / 50 km kullanıp geçen sene sıfırladım.
    Bence Siz bırakın eski 2012 ücretimleri, 2016 yılındakini bile elden çıkarın artık.
    Eldeki sıfır olanın yanına aynı modelden 3 tane alın. Yolunuza bakın. Ben böyle düşündüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4 yeni alıp, yenilerden birini stepne yapmak mantıklı gibi ama bayağı maliyetli olacak.

• xweser X kullanıcısına yanıt
    Stepneye yeni lastik koymak gereksiz para harcama. Siz 3 yeni alın hocam. Arabadan çıkacak olanlardan en temizini, iş görür olanını Stepne yapın.
    Stepne, lastikçiye kadar götürsün diye olan bir lastik. Bekletmeyin bence sıfır yepyeni Bi lastigi bagajda.
    Ben böyle yaptım. 3 yıllık sıfır Stepne lastigimin yanına 3 tane yeni alıp taktırdım arabaya. Cıkmalardan daha önce patlamamış olan güzel Bi tanesini de bagaja koydum. Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigit3735

Stepneye yeni lastik koymak gereksiz para harcama. Siz 3 yeni alın hocam. Arabadan çıkacak olanlardan en temizini, iş görür olanını Stepne yapın.
    Stepne, lastikçiye kadar götürsün diye olan bir lastik. Bekletmeyin bence sıfır yepyeni Bi lastigi bagajda.
    Ben böyle yaptım. 3 yıllık sıfır Stepne lastigimin yanına 3 tane yeni alıp taktırdım arabaya. Cıkmalardan daha önce patlamamış olan güzel Bi tanesini de bagaja koydum. Tamam
    Düşündüğüm lastik goodyear asy 5. Fiyatıda en düşük 480 görünüyor. 3 lastik çok daha güzel olur bu kriz ortamında. Zaten olabilecek iki seçenek de ortaya çıkmış durumda. Teşekkürler.

• 4 lastik + asy 3'ü stepne yapardım ben olsam
  • 342,9Tlhttps://www.gittigidiyor.com/oto-yedek-parca-aksesuar/lastik-jant-ekipmanlar/lastik/petlas-imperium-pt515-22545-r17-94w_spp_31752?id=349306367&utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402909765061&utm_term=85049732079&ga_prodid=349306367&ga_merchantid=122434221&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI25Sc6_q26QIVxR0YCh2tLQMnEAYYASABEgJzKPD_BwE

370Tlhttps://urun.n11.com/oto-lastik/petlas-22545r17-velox-sport-pt741-rf-94w-yaz-lastigi-2020-ce-P60108513?gclid=EAIaIQobChMI25Sc6_q26QIVxR0YCh2tLQMnEAYYBCABEgKDifD_BwE&gclsrc=aw.ds

4 adet pt741 alır geçerim hepsi 2020 model olur ya eski olan sorun çıkarırsa şöyle 110-120 ???

4x342,9 = 1371 Tl sıfır 2020 model kendini ıspatlamış yerli firma

3x480 = 1440 Tl aynı performansı verecek ve biri kafanda soru işareti bırakacak lastik

Ben PT 741 alır geçerdim 2020 model

Jant Koruma da var

91W için C B 71db etiketli

Yurt dışı siteleri gez onlarda tavsiye ediyor..

Lastik konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 16 Mayıs 2020; 2:8:2 >

• Kullanmadığın lastiği düzgün sakladıysan eğer yeni lastik ile ömür açısından sorun olmaz ha benim uygun koşullarım yoktu saklamada yük altındaydı vs dersen 4 yeni lastik al eskiside stepne olarak dursun...

• 4 yeni lastik
  • Goodyearın ve savanın eskilerden beri her modelini kullandım neredeyse, para ile alınmayacak tek lastiği eagle serisi. Şu anda da kışlıklarım ug8, yazlıklarım sava intensa uhp2. Savanın kışlıkları çok iyiydi fakat yazlıkları biraz sert.

Maddi durum sıkışıksa falken, o da pahalı gelirse milestone alın ama 4 tane sıfır lastik alın bence. Depodaki 2016 lastiği de stepne yaparsınız.
  • elindekini stepne yap dört taane petlas al

• Aynı ebatlarda aracımda Bridgestone var fiyatları biraz yüksek ama çok iyi lastik. Önceki aracımda continental premium contact 5 lastikleri takmıştım ama lastik ebatları 205/55/16 idi yanlış hatırlamıyorsam. Her marka ve modelin ebatlara göre başarısı değişiyor ona göre araştırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ön veya arka değişim yapacaksanız tek olmasın ya dördünü ya da ikisini değiştirmek emniyet açısından önemli bir konu.

• arkadaşlar eagle sport ile arasında 100 TL fiyat farkı var. 4 lastikte 400 TL eder. bir de eagle sport 2020 üretimli.

iki lastiği de az çok bilen arkadaşlar sizce efficientgrip performance 1 mi yoksa eagle sport mu?

efficientgrip performance 1 takma hariç adet bazlı 380 civarına, eagle sportta da 280 civarına malolacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 26 Mayıs 2020; 1:20:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.