Şimdi Ara

lastik fiyatları dolar 18 tl olduğunda zamlandığı gibi kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Michelin CrossClimate 2 almayı düşünüyırmu.

950 tl idi dolar 9 tl iken. almadım.

sonra biliyorsunuz dolar 18 tl ye çıktı filan. lastik fiyatlarını 1700 tl lere çıkardılar 225 17 için.

dolar düştü 13.5 a ama lastik fiyatları inmiyor. sizce bekleyeyim mi? 4 mevsim olduğu için mi inmiyor kıs mevsiminde olduğumuz için

teşekkürler

• Arkadaşlar altın mı bu fiyatı anlık değişsin? İnsanlar sanıyor ki hergün fiyat değişsin.

Fiyatların düşmesi için piyasada güven oluşması lazım. Yarın 25 lira olmayacağının garanti olmayan yerde kimse kendini riske atıp fiyat düşürmez. Ben olsam fiyatımı 20 tl ye sabitlerdim.
  • Arkadaşlar altın mı bu fiyatı anlık değişsin? İnsanlar sanıyor ki hergün fiyat değişsin.

Fiyatların düşmesi için piyasada güven oluşması lazım. Yarın 25 lira olmayacağının garanti olmayan yerde kimse kendini riske atıp fiyat düşürmez. Ben olsam fiyatımı 20 tl ye sabitlerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 22 Ocak 2022; 14:42:10 >
  • Dolar düştükten sonra fiyatlar daha da arttı. Doların en yüksek seviyesinde aldığım 398TL olan 5lt shell helix motor yağı şu an 544TL.

• hardcrss kullanıcısına yanıt

İyi güzelde dolar 9 lirayken aldığı lastiği 13.5 lirayken 18 lira fiyatına göre satıyor. 18 liradan sattığı lastiği de yerine 13.5 liralık kurdan koyacak. Güvensizlik olabilir ama bu kadarı ticari ahlaksızlık.

• Burası Türkiye. Sen hiç zamlanan bir ürünün fiyatının geri düştüğünü gördün mi
  • aynı durum bende de var.

195 65 15 continental eco6 300 liraydı şuan 1300

hankook 250 idi şuan 900

nokıan 230 idi şuan 860

dolar bu kadar çıkmadı yaw?

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Aynen öyle

• seneye 3.5 bin tl olunca dersiniz geçen sene 1700 den almadım pişmanım diye.

bu ülkede neyin fiyatı ucuzlamış? alın gitsin güle güle kullanın. tabi kullanabilirseniz. malum akaryakıt 14 liranın üzerinde.

• Dolar şuan zaten 17

Siz 13.50 sanıyorsunuz. Merkez Bankası Baskılıyor

Bu nedenle herhangi bir indirimden bahsedemeyiz
  • Doların düşmesine rağmen Benzin / mazot / LPG
    fiyatı inmedi (hatta daha da fiyatları arttı) lastik fiyatlarının düşmemesi çok anormal değil...
  • İthal lastiklerde üretim ülkesine göre %100 oranları aşan vergiler var. Kaldı ki satın alımlar yüzlerce set üzerinden yapılır. Firmaların bu oranlarda vergi vererek stoğuna aldığı ürünü düşük fiyattan satması mümkün değil. Ek olarak dövizdeki artışın tamamı fiyatlara yansımamışken kurda düşüş yaşandı.

Bütün bunlara ek olarak asgari ücretteki artış, enflasyon oranı (ki reel enflasyon daha fazla) gibi sebeplerden dolayı fiyatlarda düşüş olmasını engelleyen en büyük etkenlerin başında gelir.

2 ay önce 3000 liraya aldığım Blizzak LM005 lastikler şimdi indirimle 4500 liraya satıyorlar mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mythology -- 22 Ocak 2022; 22:49:40 >
  • Mythology kullanıcısına yanıt

faydalı bilgileri oldu teşekkürler

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, adını vermeyeceğim kurumsal bir firma Euro kurunu 20 olarak işletiyor.
  • Alınmış alınmıştır yarın bu fiyata da razı olacağız
  • bu devirde en güzeli 4 mevsim 4 tane alıp kullanmak. yazı kışı tek tek ayrı dert valla

• Ben stok yapmayi severim. Gecen sene yaz ayinda 4 adet 16 inc lastigi 950 liraya almistim. Bodrumda duruyo posetiyle. Suan o paraya 1 lastik veriyolar
  • bence öyle değil. Ben lastik alırken bakmıştım avrupa fiyatlarıyla aynıydı. 80 euroluk lastikler burda da 1200 civarı. 18 liraya göre değil. TL pul oldu.

• 5 markete kan kusturan hökümetimiz ve gerekirse bu dönem kârsız çalışın diye mektup gönderen muhalefetimiz ile cengaver zabıtalarımız bu işi de çözer merak buyurmayınız. 😁

• Hocam micheline o kadar takılmanıza gerek yok falken as210-220 alıp yarı fiyatına halledip geçin. şuanki ekonomi yerli üretim harici lastikler çok pahalı

• malzemeyi satması satmamasından daha kötü olduğu bir ortamda ne bekliyorsunuzki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.