Şimdi Ara

Lastik fan vidası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
8.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Titreşim önleyici lastik fan vidalarını nereden bulabilirim? Teşekkürler.....

Lastik fan vidası

• Merhaba..
    Aradığını linkte bulabilirsin..

LİNK
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Merhaba..
    Aradığını linkte bulabilirsin..

LİNK
    akasa noise reduction kit de işnizi görebilir bi araştırın isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razorc -- 15 Mayıs 2009; 21:37:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: razorc

akasa noise reduction kit de işnizi görebilir bi araştırın isterseniz

Alıntıları Göster
    eğer alıp taktıysan işe yarayıp yaramadığını yazarmısın buraya.almayı düşünen arkadaşlarda fikir sahibi olmuş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: IISONII

eğer alıp taktıysan işe yarayıp yaramadığını yazarmısın buraya.almayı düşünen arkadaşlarda fikir sahibi olmuş olur

katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ag67

quote:

Orijinalden alıntı: IISONII

katılıyorum

Alıntıları Göster
    bunlardan elimde fazlaca mevcut fakat biraz zorladım ama hiç takılacakmış gibi durmuyor bu vidalar takmanın bi yolu yordamı mı vardır acaba yoksa iyice zorlamak mı gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

bunlardan elimde fazlaca mevcut fakat biraz zorladım ama hiç takılacakmış gibi durmuyor bu vidalar takmanın bi yolu yordamı mı vardır acaba yoksa iyice zorlamak mı gerekiyor?

Alıntıları Göster
    Aradığınız ürünü sana vereceğim link te bulabilirsin. Eğer ki izmirde oturuyorsanız kendinizde gidip oradan alabilirsiniz. Firma izmirde. Yada kargo ile de sipariş verebilirsiniz. Ödeme seçenekleri konusunda çeşitleri fazla, ister kapıda ödeme, havale/eft yada kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

http://www.moddshop.com/catinfo.asp?cid=522
    http://www.moddshop.com/?urun-detay_6474_XILENCE_acik_fanlar_icin_silikon_vida_.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost35

Aradığınız ürünü sana vereceğim link te bulabilirsin. Eğer ki izmirde oturuyorsanız kendinizde gidip oradan alabilirsiniz. Firma izmirde. Yada kargo ile de sipariş verebilirsiniz. Ödeme seçenekleri konusunda çeşitleri fazla, ister kapıda ödeme, havale/eft yada kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

http://www.moddshop.com/catinfo.asp?cid=522
    http://www.moddshop.com/?urun-detay_6474_XILENCE_acik_fanlar_icin_silikon_vida_.html

Alıntıları Göster
    Tesekkurler hemen bakıyorum

• hocam soyleseydiniz sogutucu yanında gonderirdim ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

hocam soyleseydiniz sogutucu yanında gonderirdim ya
    vatanda da var, lastik vida 4tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidocq26

vatanda da var, lastik vida 4tl

Alıntıları Göster
    Gerçekten işe yarıyormu kullanan birisi yazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

Gerçekten işe yarıyormu kullanan birisi yazsın

Alıntıları Göster
    ben kullanıyorum takması biraz zor ama kullanışlı fan sağlam bir şekilde yerine oturuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: barhonda

ben kullanıyorum takması biraz zor ama kullanışlı fan sağlam bir şekilde yerine oturuyor

Alıntıları Göster
    Resimdeki gösterdiğim lastik vidanın montajı tam olarak nasıl yapılıyor?
     Lastik fan vidası

Eksoz fana takılcağını farz edersek, Kırmızıyla işaretlediğim parçanın kasanın içine girmesi gerekiyormu yoksa dışardamı kalmalı? Zira ne kadar çektiysem içeri girmedi. Ama girmeyincede fan yine kasaya temas ediyor.O kısmın teması engellemesi gerkemiyormu?

Lastik fan vidası

Buda orjinal hali, dışta kalan kısım zaten top gibi olan yer, benim sözünü ettiğim onun hemen yanındaki daha ince yuvarlak.

Lastik fan vidası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 7 Mayıs 2010; 23:39:44 >

• quote:

Lastik fan vidası

Eksoz fana takılcağını farz edersek, Kırmızıyla işaretlediğim parçanın kasanın içine girmesi gerekiyormu yoksa dışardamı kalmalı? Zira ne kadar çektiysem içeri girmedi. Ama girmeyincede fan yine kasaya temas ediyor.O kısmın teması engellemesi gerkemiyormu?

Lastik fan vidası

Buda orjinal hali, dışta kalan kısım zaten top gibi olan yer, benim sözünü ettiğim onun hemen yanındaki daha ince yuvarlak.

Lastik fan vidası

Hocam toplu iğne başı gibi olan kısımın irice olan bölmesini geriye dogru cektiğinde o vida biraz daha uzicaktır ve vida deliğinden girebilecek inceliğe gelicektir.
    Uzamış halde olan vidayı deliklerden sokup sonuna kadar itin, ve daha sonra o uzun kısımı da yerine dogru geri itince bu plastik vida kalınlasır ve vida içine tam olarak oturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Vayvalak -- 8 Mayıs 2010; 0:21:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Vayvalak

quote:

Lastik fan vidası

Lastik fan vidası

Lastik fan vidası

Hocam toplu iğne başı gibi olan kısımın irice olan bölmesini geriye dogru cektiğinde o vida biraz daha uzicaktır ve vida deliğinden girebilecek inceliğe gelicektir.
    Uzamış halde olan vidayı deliklerden sokup sonuna kadar itin, ve daha sonra o uzun kısımı da yerine dogru geri itince bu plastik vida kalınlasır ve vida içine tam olarak oturur.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler yanıt için melih. Yani özetle o kırmızı işaretlediğim ince yuvarlağın kasanın içine girip, fan ile kasa arasındaki teması kesen parça olması gerekiyor değil mi?

• quote:

Çok teşekkürler yanıt için melih. Yani özetle o kırmızı işaretlediğim ince yuvarlağın kasanın içine girip, fan ile kasa arasındaki teması kesen parça olması gerekiyor değil mi?

Alıntıları Göster
    @revenger11
    Rica ederim, aynen hocam o kırmızı parcadan aşağısı fan yuvasına girer, o ksıım dısarıda kalır monte ve demonte edilebilmesi için.
  • quote:

Alıntıları Göster
    bence çok işe yaramaz bütün ses kasayla birleştiği titreşimden çıkmıyor sonuçta kasanın hava delikleri veya fan ızgarası sesi arttırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

bence çok işe yaramaz bütün ses kasayla birleştiği titreşimden çıkmıyor sonuçta kasanın hava delikleri veya fan ızgarası sesi arttırıyor

Alıntıları Göster
    kullanıyorum ve kulakla duyulacak bir farkın olmadığını biliyorum. hatta vida ile sağlamca fanı oturtmadığınız için sanki fan daha çok mu sallanıyor? ses daha da mı arttı acaba? diye düşünce uyanmasına bile sebep oluyor :) cümleyi kuramadım anladığınız kadarıyla artık

• quote:

Orijinalden alıntı: comma

kullanıyorum ve kulakla duyulacak bir farkın olmadığını biliyorum. hatta vida ile sağlamca fanı oturtmadığınız için sanki fan daha çok mu sallanıyor? ses daha da mı arttı acaba? diye düşünce uyanmasına bile sebep oluyor :) cümleyi kuramadım anladığınız kadarıyla artık

Alıntıları Göster
    İyide silikon vidalar fan sesini azaltmak için kullanılmıyorki. Fan titreşiminden dolayı kasada ve kasanın bulunduğu zeminde oluşacak sesi azaltıyor. Kasanız masa üstündeyse ya da bilgisayar masanındaysa bu tip silikon aksesuarların faydasını daha net anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

İyide silikon vidalar fan sesini azaltmak için kullanılmıyorki. Fan titreşiminden dolayı kasada ve kasanın bulunduğu zeminde oluşacak sesi azaltıyor. Kasanız masa üstündeyse ya da bilgisayar masanındaysa bu tip silikon aksesuarların faydasını daha net anlaşılıyor.

Alıntıları Göster
    yan panel fanımda kullanıyorum.. pleksiye metal vidayla takılı olduğundan eskiden cızırtı yapıyordu.. önceden 1000rpmde sesini duymaya başlıyorsam şimdi 1200rpmde duyabiliyorum diyim, anlayın..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.