Şimdi Ara

Lastik degisimi petlas yorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
230.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel astra G aracımda Petlas 3.yıl kullandım çok çok memnundum.
  • babam dobloya köyde gelirken 4 petlas taktırmış istanbul izmit otabınında kaza yaptı.. nedeni 2 tur atıp arkadan yan bariyere vurması. aşa inmiş bakmışki arka sol lastik yarılmış 3 bin tl masraf cıktı arka kapak kople değişti 700 tl aldık .petlas paha biçilemezzz
  • quote:

Orijinalden alıntı: homes

babam dobloya köyde gelirken 4 petlas taktırmış istanbul izmit otabınında kaza yaptı.. nedeni 2 tur atıp arkadan yan bariyere vurması. aşa inmiş bakmışki arka sol lastik yarılmış 3 bin tl masraf cıktı arka kapak kople değişti 700 tl aldık .petlas paha biçilemezzz

Miclen olsa patlamazdi tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petlas iyi lastiktir.Bakma sen bunlara biz eski arabamız w211 mercedese bile petlas almıştık eski lastikleri pirelli midir firelli midir nedir ondandı ondan kat kat daha iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

babam dobloya köyde gelirken 4 petlas taktırmış istanbul izmit otabınında kaza yaptı.. nedeni 2 tur atıp arkadan yan bariyere vurması. aşa inmiş bakmışki arka sol lastik yarılmış 3 bin tl masraf cıktı arka kapak kople değişti 700 tl aldık .petlas paha biçilemezzz

Miclen olsa patlamazdi tabiki

Kaç tane taksici abiye sorduk hepsi petlas iyidir bizde kullanıyoruz dediler güvendik aldık arkadaşın arabasına. Her frenlemeden önce dua ediyoruz araba dursun diye

• taksici ne yapsın ucuza kacıyor en eucuz marka petlas galiba o yüzden babamda onu almış.

taksicinin parası olsa gider lassa takar plka kiralık arac kiralık ne yapsın

birazdan petlasdan biri gelir yok efendin lasiği bizie yollayın biz bakalım test edelim ula lastik diye birşey yok ortada siz ona lastikmi diyorsunuz.. utanmadan forumdan petlas yetkilisi kargoya ver dio kargo parası 100 lira tutar onun da gider 1 lasti kdaha alırım hemde lassa
  • quote:

taksici ne yapsın ucuza kacıyor en eucuz marka petlas galiba o yüzden babamda onu almış.

taksicinin parası olsa gider lassa takar plka kiralık arac kiralık ne yapsın

birazdan petlasdan biri gelir yok efendin lasiği bizie yollayın biz bakalım test edelim ula lastik diye birşey yok ortada siz ona lastikmi diyorsunuz.. utanmadan forumdan petlas yetkilisi kargoya ver dio kargo parası 100 lira tutar onun da gider 1 lasti kdaha alırım hemde lassa

Ben aracında 1 seneye yakin petlas kullanıyorum imperium modeli. Ne yağmurda ne kuru havada aracım hicbir frenlemede bir kere kaymadi frene bastigim an çakılıp kalıyor ayrıca yol tutuş mükemmel . bir kaç kere kaldırıma sert vurdum çukurlara sert girdiğimde oldu balon yapma yada yarılma olmadi . Bence sizin sorun araçla ilgili

• 2006 model Opel Zafira B aracımı yazın aldığımda üzerinde orjinal 2005/ 37.hafta Michelin lastikler vardı.Tabi yıllardır iyice betonlaşmış resmen kemik gibi olmuşlardı ama 82.000 km olmasına rağmen dişleri falan gayet iyi durumdaydı.Süspansiyonları zaten sert bir araç olduğu için bu şekilde kullanamam dedim ve lastik arayışına giriştim.Yorumlar testler şikayetler falan derken Ankara Petlas Bölge ana bayisine gidip inceledim fiyat da makul ve almaya karar verdim.Diğer markaların 205/55/16 ebatları en az toplamda 500-600 lira daha pahalı.Yemin ederim daha 1 aylık lastikler takıldı ve bugüne kadar 13.000 km civarı yaptım çok şükür bir yamuğunu görmedim.Yol sesi,konforu,tutuşu bence yeterli.Allah var karda falan hiç kullanmadım ama yağmur çamur bi kelek yapmadı.Demem o ki yerli malı diye hemen çamur at izi kalsın mantığıyla karalamamak lazım ...

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Ben bu tip lastiklere no name diyorum.

İyi olan olmayan bir çok marka test ediliyor ve herkes akı karayı görüyor.

Herkes kendini eksper ,test sürücüsü zannediyor.Sertleşmiş asimetrik olarak aşınmış , hamuru sertleşmiş yere homojen olarak bile basmayan rot ayarı göre bozulmuş lastikten yeni alınan taze lastikle tüm ayarları yerine getirilmiş aracımıza bindiğimizde oh deyip harika diyerek ahkam kesmeye başlıyoruz.

Adamlar hayatını vermiş sistemi kurmuş ekmeğini bundan kazanıyor af edersiniz ancak konuşmaya bile esvafı bulunmayan lastik satıcılarının abi süper lastik demesiyle bu ürünler süper oluyor.

Bir diğer konu da yurdumun malı onu tercih et diyor ,sanki insanlar vatan haini .Yok uçak lastiği yapmış mış.EE saab ta savaş jetleri yapıyordu bu mantığa göre daha iyi marka olmaması gerek .Bırakalım bunları arkadaşlar ,inanmak isteyen gider bu tip no name lere inanır sınırlı bilgisi ,sınırlı bu konudaki tecrübesi ve yarı kör hisleriyle yukarıdaki yazdığım şartlardaki haline gelmiş eski lastiğin yerine alınıp takılan en kötü lastikle bile olumlu sonuç alınması normaldir.

Arkadaşlar bir çok konuda dergileri takip edip bakın şu araç veya şu sonuç çıkmış bakın bu bunu geçmiş deyip yazıp çizip alıntı yaparak haberler veriyorsunuzda niye bu konudaki testlere sizden binlerce kat daha fazla tecrübesi,bilgisi ,yeteneği olan insanlarca bir çok yerde yapılan değerlendirmelere inanmıyorsunuz.

Hocanın şöyle bir sözü var Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne niye inanmıyorsun.

Sağlıcakla kalın.

ben petlas imperium kullanıyorum çok da memnunum.yerine göre viraja sert giriyorum ,yerine göre yüksek hız yapıyorum.diğer pahalı olan markalar petlastan daha fazla ne iş görecek merak içindeyim?
    millet sallamış da sallamış.Yok canını seven petlas almasın mış !!! evet benim canıma kastım var o yüzden petlas alıyorum .petlas aynı kalitede türk değil de başka bir avrupa ülkesinin malı olsa yere göğe sığdıramayız.iddaa ediyorum aynı marka aracın birine petlas diğerine başka marka lastik takıp hangi lastiğin hangi aracta takılı olduğunu göstermeden test sürüşü yaptırın, o çok bilen arkadaşların çoğu hangi lastik olduğunu doğru bilemez.

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    hayret ben petlas yetkilisini bekliyordum konuya siz geldiniz olmadı bu.
  • kumho alacağına petlas al kumhoyu beğenen adam petlası öve öve bitiremez
  • Petlas ile dunlop kullandım fark göremedim f/p oranında oldukça başarılı bir marka petlas

• quote:

hayret ben petlas yetkilisini bekliyordum konuya siz geldiniz olmadı bu.

ben kullandığım ve memnun kaldığım ürünlerin arkasında dururum
  • Petlas'ın marka imajını kuvvetlendirebilmek için lastik testlerine girmesinde fayda var.
  • ben de hyundai accent 1.5 admire 2004 kullanıcısıyım .aracımda lastik değişimi yapmayı dşünüyorum bu da petlas 4 mevsimlik sizce iyimidir ?
  • bende kısa zaman önce lastik değişimi yaptım uzun araştırmalar sounucu nexen aldım alırken bir tereddütüm vardı ama kullanınca ıyıkı almısım dedım fıyat olarak gayet uygun ve performansta ise bildiğimiz markalardan kalır yanı yok bundan sonra markaya para vermek yok arkadaşım ben gayet memnun kaldım.
  • golf 6 aracıma DUNLOP lastikten sonra petlasın yeni çıkan pro green pt 525 (205 55 16)
    modelini taktım tek kelimeyle PETLAS MÜKEMMEL LASTİK hemen al derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: edıfıce

Petlas ile dunlop kullandım fark göremedim f/p oranında oldukça başarılı bir marka petlas

Aynen öyle hocam bende golf 'e dunlop' tan sonra petlas aldım ( pro green pt 525 )
    dunlop'tan aşağı kalır yanı yok on numara iş çıkarmış petlas
  • Kumho Dunlop Bridgestone ve Michelin kullandım. En beğendiğim lastik Michelin oldu. Gerek yol tutuş gerek konfor gerek sessizlik olarak içlerinde en iyisi Michelin. Petlas hiç kullanmadım sağda solda iyi olduğu hakkında yorumlar duydum ama bana sorarsan ben yine gider Michelin alırım.
  • 5 yıllık ölü lastikleri değiştirip 4 sıfır petlas imperium taktırdım ertesi gün 2 kere kazadan döndüm. bazen kızak gibi kayıyor lastikler neden anlamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 25 Temmuz 2014; 23:49:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.