Şimdi Ara

Lastik değişimi hakkında bana bir fikir verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 27
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ulasseven (19 mesaj) McCandlesss (5 mesaj) cnyttt (4 mesaj) Öner (3 mesaj) Huan8 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (41 mesaj) Mobil (14 mesaj) Mini (2 mesaj) (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Lastik değişimi hakkında bana bir fikir verin
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1108 Mesaj

https://www.lastikcim.com.tr/petlas-imperium-pt515-205-55r16-91h-19/.

Hocam al bunu geç bugün almasan 6 ay sonra mecbur alacaksın lastik işi sallamaya gelmez bende zamanında sen gibi salladım eski aracımda çıtır bi kaza yaptım 2 takım lastik parası gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ulasseven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • 25.500 km'de olan bir araçta "normal" şartlarda ön lastiklerin güven vermeyecek şekilde eskimesi bana kalırsa mümkün değil. Bir motor ağırlı ve çekiş faktörü var ama dediğim gibi "normal" şartlarda hepsinin birbirine çok yakın oranda eskimesi lazım. Normal şartlardan kastım rot balans ayarı vs. Ayarı bozuk lastik uzun süre kullanılırsa içten yeme gibi durumlar olabilir.

Lastik rotasyonu genelde 10.000-15.000 de bir şeklinde önerilir.

Lastikte lastik desenlerinin aynı olması da önemlidir. Farklı desen lastik problem yaratabilir. Olur da lastik yarılır ve kullanılamaz hale gelir, diğer lastiklerin de durumu iyiyse bu durumda yarılan lastik yerine aynı desen ya da en yakın desen bulunup kullanılır.

Önerilerinize gelecek olursak:

1- Rotasyon her he kadar bana göre geç kalınmış olsa da değerlendirilebilir. Diş derinlikleri arasında fazla fark yoksa denenebilir. Bana geçen sene 100 TL fiyat verdiler rotasyon için.

2- Lastik hayati önem taşıdığından kesinlikle dördü birden değişmeli diye düşünüyorum. Islak zeminde virajlarda arka lastiğin yol tutuşunun bir hayli azalacağını hesaba katmalısınız sadece önleri değiştirirseniz. Ayrıca 3-4 sene sonra komple değiştireyim diyorsunuz, o halde arka lastikler 3 sene sonra 7 yıllık olacak. Sizce de biraz fazla değil mi ?

3- Stepne çoğu zaman farklı ölçülerde olur. Markanın aynı olması önemli değil, önemli olan ölçülerinin uyması. Beklemiş lastik olduğundan ben bunu da önermiyorum. Diğer tarafa yine yeni lastik gelecek, her şey karman çorman.

Arabaya canınızı emanet ediyorsunuz. Bana kalırsa rotasyonu deneyin, olmazsa komple değiştirin.

• Binbaşı
    1930 Mesaj

Öğlen sipariş geçtim hocam ben de s1 evo 3. 3750'ye geldi 4 tanesi. Benim ebat pahalı biraz maalesef. Ama yapacak bir şey yok, sonuçta yerle temasımız bu 4 lastikten ibaret. https://kolayoto.com/collections/yaz-lastikleri/products/hankook-ventus-s1-evo3-235-40zr18-95y?variant=30098255544425

|
    |
    cnyttt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,449
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.