Şimdi Ara

Lastik çap değişimi ve esp abs hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracımda 4 lastiğin de ölçüsünü değiştirmek istiyorum. Toplam çapta %1.8 gibi bir artış olacak. Böyle bir durumda araçta ABS, ESP sensörlerinin hata verme ihtimali var mıdır? 4 lastik de aynı ölçüde olacak.
    Araç 2014 i10.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sönmeyen Arıza Lambası. -- 26 Mart 2019; 16:25:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dört lastik de aynı ebatta olduğu sürece bahsettiğiniz hiç bir sorunu yaşamazsınız.
  • Arıza lambası yanabilir :P

Hiçbişi olmaz
  • Hiçbir şekilde hata vermez.İstersen dört lastik de farklı ölçü olsun.Birçok kez kendi aracımda denediğim için söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Hiçbir şekilde hata vermez.İstersen dört lastik de farklı ölçü olsun.Birçok kez kendi aracımda denediğim için söylüyorum.
    Ben lastikçiye kadar farklı ebat lastik ile gittim,
    Yani lastiğin 1 tanesi patlak olduğu için 3'ü orjinal 1 tanesinin ebadı farklı idi,
    Aracın abs esp asr nerdeyse tüm lambaları yandı,
    Sanırım sebebi teker tur sayısı farklı olduğu için böyle bir hata vardi,
    Orjinal lastiğini takınca herşey düzeldi.
  • Cevap veren herkese teşekkürler.

• Tek lastik farklıysa tüm ışıklar yanar, ama 4 lastik eşit ebatta farklıysa araç sorunsuz gider, hiçbir ışık yanmaz..

Yazdıklarımın hepsi yaşanmıştır..
  • Hıcbır sorun olmaz, ben de degıstırecem. %3 ten az olması onerılıyor degısımın

• Bende 1 ay boyunca önler 185/65/15 arkalar 195/65/15 lastik kullandım ve hiçbir lambam yanmadı.Hatta lastik patladığında üçü 185/65/15 birisi 175/65/15 kullandım.Onda da problem olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.