Şimdi Ara

Lastiğim patladi(indi) runflat yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar seyir halinde 90 ile giderken bir anda ses duydum ama ne oldugunu anlamadim eve yakindim eve geldigimde arabanin duz durmadigini gordum ve tekerlegin inik oldugunu gordum benzinlikte sisirmeyi denedim fakat ayni anda hava disari dogru veriyor. İlk defa basima geldi yeni runflat lastikmi almaliyim baska bir cozumu varmidir simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DewilBurak

Merhaba arkadaslar seyir halinde 90 ile giderken bir anda ses duydum ama ne oldugunu anlamadim eve yakindim eve geldigimde arabanin duz durmadigini gordum ve tekerlegin inik oldugunu gordum benzinlikte sisirmeyi denedim fakat ayni anda hava disari dogru veriyor. İlk defa basima geldi yeni runflat lastikmi almaliyim baska bir cozumu varmidir simdiden tesekkurler

Muhtemelen yardınız o zaman lastiği. Araç yürümüyor ise, bir yerlerden stepne bulup, onunla lastikçiye gidip, değiştirtip yeni lastik alacaksınız.
    Kendiniz değiştirmeniz zor çünkü araçta kriko yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Merhaba arkadaslar seyir halinde 90 ile giderken bir anda ses duydum ama ne oldugunu anlamadim eve yakindim eve geldigimde arabanin duz durmadigini gordum ve tekerlegin inik oldugunu gordum benzinlikte sisirmeyi denedim fakat ayni anda hava disari dogru veriyor. İlk defa basima geldi yeni runflat lastikmi almaliyim baska bir cozumu varmidir simdiden tesekkurler

Muhtemelen yardınız o zaman lastiği. Araç yürümüyor ise, bir yerlerden stepne bulup, onunla lastikçiye gidip, değiştirtip yeni lastik alacaksınız.
    Kendiniz değiştirmeniz zor çünkü araçta kriko yok.

Cevap icin tesekkurler arac yurur durumda servise gitmemle lastikciye gitmemin bi farki olmaz heralde?

• Lastik zaten gözden çıkarıldı heralde ama yine de jant zarar görmesin. 20-30 metre gidip jant değiyor ise zorlamayın bence :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Lastik zaten gözden çıkarıldı heralde ama yine de jant zarar görmesin. 20-30 metre gidip jant değiyor ise zorlamayın bence :)

yok tam inik değil teker jantla ilgili problem olmaz heralde ama aracın kitapçığında hasar görmüş tekeri değiştirin yazıyor. Ben de pek riske etmek istemiyorum açıkcası
  • quote:

quote:

Lastik zaten gözden çıkarıldı heralde ama yine de jant zarar görmesin. 20-30 metre gidip jant değiyor ise zorlamayın bence :)

yok tam inik değil teker jantla ilgili problem olmaz heralde ama aracın kitapçığında hasar görmüş tekeri değiştirin yazıyor. Ben de pek riske etmek istemiyorum açıkcası

ROF lastiklere çivi girmesi gibi ufak delikli problemleri tamirciler onarabiliyor. Ancak yarılmalarda lastiğin kesinlikle değişmesi gerekir. Genellikle de iki lastiğin birden değişmesi öneriliyor. Lastik markası, km si neydi. Araçta lastik uyarısı almadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

quote:

quote:

ROF lastiklere çivi girmesi gibi ufak delikli problemleri tamirciler onarabiliyor. Ancak yarılmalarda lastiğin kesinlikle değişmesi gerekir. Genellikle de iki lastiğin birden değişmesi öneriliyor. Lastik markası, km si neydi. Araçta lastik uyarısı almadınız mı?

pirelli cinturato p7 205/55/16 15 bin kmde aracım. Araçta özellikle bir kaç kez lastik hava basıncı onaylamayı yaptım fakat hiçbir uyarı veya bir hata almadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

pirelli cinturato p7 205/55/16 15 bin kmde aracım. Araçta özellikle bir kaç kez lastik hava basıncı onaylamayı yaptım fakat hiçbir uyarı veya bir hata almadım.

Lastikleri değiştirdikten sonra, BMW servisine niye lastik basınç kaybı uyarısını almadığınızı sormanızda fayda var derim.

• quote:

quote:

ROF lastiklere çivi girmesi gibi ufak delikli problemleri tamirciler onarabiliyor. Ancak......................

pirelli cinturato p7 205/55/16 15 bin kmde aracım. Araçta özellikle bir k..............

Hava indikten sonra sıfırlama yaptıysanız, zaten uyarı alamazsınız.
    Çünkü o inik havayı normal kabul edip uyarmaz.
    Daha da çok inerse o zaman uyarır ancak.

Ama normal zamanda sıfırladım ve inince uyarmadı diyorsanız, mutlaka baktırın.
  • aynısı bende oldu.madentasının ustunden gectım yardı.uyarı verdı.hızını dusurun dedı 10 km falan gıttım.yol yardımı aradım gece saat 10. dusunun artık.verılen cevap: yakında bır yerden rf lastık tamır eden bır yer bulun. cevaba buyrun.onu bende bılıyorum. neyse gece sanayıde bır lastıkcı actırdık tamır ettırdık. ve bmw yi arayarak agzıma geleni soyledım.yol yardımınıza s.....m dedım. ne ıse yararsınız dedım.geri dönduler servisi uyarmıslar sozde vs. lastık bakıyorum 500 lıra tek rf lastık. su an ıdare edıyor arada cukura dusersem basınc kaybı oluyor ama en kısa zamanda degısecek.ft lastıkların cıvı dısında yaması olmuyormus.teller zarar gormus benım. ıkı lastık demıssınız o zaman yandım ben.dusunuyordum aslında bıraz daha ıdare et zaten dıger lastikte yıpransın dıye.
    aslında basla sey soracaktım sıze. benım lastıkler 205 50 r17 94W
    94W 270 km hız lastıgı ımıs.270 zaten nerde yapıyoruz mumkun degıl. daha dusuk hızlı olanlar 100 lıra ucuz.karar veremedım
  • quote:

quote:

quote:

ROF lastiklere çivi girmesi gibi ufak delikli problemleri tamirciler onarabiliyor. Ancak......................

pirelli cinturato p7 205/55/16 15 bin kmde aracım. Araçta özellikle bir k..............

Hava indikten sonra sıfırlama yaptıysanız, zaten uyarı alamazsınız.
    Çünkü o inik havayı normal kabul edip uyarmaz.
    Daha da çok inerse o zaman uyarır ancak.

Ama normal zamanda sıfırladım ve inince uyarmadı diyorsanız, mutlaka baktırın.

Haftada bir kontrol yapardım indikten sonra yaptım bir uyarı vermedi, yolda giderkende bir uyarı almadım.

Pirelli bayiisinden 260 lira gibi bir fiyat aldım yeni lastik için kararsız kaldım yama yaptırılabilinirse yaptırmayı isterim, durduk yere masraf çıkmasını istemem.

• 260 lıraysa pek pahalı degılmıs.emınsınız degılmı hocam bu lastık olduguna.benım 225 50 r17 94w lastık 550 falan cunku.ınternetten arastırmadıgım yer kalmadı.en ucuzu openon. var ordan alacam sanırım
  • quote:

Haftada bir kontrol yapardım indikten sonra yaptım bir uyarı vermedi, yolda giderkende bir uyarı almadım.

Pirelli bayiisinden 260 lira gibi bir fiyat aldım yeni lastik için kararsız kaldım yama yaptırılabilinirse yaptırmayı isterim, durduk yere masraf çıkmasını istemem.

260 rft fiyatı mı, iyiymiş.

indikten sonra bastığınız için inik olanı şu an normal anlıyor.
    sizin yaptığınız kontrol değili sıfırlama oluyor.
    Havaları bastıktan sonra sıfırlamak lazım sadece, onun dışında kullanmanıza gerek yok, hatta kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmbodrum

260 lıraysa pek pahalı degılmıs.emınsınız degılmı hocam bu lastık olduguna.benım 225 50 r17 94w lastık 550 falan cunku.ınternetten arastırmadıgım yer kalmadı.en ucuzu openon. var ordan alacam sanırım

Biraz daha ucuza aldık (450 gibi) aynı ölçüde cinturato runflat, 2 aydan fazla olmuştur.
    Döviz artınca fiyatlar biraz artmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 30 Ocak 2014; 15:42:07 >
  • quote:

quote:

260 rft fiyatı mı, iyiymiş.

indikten sonra bastığınız için inik olanı şu an normal anlıyor.
    sizin yaptığınız kontrol değili sıfırlama oluyor.
    Havaları bastıktan sonra sıfırlamak lazım sadece, onun dışında kullanmanıza gerek yok, hatta kötü.

Anladım hocam sağolun
    quote:

Orijinalden alıntı: mmbodrum

260 lıraysa pek pahalı degılmıs.emınsınız degılmı hocam bu lastık olduguna.benım 225 50 r17 94w lastık 550 falan cunku.ınternetten arastırmadıgım yer kalmadı.en ucuzu openon. var ordan alacam sanırım

Pirellinin kendi sitesinde pdf halinde fiyatlar var o fiyatlar üzerinden %20 indirim varmış o yüzden 260a kadar düştü ince yanak ve büyük jantların o kadar olması normal birde geniş taban tabi =)

• Hazir lastik konusu açılmiş iken, 205-55-16 için şuan en konforlu runflat hangisi dir ? Benimde 4 lastiği değiştirme zamanim geldi, pirelli p7, michelin yada conti ? Hangisini tavsiye edersiniz konfor olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matt3627 -- 31 Ocak 2014; 10:48:27 >
  • Lastiğe yama yapıldı. Cıvata girmiş çapı çok küçüktü o yüzden yama ile kapatmış oldum bu macerayı =)
  • quote:

Kardes sen at arabasimi suruyon yoksa dalgami geciyon :)

• quote:

Orijinalden alıntı: plus2

quote:

Ne alaka?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: plus2

quote:

Ne alaka?

Ne bilim lastik patladi işi gucu biraktin foruma lastik patladi ne yapmaliyim diye bi konumu açim dedin bide lastikciye git falan diyen olmuş siliyom uyeligi grs

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.