Şimdi Ara

Lastiği kaldırıma sürttüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
7.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastiği kaldırıma sürttüm. Sürttüğüm yer dökme beton, kenarı da biraz sivriymiş. Biraz aceleye geldi sabah işe giderken sanayi içindeki simitçi önünde hem jantı hem lastiği sürtmüş oldum. İçim de cız etti o sesi duyunca. Aslında janta üzülmüştüm ama lastik de hasar almış.

205/45/R17 XL ebatta 20bin km yapmış Michelin Primacy 3. Değiştirip değiştirmeme konusunda kararsızım. İnce yanak, yanakları güçlendirilmiş XL lastik. Ne dersiniz? Değiştireyim mi?

Lastiği kaldırıma sürttümLastiği kaldırıma sürttüm
    Lastiği kaldırıma sürttümLastiği kaldırıma sürttüm

• en kötü yerden yara almış lastikçiler yama yapılır filan derler ama bence değiştirin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence direk değiştirin tehlikeli bir yerden yırtılmş yüksek hızda kazaya sebep olur
  • 1 saniye durmadan değiştirin, size tavsiye bu lastiğide imha edin, sizden alıp üstünü bir şekilde tamir edip sıfıra yakın diye satarlar bunu, başkasının ahına sebep olmayın durduk yere.
  • Kaldırım tırtıklımıydı, oymuş resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun hocam, maalesef bizim sehirici yollarımız sürekli inşaat durumları yüzünden berbat haldeler, bu yüzden büyük jant + ince yanak lastik kullanmak çok çok riskli hepimiz için. bu yüzden yaşasın köfte yanak lastikler.

• Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaldırım resimde görünen yer. Dökme beton, köşesi biraz sivriymiş.

• fractal design kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, ben olsam lastikleri değişim yoluna giderdim.

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Nokian 205 45R17 88W XL Wetproof Yaz Lastiği (2020) (C-A-68) lastik siparişi verdim 2 adet.
    Gittigidiyor 50TL visa indirimi ile 1315TL + 100TL Worldpuan. Hiç değilse kampanyanın son gününde 100TL worldpuan almış oldum.

Artık 1 lastiği imha edip, diğerini yedek olarak saklayacağım. Önlere yenileri takarım. Jantı da bir zımparadan geçirmek gerekecek.

Edit: Satıcı elinde stok olmadığı için iptal etti siparişi. Başka yerden arıyorum şimdi.

2. Edit: Bu lastik distribütör firma stoklarında da yokmuş şuan. Yani biraz idare edeceğim mevcut lastikle. Şehiriçi düşük hızlarda kullanıyorum aracı. Umarım bir aksilik yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 15 Haziran 2020; 11:59:58 >

• Bu arada lastiği 2 lastikçiye gösterdim. Bir şey yok bunda dediler. Lastik stoğa gelene kadar kullanacağım mecbur. Ondan sonra muhtemelen değişim yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 15 Haziran 2020; 17:4:58 >
  • Teli çıkmadıysa kullanın bir sorun olmaz. Sizin lastikteki küçük yaralardan 1 adet benim lastikte var. 2 sezondur kullanıyorum. Lastikçi de bir şey olmaz diyor.

• Geçmiş olsun değiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Bu arada lastiği 2 lastikçiye gösterdim. Bir şey yok bunda dediler. Lastik stoğa gelene kadar kullanacağım mecbur. Ondan sonra muhtemelen değişim yaparım.
    Benim de basima benzer bir olay gelmisti. lastikciler degistirmeye gerek yok dedi. Ben de oyle kullandim 2 sene kadar bir sorun da olmadi.

Genel soylenen balon yapmadiysa veya tel gorunmuyorsa degistirmeye gerek olmadigi yonunde.
  • quote:

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Nokian 205 45R17 88W XL Wetproof Yaz Lastiği (2020) (C-A-68) lastik siparişi verdim 2 adet.
    Gittigidiyor 50TL visa indirimi ile 1315TL + 100TL Worldpuan. Hiç değilse kampanyanın son gününde 100TL worldpuan almış oldum.

Artık 1 lastiği imha edip, diğerini yedek olarak saklayacağım. Önlere yenileri takarım. Jantı da bir zımparadan geçirmek gerekecek.

Edit: Satıcı elinde stok olmadığı için iptal etti siparişi. Başka yerden arıyorum şimdi.

2. Edit: Bu lastik distribütör firma stoklarında da yokmuş şuan. Yani biraz idare edeceğim mevcut lastikle. Şehiriçi düşük hızlarda kullanıyorum aracı. Umarım bir aksilik yaşamam.
    Keşke n11 den alsaydınız. Lastik 17 inç olduğu için 200 tl yakıt kartınız olurdu. Ben de 225/45/17 ölçülerde PowerProof aldım. Çok memnunum.

Edit: Lastik etiketinin altındaki mesajları şimdi gördüm. N11 den demirtaş otomotive bakın. 200 tl opet yakıt kartı da almış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 16 Haziran 2020; 15:10:47 >

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Yakıt kampanyası 4 lastik alımı için geçerli.
  • quote:

Yakıt kampanyası 4 lastik alımı için geçerli.
    Evet doğru orayı atlamışım ben. Geçmiş olsun.

• Jant tamiri için kaskomun mini onarım için anlaşmalı olduğu Düzce RS servisi ile görüştüm. Mini onarımla jant tamiri olmuyormuş bilginiz olsun. Kaskodan mini onarımla yaptırma imkanı yok yani. Jant için cnc jant dediler, tamiri Düzce'de olmuyormuş. Ankara'ya gönderiyorlarmış ve fiyatı 600TL dediler, nakit 500TL olur dediler.

Reanult Ernaz Düzce servisine sordum tamir ve sıfır fiyatını. Cevap bekliyorum. %40 indirimli kaskoyu bozdurmaya değer mi değmez mi onu düşünüyorum şu an. 500TL'ye çıkma jant bulunur herhalde. O kadar para verdikten sonra.

Lastik için Falken 205/45R17 88W XL Ziex ZE310 Ecorun tavsiye ediliyor sıkça. Malum fiyatı uygun diğer lastiklere göre.

Nokian 700TL civarında, Falken 450TL. 2 lastikte fark 500TL. Lastikte ucuza kaçmam pek ama böyle ansızın gelen olayda insan uygun fiyatlı olanı da düşünüyor. Islak zemin ve sessizlik değerleri güzel. Tek kötü yanı yakıt ekonomisi görünüyor.

• Ek bir güncelleme yapayım. Lastiği 3 aydır kullanmaya devam ediyorum. Herhangi bir balon veya hava kaçırması yok.
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Uzun yola çıkarsanız hız yapmayın.
    Herhangi bir yüke bindiğinde tam oradan patlayacak.
    Başıma geldi, aynı o şekilde yarık vardı, otoparka girerkenki 2 cm'lik yüksekliğe geldiğinde lastik patladı. HAvası komple bir anda boşaldı.

Gider, daha çok da gider. Ama her an ne yapacağı belli olmaz, ansızın yolda bırakabilir, daha da kötüsü can'a mal'a zarar vermez umarım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.