Şimdi Ara

Lassa miratta nasıl bir lastik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
22.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lassa miratta kullanan arkadaşlar varmı bu konuda bilgisi olanlardan , bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.

Zira arabamda 80.000 km dir pirelli3000 lastikler takılı , yol sesinden bıkkınlık geldi.

şimdiden teşekkürler.

• Pirelli ne kadar sert bir lastikse, Lassa miratta da o kadar yumuşak bir lastiktir.

Çok sıcak havalarda tehlikeli biçimde yumşama yapardı diye hatırlıyorum..

Lakin 4 sene kadar oldu atalı..

Sessizlik istiyorsan NOKIAN H serisini tavsiye ederim.Çok memnunum..
  • miratta bildiğim kadarıyla eski bir lastik modeli. ekonomi önplanda diye biliyorum, az yaktırma vs. piralli p400, continental eco serisi, o kategoride diye düşünüyorum.
  • selamlar;

Bayinin tavsiyesi ile lassa atracta aldım. Dört tane toplam 350 ytl ye.

Türk işçisi , fabrikası kazansın dedik.
  • Benim 97 broadwayde vardı. Fabrika çıkış orijinal lastikleriydi. 2 yıl önce ön lastikleri yenilediğimde lassa grand slam serisinden daha pahalıydı. Lassanın orta sınıf bir lastiği. Yumuşak bir lastik. Ben o zaman kullandığım araçta memnundum.
  • ben o lastikten kullandım yumuşak bir lastik ,bu da yol tutuşu ve frenlemede olumlu etki yapıyor.
  • Continental PremiumContact-2 'yi tavsiye ediyorum.
  • meganede kullandık frenler hemen bloke oluyordu sen p3000 e sert kötü diyorsan onu hiç beyenmezsin belkide ses uzun kullanımdan olmuştur 80000km cidden çok uzun bi süre lastiklerin plastik gibi sert olmuştur bence ses ondandır ADAC ın sayfasına gir p3000 bir ebatta birinci oldu aç oradan bak lastikçilerede pek inanma oradan seç lastigini bide continental ecocontact3 oldukça iyidir kullandık .bu 2 lastikte slika karışımlıdır daha iyi soğuk hava performansı ve ıslakta tutuş sağlar lassada böyle şeyler yok lastiğin yanağına bak üretim haftası ve ayı yazar 3 yılı geçtiyse zaten hamur sert olacağından lastikten performans alamassın.
  • Selamlar;

Gerçekten eski lastikler bayaa kötü olmuş , Lastikçinin rampasına çıkarken (20-25 derecelik bir rampa) , pati yapmaktan çıkamadı , dört defa denedi eleman zar zor çıktı. Arka lastiklerden birisinin de telleri yamulmuş , lastiğin o kısmı yuvarlaklığını kaybetmiş dümdüz olmuş. Ön lastiklerde diş miş kalmamış zaten.

Neyse

185/70/R13 ölçülerinde 2008 in 04. haftası üretimli , Lassa Actracta , model lastiği toplam 350 ytl ye aldım.
    Sibob değişimi , balans ayarı ücretsiz. Rotlar sağlam.

İlk izlenim ,
    Direksiyonda düşük süratlerde titreme vardı , (sallama desek daha doğu , sağa sola 1.5 ar santimlik sürekli gidip gelme) , titreme bitti.
    Vayyy dedim.
    Arabanın direksiyonu hafifledi.
    Yol sesi kalmadı , bozuk satıhlardan geçerken tok bir ses geliyor.

Kısaca araba sıfır km aldığım günkü gibi oldu.

hadi iyi akşamlar.

• yokohoma lastikleri ucuz ve kaliteli
  • lassa yada birdgestone al ikiside acayip kalitelidir hemde lassa alırsan paran yabancılar değil türkiye kazanır
  • Yerli malı yurdum malı, kalite ve uygun fiyat, bakmayın sağa sola.arada 100 ytl fark ederse 1 lastikten fazla para, ne gerek var.
  • yerli malın yurdun malı para yine dışarı

eskide kalmış bunlar bütün holdingler elde ne var yok yabancılara satıyor
  • ben 3 senedir kullanıyorum lassa miratta çok memnunum hem sessiz hem yumuşak.25000 km yaptım hala çok az yıpranmış
  • bugün miratta 175/70/13 lerin fiyatını sordum. 65 ytl dediler. internette (lassa sitesi dahil) 80-90 civarında. acaba bayi bir numara çeviriyor olabilir mi ben paranoya mı yapıyorum?Bu arada üretim tarihleri yeniymiş.
  • bu ADAC dediğiniz sitede lastilkeri nasıl seçiceğiz almanca yazıyor hiç anlamadım
  • bende lassa miratta alacaktım. lassanın internet sitesine baktım 175/13 vs işte 105 ytl yazıyordu. bayi bana 4'ünü 245 ytlye veririm dedi.
    benimde kafam karıştı. yani.
  • lassa miratta yol tutuşu olsun ıslaklıkta gidiş olsun çok guzel bi lastik yamurda gider arkadas demişki sitede 105 lira diolar o dedikleri fiyat iskontosus fiyatıdır bu lastikte bu lastikte yakaşık %30 iskonto var bi hespla ona gore bak ben 50 yaşındayım ve yaklaşık 30 yıldır şöförüm mıchelen çok iyi bi lastik ama avrupa standartlarına gore yani tukiyenin girintili çıkıntılı kasisli kırık yolunda balon yapar turkiye standartlarındaki lastik turkiyenin lastiği lassadır ve ben lassanın uzerine lastik tanımam siz benden kucuksunuz yada arabayla içli dışlı deyilsiniz bilmezsinin egerki iyi bi lastik istiosanız lassa alın bakın ben lassa aldım bunda 5 yıl once felandı antalya ya giderken yolda arabam hararet yaptı ve yolda kaldım once arabanın servisini aradım dediki şu anda hizmet veremiyoruz sonra lassa geldi aklıma ardım nazik bir şekilded bir kaç soru sordu yanınızda lastik faturanız duruomu fln dedi duruo dedim beklerken yarım saat 20 dakka sonra telefon geldi çekici arıodu ben şoktaydım bu kadar çabuk nasıl geldiğine bana çekici dediki keçiborlunun neresinde kaldınız işte tarif ettim geldi ve beni şehir merkezine bir tamirciye kadar çekti sonrada benim teşekkür etmem gerekirken çekici söförü lassayı şeçtiğiniz için teşekkür ederim dedim bi de çiçek verdi ve gitti sonra ben arabamı yaptırdım yoluma devam ettim ve o gunden sonra başka marka bi lastiğe gozuum bile kaymadı o musteri memnuniyeti olsun kalite olsun türkiyede 1 numaralılı lastik lassa bence miçhelen fln bişi deil saygılarımla

• lastik için iyi bir bilgilendirme.Teşekkürler.Bir de hangi aküyü tavsiye edersiniz
  • Lassa da atracta modeli daha çok tutulan bir lastik, lassa Ülkemiz şartlarına uygun üretilmiş bir lastiktir.

Ankara da Lassa yı ARY OTOMOTİV de bulabilirsiniz. tel : 0312 397 37 27www.aryotomotiv.com
    e mail: aryoto@aryotomotiv.com
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.