Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk çıktığında almıştım. Kırıldı döküldü ama çalışıyor işte :)

SSD ve Ram tavsiyesi yaptım devam kullanmaya :)

• kty28 kullanıcısına yanıt
    Galiba aynı bilgisayara sahibiz core 2 duo işlemci var benimkinde de 4gb ram ssd taktım 120gb vgn serisi ve tam 12 yaşında:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rediron -- 4 Aralık 2020; 22:36:30 >
  • 120 GB SSD ve 2 GB ddr 2 ram taktırdım . 400 TL civarına.
  • daha 6 aylık bilgisayarım msi gf65 rtx2060 ve i7 9750 h var. bundan önce 10 yıl masaüstü kullandım. i5 650 işlemci ve hd4650 ekran kartı vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulcrum299 -- 4 Aralık 2020; 23:55:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulcrum299

daha 6 aylık bilgisayarım msi gf65 rtx2060 ve i7 9750 h var. bundan önce 10 yıl masaüstü kullandım. i5 650 işlemci ve hd4650 ekran kartı vardı.

Çok güzel pc hayırlı olsun. kaça aldınız acaba?

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, daha iyisi sizin olsun, 12 bin tl vermiştim. Özelliklerine göre fiyatı uygun sayılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rediron

Galiba aynı bilgisayara sahibiz core 2 duo işlemci var benimkinde de 4gb ram ssd taktım 120gb vgn serisi ve tam 12 yaşında:)))

Gelin sarılalım güzelim seriyi bitirdiler 

Yakın zamanda Monster Notebook iş bilgisayarı düşünüyorum işim rast giderse.Yok gitmez ise muhtemelen tablet bilgisayar(Madpad serisi) ve klavye mouse takımı alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kty28

Gelin sarılalım güzelim seriyi bitirdiler 

Yakın zamanda Monster Notebook iş bilgisayarı düşünüyorum işim rast giderse.Yok gitmez ise muhtemelen tablet bilgisayar(Madpad serisi) ve klavye mouse takımı alırım.

Alıntıları Göster

Monster iyidir ama bence bir de MSİ'a bakın

• Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt
    Üstat aynı model bende de var. Bu makinelerden ram yükseltiliyor mu. 16gb var 1600mhz. 24 ya da 32 yapılır mı. Mhz olarak 16gb 1600mhz yok. Ddr4 te var gördüğüm kadarıyla. En azından 500-1000 tl arasına ufak da olsa bir upgrade yapmak istiyorum laptopa. Ya da ekran kartı yükseliyor mu? Anakartın detaylı özelliklerine nasıl ulaşabiliyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Monster iyidir ama bence bir de MSİ'a bakın

Alıntıları Göster

Hocam başta Allah'ın izni, sonra kendi çabam ile iyi bir param olursa monster, ortalama veya bir tık altında param olursa Msi düşünüyorum.

Mantığım da şu; Bir markanın kalıcılığı, kendini geliştirmesi, müşteriye verdiği hizmet kalitesinin artması.

Monster tabiki o fiyatı hak etmiyor ancak dünyaya açılabilmesi için bizim desteğimizin şart olduğunu düşünüyorum.

Tabii ki almadan önce bastıra bastıra vurgulayacağım"Bakın yerlisiniz diye destek veriyorum, beni pişman etmeyin aksi halde tüketici haklarına başvururum" diye. Hedefim 5 sene rahat kullanmak.

Hayırlısı.

• laptobum 7. yılını yaşıyor şu an. i7 4702mq işlemci ve 8 gb ram'ı olan bir casper kendisi.

bir thinkpad alma hayalüm varken fiyatlar inanılmaz yükseldi ve en giriş seviyesi thinkpad 8 bin lira oldu.

Ben de şu an 3k limitle masaüstü toplamaya çalışıyorum, kasa ve monitör alınacak. Laptoba da para bulunca ssd alıcam bi de menteşe tamiri ile beni bi 5 6 sene daha idare eder

dipnot: casper almayın

• 4 yıl önce almıştım.Şu anda da bir ssd takviyesi ile en az 2 3 yıl daha kullanmayı planlıyorum.

• 13 yıllık Hp 6720s laptobum vardı daha 1 ay önce sattım. Evin 2. bilgisayarıydı ve oyun hariç her işi çok çok iyi görüyordu.
  • Packard Bell EasyNote serisi i5 430M işlemci Nvidia GeForce GT320M 1 GB ekran kartı, 3 GB ram ve HDD 2 kere yandı şuan 500 GB var. Kasada menteşe problemi kronik sorunmuş. Kasası kırık, yavaşlığı beni çıldırtıyor. Bu aralar internete girmiyor. Modemin olduğu odada giriyor ama yandaki odada girmiyor. 4-5 ay önce alınan kardeşiminki giriyor ama benimki fıs. Haziran 2010'da 1100 TL civarında bir paraya almıştık. Yaklaşık 1000 $'a tekabül ediyordu. Yenisini almayı düşünüyorum ama fiyatlar aşırı pahalı olduğundan yapamıyorum. 480 GB'lik SSD almıştım ama kasa değişmeyince onu da değiştirmedim. Yeni alacağım bilgisayara takacağım. Isınma sorununu soğutucu ile çözdük. Kasaya kırık için daha önceki bir yer perçin atmış. Fan temizliği için kırmak gerekiyor ve yeni kasa bulamadığımdan yaptıramıyorum. İçindeki parçalar zeval görmesin diye dua ediyorum.

Değişim periyoduna gelirsek; maddi gücü olan kişi 5 yılda bir yenileyebilir. Bir önceki çöp değilse 2. elde satar.

• Ram taktirsan olmaz mi ya da ssd gerci eskilere ssd takilmiyor sanirim
  • 10 yaşında olan laptobu şuan canlı ders için kullanıyorlar. Asus k52jc efsanevi bir model. Halen taş gibi i
  • Light of Galadriel kullanıcısına yanıt

Lightcigim solidwork nedir ? Ssd taktin mi ? Ben ssd taktim benim kulustur i5 laptopuma sahlandi resmen ucusa gecti.

Bi arkadas internet cafeciyle anlasmisti autocad icin cafeye gidip calisip yapiyordu odevini. Sonradan bitirdi isi 2750 tl ye calisiyor sirkette Ankara da makine muhendisi kendisi. Babasi mobilyacilik yapiyor ondan cok kazaniyor.

• Her yıl laptop değiştiririm. Şu anda 4 aylık olan HP Omen 15 kullanıyorum. Seneye Alienware alacağım sanırım.

• kyrie2 kullanıcısına yanıt

8 GB DDR3 ram takılı şuan da laptopda daha fazlasının ek performans vereceğini sanmıyorum.120gb ssd takılı şuanda sistemde işlemci yavaş olunca yine kullanmak işkence ama yapacak bi şey yok   

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Merhabalar   solidworks bir CAD(computer aided design)(bilgisayar destekli çizim) yazılımıdır.çok yaygın kullanılan yetenekli programlardan birisi. Son zamanlarda AutoCAD yeeine bunu kullanmaya başladık çoğunlukla. Ancak bu program iyi bir PC istiyor en azından günümüzün harici ekran kartlı iyi laptoplarından almanız gerekiyor. Açıkçası şu an bunu almamın imkanı bile yok. Daha dün öğrenci kredisine başvurdum mezun olana kadar bununla idare edeceğiz mecbur.maaş konusunda da zaten yurdışına çıkmanın yollarını arıyorum inş birkaç seneye yurtdışına gideceğim. Orada iyi bir hayat kurabilirim umarım.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.