Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar emektar laptopumun termal macununu yenilerken malesef soğutucu sağ ve sol fanların takılı olduğu 2 farklı pin yatağından bir tanesi(resimde solda) kırıldı :( acaba soldaki fanın kablosunu sağ taraftaki fanın kablosuna paralel bağlasam , yani 2 fan tek pin üzerinden çalışsa sizce nasıl olur herhangi bir sorun çıkartır mı

https://i.hizliresim.com/z2rR6P.jpg

• Zamanının en iyisi Sony Vaio Vgn serisi bilgisayarım Core 2 duo 2.4 Ghz, Ssd taktım, Ram 4 Gb, özelliklerine sahiptir.

Şükür 12 yaşına geldi. Yakında veda edeceğim yapanların emeğine sağlık, uzaktan eğitim ve tezimi de gördü bu bilgisayar daha ne yapsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annemlerdeki ASUS dizüstü -modelini hatırlamıyorum- 10 sene oluyor. Bende dizüstü yok ancak 2014'te toplamış olduğum masaüstü PC var işte 6 yılı geçti, 7'ye doğru gidiyor. Sisteme hiçbir güncelleme yapmadım.

• ilk bilgisayarim yanlis hatirlamiyorsam 2005 toplamaydi babam almisti yasim kucuk cok iyi hatirlayamiyorum bir sure idare etti parcalarini hic degistirmedik update yapmadik keske yapsaydi bir noktadan sonra patladi zaten

ikinci bilgisayarim laptoptu 2012 yilinda aldik 2100 tl falanda vatandan almistik toshibe ilk 3 sene cok iyi goturdu sonra yavasladi berbat oldu

2017 yilinda annem kredi cekince firsat bu firsat dedik laptop aldik keske toplama alaydim asus 1060 aldim bilgisayar burda 8000 bin di ingiltereden akrabaya aldirdik 5000 bine e tabii kur pound 5 tl di hey gidi gunler suan enflasyon ile 5000 bin tlye aldigim laptobu daha fazlasina satabilirim herhalde

degistirme sikligim bilgisayar patlamadan kullanilmaz hale gelene kadar alamam cunku param yok idere ettigi yere kadar ki zaten telefon problemim var telefon almam lazim ama malum

• 11 yaşında casper. Canavar gibi çalışıyo. Arada termal macun + fan temizliği ile ronaldo gibi kafaya çıkıyo. En az 9 yıl daha kullanıp 20 yılı kesin tamamlarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5,5 yaşında aga harbi bak diyorum laptobun sağ contası kırıldı sürekli sabit bir şekilde duruyor aga kendince

• macbook pro 3. yaşında

• Piyasadaki çoğu 5k altı laptoptan daha performanslı olan 6. yılını bu ayın sonunda bitirecek bir laptop kullanıyorum. 10k altı bilgisayarlarda aynı malzeme kalitesini göremiyorum bu nedenle de değiştirmeyi düşünmüyorum. Beraberinde kullandığım bir desktop daha var zaten.

• 1 ay sonra 9 yaşına girecek oğlum. Cidden tık yok.

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Yüksek frekans = yüksek hız.
    Kullandığımız klasik WIFI yayını 2.4Ghz frekansında çalışır. 2.4Ghz spektrumu ise çok kalabalık, akla gelebilecek bir çok yayın bu spektrumu kullanır. 5Ghz ise daha temiz bir frekans. 2.4Ghz ile genellikle 40-50Mbps'in üzerine çıkamazsınız. 5Ghz'de ise Gbps hızlara kadar yolu var.

• 2013 yılında lenovo Z580i 1215 TL ye almıştık. Kardeşim hayvan gibi ekranı arkasına kadar açtığından menteşenin dış kısmında açılma olmuştu. Servise göndermiştim ücretsiz dışını komple değiştirip geri göndermişlerdi. O zamandan beri sorunu yok. Yakında birde ssd taktım mı beni 7-8 yol daha götürür.

• Fujitsu siemens a514 lifebook 2016 da almıştım hala kullanıyorum. Sadece sol menteşesinde arıza olmuştu yapıştırttım şuan sorunsuz. Donanımını güçlendirmek için ekstra +4gb ram ve SSD taktım canavar gibi. i3 işlemcili kendisi ihtiyacım olan her işi göüryor. Oyun oynamıyorum zaten onun için ayrı bilgisayarım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: laylaylaylom

Hocam yanlışınız olmasın i5 işlemciler 2009 da piyasaya sürüldü

Alıntıları Göster

evet yanlış hatırlamışım çok zaman geçince.2010da almışım acer 4820

• 6 aylık daha 🤣

• 2012 yılında aldığım Acer AS8951G modelini ram ve ssd takviyesi ile sorunsuz kullanmaktayım. Klavyede, bazen 1-2 tuş, sert müdahale etmeden çalışmıyor. Onun dışında bir sorunu yok.

• 9-10 sene oldu sanırım artık yavaşladığını hisettiriyor.

i7-3630QM teşekkürler süpermen

• 9 sene oldu hafif bir iki kenarında deforme var onun dışında bir ssd taktım ve hala canavar gibi çalışıyor.

• HP elitebook i5 6300 , 8GB ram .

4 sene oldu artık değişme zamanı geldi, şirket bilgisayarı olduğundan 4 senede bir bedavaya değişiyor :)

• meyveli kaktöş M kullanıcısına yanıt

bilgisayarım ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim

• enistayn E kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten yada kendiniz açıp bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.