Şimdi Ara

Laptopumun fanı dönmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada anlaşılacağı gibi laptopun fanı dönmüyor.Laptopu açtığımda fan ile ilgili bir hata geliyor ve devam etmek icin entere basin diyor.Arada bir ses geliyor sanki bir şeye çarpıyor ve ya engelliyor gibi. Ne yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: emirk77xxxx

Başlıktada anlaşılacağı gibi laptopun fanı dönmüyor.Laptopu açtığımda fan ile ilgili bir hata geliyor ve devam etmek icin entere basin diyor.Arada bir ses geliyor sanki bir şeye çarpıyor ve ya engelliyor gibi. Ne yapabilirim?

bilgisayarınız garantili mi ? garanti kapsamında ise servise götürünüz. o şekilde zorlamaya kesinlikle devam etmeyiniz. eğer ki garanti kapsamında değil ise alıntı yaparak tekrar mesajımı cevaplayınız ve bilgisayarınızın alt resmini de konuya ekleyiniz sizi yönlendireyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afsinedremitli

quote:

Orijinalden alıntı: emirk77xxxx

Başlıktada anlaşılacağı gibi laptopun fanı dönmüyor.Laptopu açtığımda fan ile ilgili bir hata geliyor ve devam etmek icin entere basin diyor.Arada bir ses geliyor sanki bir şeye çarpıyor ve ya engelliyor gibi. Ne yapabilirim?

bilgisayarınız garantili mi ? garanti kapsamında ise servise götürünüz. o şekilde zorlamaya kesinlikle devam etmeyiniz. eğer ki garanti kapsamında değil ise alıntı yaparak tekrar mesajımı cevaplayınız ve bilgisayarınızın alt resmini de konuya ekleyiniz sizi yönlendireyim.

Bu gün içini açmaya çalıştım velakin açamadım. Sebebi ise bir vidanın yalama yapmasıydı.Sonra tüm vidalari geri koyup iyice sıktım biraz bekledim açayım belki bişe olmuştur dedim.Açtım ilk böyle bir kabloyu feci sürttü ve ses geldi. sonra ses gitti fan azıcıkda olsa dönmeye başladı.
    Laptopumun garantisi maalesef bitti.Şuan fotoğraf atamam ama yarın atarim.

• Laptopun içini açıp fanı kontrol edin. Kanatçıklara takılmış bişey olabilir yada elektrik bağlantısını yapan pin yerinden çıkmış olabilir. Gerekirse fanı çıkartın temizleyip takın ve elinizi metal bi yere dokunmadan kasa açık şekilde power tuşuna basın fan dönecekmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Ya hocam sorun orada içini açamıyorum ki. Yalama yapmış vida.
  • En ince düz tornavidanla vidanın içine iyice bastırarak cevir o zaman vidayı açabilirsin.

Ayrıca bu arıza durduk yere olmaz leptopu düşürdün mü yoksa farklı bir müdahalede mi bulundun ?

Geçici olarak elektrik süpürgesinin borusunu fana kapat çek bırak bir kaç sefer çalışmaya başlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.