Şimdi Ara

Laptopum oyun oynarken kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 7 yıldır Sony Vaio SVF1521 modeli laptop kullanıcıyım. Şu zamana kadar oyun oynarken 1 kere bile kapanmamış laptopum SSD taktıktan sonra ve sistemi SSD'ye yüklemek için USB ile format attıktan sonra oyun oynarken 10 dakiika içerisinde kendini kapatmaya başladı.Ben çok ısındığını düşünmüyorum oyun esnasında kasa genel olarak serin sadece hava çıkış kanalları doğal olarak sıcak. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum tozden veya termal macundan ziyade çünkü format sonrası Vaio ile bağlantılı herhangi bir yazılım veya program kalmadı bilgisayarda. MSI Kombustor 4 x64 adlı program ile GPU testi yaptım yaklaşık 15 dakika boyunca GPU sıcaklığı 83'ü geçmedi ve herhangi bir kapanma olmadı. Test esnasında aldığım FPS 5-6 falan o derece zorladım. Bu sebeple yazılımsal olabilir mi diye düşünüyorum açıkçası. Bu arada işlemci sıcaklık limitim 105 santigrat derece olduğu yazıyor. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 5 Mart 2020; 4:55:35 >

• İşlemci sıcaklığınız çok yüksek, termal macun yenilemenizi öneririm bir de başka bir windows derlemesi ile temiz format atın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eğer sadece oyun oynarken kapanıyorsa macunu yenileyip güçlü bir soğutucu alırsanız sorun çözülecektir
  • 7 senedir termal macun ve iç temizlik yapılmasıysa çok normal. Olay günlüğüne bak bakalım. Kernel-Power altdizinine,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocamlar ilginiz için. Hepiniz anladığım kadarıyla macundan veya temizlikten kaynaklandığını düşünüyorsunuz. Ekstra bir kontrol yapmama gerek yok yani.Laptopum oyun oynarken kapanıyor
    Dediğiniz dizin bu mu hocam buradan bir şey çıkarabilir miyiz peki?@absinthes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 6 Mart 2020; 0:1:17 >
  • A.kaanalper kullanıcısına yanıt
    Sıcaklıktan dolayı çekirdekten kapatma emri verilmiş. Problem sıcaklıkla alakalı. Güzel bir macun yenileme ve iç temizlik ile probleminiz kalmayacaktır.

İyi günlerde kullanın

• Geçici çözüm için güç seçeneklerinden maksimum işlemci kullanımını %65-80 arasına arasına indirin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.