Şimdi Ara

Laptopu Yere Düşürdüm Açılış Ekranında Takılıyor YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 5 senelik laptopum ilk defa bugün yere düşürdüm ve açılış ekranında kalıyor biosa falan giriim dedim onada iziin vermiyor açılırkende tahmınımce hdd nin oradan 3 kere DIT DIT DIT diye ses geliyor .tahmininizce ne olmuş olabilir yada aynı durumla karşılanınız olduysa ne yaptı acaba bilgilendirirseniz sevinirim.
    http://i.hizliresim.com/kn5ZR9.jpg

• caseymert kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun ekranda çatlamamı var bana mı öyle geliyor.

içini açın hdd ve ram leri bir kontrol edin ufak bir yerinden kayma olabilir veya ram de çatlama olmuş olabilir
  • vivaekol V kullanıcısına yanıt
    çok sağolun .yok hocam fotografı çekiş açımdan kaynaklı oldu yoksa ekranda problem yok .gerekli küçük tornavidam olmadığı için yapamıyorum şuanda ama açılıyor olması ekranın içimi rahatlaatıyor.tornavidayı bulunca dediğinmizi yapacağım teşekürler
  • geçmiş olsun, darbeden dolayı hdd zarar görmüş olabilir, imkanınız varsa başka bir hdd ile tekrar deneyin.
  • tesekkurler cevap için hocam laptopun ıcını acmak ıcın tornavıdayı arkadasım aksam getırecek bendede fazladan bır hdd var calısmaz ıse onu takıp deneyecegım alahtan hdd ıcınde cok onemlı verılerım yoktu :) arkadaşlarım etrafımdakıler ozellıkle kız arkadasım hergun laptopunu kesın dusuruyor hıc banamısın demıyor ben bıkere dusurdum basıma bu ıs geldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caseymert -- 6 Şubat 2016; 14:32:47 >
  • caseymert kullanıcısına yanıt
    şans diyelim,
  • Merhabalar

Vermiş olduğunuz bilgi durumuna göre sorununuz kesin olarak HDD kaynaklı ( Okuma kafası düşme sonucu arızalanmış ) Düşmelerde en çok karşılaşılan sorundur..Disk değişiminden sonra kesinlikle düzelecektir.

Bilgisayar Kliniği
    www.bilgisayarklinigi.com
    Teknik Destek Birimi
    Notebook - Tablet - Akıllı Telefon Onarım Merkezi
    212 531 90 90
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.