Şimdi Ara

Laptopu Televizyona bağlamak ve oyun oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi geceler. Geçtiğimiz hafta Abra a5 v12.1 ile aranıza katılmış bulunmaktayım

Şöyle iki sorun yaşıyorum: 1. Televizyonum Samsung 40ju6470. Ama bağladığım zaman sinyal yok diyor herşeyi denedim bir türlü bağlantısını sağlayamadım. Tv, kablo ve pc de herhangi bir sorun da yok sadece o televizyona bağlanamıyorum. Tvyi bu yüzden değiştirmeyi bile düşünüyorum.

İkinci sorunum ise daha vahim, diğer televizyonda (LG 42lb620v) denediğim zaman bağlantı sağlanıyor görüntü aktarıyor, yalnız şarjda olmasına rağmen oyun oynarken kasma sorunu yaşıyorum. 5-6 saniyede bir görüntü aşırı kasıyor ama tvye bağlı değilken şarjda oynadığımda hiç kasmıyor.

Herhangi birisinin cevabını bilen bir arkadaşım yardımcı olabilirse çok mutlu olurum, pc yi ne hayallerle almıştım ama kullanamıyorum

• hocam tvniz 4k anladığım kadarıyla. 4k çözünürlük almanız için hdmi 2.0 kablo kullanmanız gerek ondan dolayı görüntü gelmiyor olabilir. Şarjda olsa bile performans moduna alın windows mobility centerdan. Ben sorunun kablo kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bende tvde oynuyorum çünkü herhangi bir performans düşmesi yada gecikme yok. Şarjda değilken bende de kasıyor. Ekran kartı ve işlemci frekanslarını düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yandancatli -- 29 Kasım 2017; 3:13:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yandancatli

hocam tvniz 4k anladığım kadarıyla. 4k çözünürlük almanız için hdmi 2.0 kablo kullanmanız gerek ondan dolayı görüntü gelmiyor olabilir. Şarjda olsa bile performans moduna alın windows mobility centerdan. Ben sorunun kablo kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bende tvde oynuyorum çünkü herhangi bir performans düşmesi yada gecikme yok. Şarjda değilken bende de kasıyor. Ekran kartı ve işlemci frekanslarını düşüyor.

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için.

Hiç aklıma gelmemişti kablodan kaynaklanıyor olabileceği. Dediğiniz gibi sinyal alamadığım televizyon 4k sinyal alabildiğim ise full hd. Ama kablomun modelini bilmiyorum 2015 senesinde almıştım. İnşallah kablo kaynaklıdır dediğiniz gibi.

Bu arada hep şarjda oynuyorum, tvye bağladığım zaman oyunlarda tam ekranda kasma yapıyor. Pencere modunda oynayınca ise herhangi bir kasma olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yandancatli

hocam tvniz 4k anladığım kadarıyla. 4k çözünürlük almanız için hdmi 2.0 kablo kullanmanız gerek ondan dolayı görüntü gelmiyor olabilir. Şarjda olsa bile performans moduna alın windows mobility centerdan. Ben sorunun kablo kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bende tvde oynuyorum çünkü herhangi bir performans düşmesi yada gecikme yok. Şarjda değilken bende de kasıyor. Ekran kartı ve işlemci frekanslarını düşüyor.

Hocam bu arada şimdi aklıma geldi ben bu televizyona 7-8 ay kadar önce aynı kablo ile masaüstü bilgisayarımı bağlamıştım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klavye üzerinden Ctrl+f1 tusunu denedinmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigben33

Klavye üzerinden Ctrl+f1 tusunu denedinmi

Ne işe yarıyor hocam akşam deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imaginations

quote:

Orijinalden alıntı: bigben33

Klavye üzerinden Ctrl+f1 tusunu denedinmi

Ne işe yarıyor hocam akşam deneyeceğim

harici ekran dahili ekran arasında geçiş yapıyorsun..
  • Ben de 4k tv ye geçtim. Bir önceki tv full hd olduğundan laptobumdan sorunsuz pes 2018 i full hd olarak oynayabiliyordum fakat 4k ya geçince oyun eskisi gibi akıcı değil. Vatana gittim philipsin UHD destekli HDMİ kablosunu alıp tekrar denedim fakat sorun çözülmedi. Bütün ayarlarla oynadım harici ekran dahili ekran, çözünürlük,Hz. vs düşürdüm donma yok fakat laptobumdaki akıcılık da yok. HDMI kablosunu çıkardığımda ise laptobumda oyun normale dönüyor. Son çare HDMI 2.0 kablo alıp denemek kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradox67

Ben de 4k tv ye geçtim. Bir önceki tv full hd olduğundan laptobumdan sorunsuz pes 2018 i full hd olarak oynayabiliyordum fakat 4k ya geçince oyun eskisi gibi akıcı değil. Vatana gittim philipsin UHD destekli HDMİ kablosunu alıp tekrar denedim fakat sorun çözülmedi. Bütün ayarlarla oynadım harici ekran dahili ekran, çözünürlük,Hz. vs düşürdüm donma yok fakat laptobumdaki akıcılık da yok. HDMI kablosunu çıkardığımda ise laptobumda oyun normale dönüyor. Son çare HDMI 2.0 kablo alıp denemek kaldı.
    Hocam denediniz mi sonuç nedir? Ben halen görüntü bile alamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.