Şimdi Ara

Laptop'u HDMI ile Bir Görüntü Birimine Bağlama (resimli anlatım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
5
Favori
128.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben çözünürlüğü 800x600 den fazla yapamıyorum yapınca tvde gösteremiyor hata veriyor
    tv samsung 46d6500
    laptop ekran kartım hd4650
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

ben lcd tv ye hdmi ile bağladım ekran kartım nvidia, 1080p seçtiğim zaman lcd tv de ekranın kenarlarında kayma oluyor tam oturmuyor görüntü 1080i seçtiğimde bu seferde kenarlarda boşluk oluyor nasıl tam ekrana oturtucam

normalde monitörlerde tam oturuyor HDMI ile bağlayınca fakat tvlerde genelde panel uyumsuzlukları var. Sony bravia vardı bir akrabamızda ona taktığımda da kenarlarda boşluk oldu full hd görüntü olmasına rağmen. Bunu ekran kartının yazılımından düzelebiliyoruz ama şu anda neresindeydi unuttum. Ama tam oturma için ince ayar var ben yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

ben çözünürlüğü 800x600 den fazla yapamıyorum yapınca tvde gösteremiyor hata veriyor
    tv samsung 46d6500

TV nin ayarlarından olması lazım bu sorunun nedeni. Kitapçığına falan baktınız mı hiç. Birde sadece projektör seçiyorsunuz değil mi görüntüden. Windows tuşu + P ile çıkan ekrandan sadece projektörü sçein otomatikman görüntüyü full dh ye alması lazım.
  • Arkadaşlar Bir sorum olacak. IBM R51 eski bir notebook kullanıcısıyım. Bundan önceki tv'im toshiba'ydı. laptobumda vga toshibada da vga çıkışı vardı rahatlıkla notebook'u mu tv ye bağlamakdaydım. şu an samsung 40es6140 kullanıcısıyım. tv'de vga çıkışı yok bende bi ucu vga bi ucu hdmı çıkışı olan kablodan aldım ama nedense tv'ye bağlayamıyorum notebook'u mu. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

ben lcd tv ye hdmi ile bağladım ekran kartım nvidia, 1080p seçtiğim zaman lcd tv de ekranın kenarlarında kayma oluyor tam oturmuyor görüntü 1080i seçtiğimde bu seferde kenarlarda boşluk oluyor nasıl tam ekrana oturtucam

Tv'de tam tarama, full scan ayarını etkin hale getir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

ben çözünürlüğü 800x600 den fazla yapamıyorum yapınca tvde gösteremiyor hata veriyor
    tv samsung 46d6500

TV nin ayarlarından olması lazım bu sorunun nedeni. Kitapçığına falan baktınız mı hiç. Birde sadece projektör seçiyorsunuz değil mi görüntüden. Windows tuşu + P ile çıkan ekrandan sadece projektörü sçein otomatikman görüntüyü full dh ye alması lazım.

kitapçıkta fazla detaya girmemiş pc yi hdmi 1 den bağlayın yazıyor zaten 1 den bağlıyorum onun dışında sadece projektoru seçiyorum veya fn+f4 yapıyorum laptobun çözünürlüğü 800x600 den fazla olursa tvde hata veriyor ,sadece laptopdan tv nin çözünürlüğünü de 800x600 den fazla yaptığım zaman aynı şekilde tv de hiç bir şey göstermiyor

• quote:

quote:

tv samsung 46d6500

Peki hdmi ile tam tersini yapabilmek mümkünmu..

BIlgisayarin kasasini laptopa bağlayıp laptoptan görüntü almak mumkun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

quote:

tv samsung 46d6500

Peki hdmi ile tam tersini yapabilmek mümkünmu..

BIlgisayarin kasasini laptopa bağlayıp laptoptan görüntü almak mumkun mu?

Malesef bu mümkün değil. Bilgisayardaki hdmi portları sadece çıkış verirler. Eskiden tv kartlarında falan aux in diye birşey vardı , öyle bir giriş varsa mesela hdmi in diye görüntüyü bir programla ekrana verebilir belki ama monitör gibi kullanma şansınız yok malesef ekran kartlarındaki ve laptoplardaki hdmi porttları sadece çıkıştır.

• quote:

quote:

quote:

tv samsung 46d6500

kitapçıkta fazla detaya girmemiş pc yi hdmi 1 den bağlayın yazıyor zaten 1 den bağlıyorum onun dışında sadece projektoru seçiyorum veya fn+f4 yapıyorum laptobun çözünürlüğü 800x600 den fazla olursa tvde hata veriyor ,sadece laptopdan tv nin çözünürlüğünü de 800x600 den fazla yaptığım zaman aynı şekilde tv de hiç bir şey göstermiyor

Çok ilginç tüplü tv olsa tamam diyeceğim onlarda oluyor genelde böyle şeyler ama lcd tv de çok ilginç. Ben sony 'ye bağlamıştım sadece projeksiyon seçince pcden direk görüntüyü laptoptan alıp tv ye full hd olarak aktarıyordu.

Siz iki ekranıda aynı anda mı kullanmak istiyorsunuz ? Bunu yapmak için çoğalt seçeneğini kullanacaksınız, genişlet falan kullanıyorsanız iki ekranın çözünürlüklerini eşitlemek isteyecek ve laptop 800-600 ise tv bu çözünürlüğe inmeyeceği için hata verecektir.

Çoğalt derseniz, masaüstünü tv de ya da laptopta oluyor bunu seçiyorsunuz ekran ayarlarından. Daha sonra laptop ekranı en son nekadar destekliyorse tv de nekadar destekliyorsa o çözünürlükte çalışıyor. Atıyorum laptop 1366x768 de çalışıyor tv 1920x1080 de ikinci ekran olarak gözüküyor tv masaüstünüz laptopta oluyor vs.. :)

• İlk mesajdaki resimler ölmüş, başımız sağolsun. O değilde, Nvidia GPU'lu PC'lerde HDMI bağlantısını İLK yapana KADAR herhangi bir NVIDIA Ses aygıtı "ses" ayarlarında belirmiyor değil mi? Ben henüz bağlamadım da....
  • benim sorun kablodan kaynaklıymış hdmı kabloyu değiştirdim sorun çözülmüştü
  • quote:

benim sorun kablodan kaynaklıymış hdmı kabloyu değiştirdim sorun çözülmüştü

sony vaio laptop (full hd) ile hdmi kablo ile philips tv yi bağladığımda widows çöküyor . mavi ekran çıkıyor. dos a düşüyor yeniden açılıyorkabloyu çıkarınca . Sistem tekrar açılıyor sorunsuz ancak hdmi kabloyu taktığım an bir hata yazıp tekrar windows çöküyor. Haier diğer laptop ile sorun yok ancak ondada ses gitmiyor sadece görüntü gidiyor. Philps in ucuz bir hdmi kablosunu aldım teknosadan onu kullanıyorum.

Bilgisi olanlardan görüş istiyorum. Neden olabilir.
  • mesajım bulunsun güzel konu
  • Domain mi değiştirmişler ne olmuş torrent sitesine geçmiş , eskiden böyle değildi sanırım. İmageshack sorunluydu ozamanlar oraya yüklemiştim fotoları. Yedekleri de yok işin kötüsü :/ Boş bir zamanımda tekrar ss alırım artık :)
  • arkadaşlar biri bana yardım etsin.pc yi televizyona hdmi ile bağladım görüntüde sıkıntı yok ama televizyondan cızırtı geliyor çok rahatsız edici şekilde nasıl çözebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_ozen

arkadaşlar biri bana yardım etsin.pc yi televizyona hdmi ile bağladım görüntüde sıkıntı yok ama televizyondan cızırtı geliyor çok rahatsız edici şekilde nasıl çözebilirim..

ses kartınızdan hdmi ses aktarımını kapatmayı deneyin büyük ihtimal düzelecektir. Ya da cihazları topraklı prizlerde kullanmayı deneyin.
  • arkadaşlar 1366x768 çözünürlüğünde laptop ım var. film izlemek için tv ye bağlamam lazım fakat bir sorunum var tv ye bağlayınca laptop un ekranı tv de çıkmıyo nasıl yapabilirim.
  • Yokmu yardim edicek arkadaşlar

• arkadaşlar laptobu TV HDMI kablo bağlıyorum görüntü TV de varsa Laptopta olmuyor Laptopta olursa Tv de olmuyor.bi yardım edin ikisinden de kumanda etmek istiyorum.Görüntünün ikisinde de olmasını istiyorum.basamakları anlatırmısınız.saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo79

arkadaşlar laptobu TV HDMI kablo bağlıyorum görüntü TV de varsa Laptopta olmuyor Laptopta olursa Tv de olmuyor.bi yardım edin ikisinden de kumanda etmek istiyorum.Görüntünün ikisinde de olmasını istiyorum.basamakları anlatırmısınız.saygılar

Laptoptaki FN tuşlarıyla clone modunu seçmeniz lâzım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.