Şimdi Ara

Laptopu Değiştirmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Ben Elektrik Elektronik mühendisliği okuyan bir öğrenciyim. Şuanki laptobumun modelini asagiya yazdım. Gelelim soruna. Bu laptopun menteşeler sıkıntılı ekran istediğin açıda durmuyor alt tabakada ki plastik gövde de kırıklar mevcut. Fan bölgesinde, sağ üst köşede kare şeklinde 2cm parça kırıldı, yere düşme sonucunda. Alt plastik gövde nette 90₺ olarak satılmakta ama menteşeler ne olacak bilmiyorum. Birde bu özelliklerdeki laptop sizce ömrünü doldurmuş mudur? Bir mühendis ögrencisi olarak degistirmeli miyim? Değiştir diye düşünüyor iseniz maximum 3500₺ bütçe ile HP Omen 15-CE007NT 2CJ35EA modelini düşünüyorum. Bu ürün hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Şuanki laptobum: Packard Bell TS11HR-704TK CoreI7-2670QM 2.2Ghz 8GB/500GB 2GB-GT540M 15.6" Win7HP Notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkamacar -- 7 Ekim 2017; 22:46:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değiştirme değiştirmemek senin kararın ihtiyacın varsa değiştir hp omen güzel ek olarak monster ve dell 7567 i5 li modeline bakabilirsiniz

• Hp omen almanı tavsiye ederim özellik aynı fakat biraz düşük fiyat istersen arkadaşın dediği gibi dell'e bakabilirsin monster abra a.5 v9.3 var ona bak istersen ama çekirdek hızı olarak hp omen tavsiye ederim.

• Erdomm ve ilkersalman Hocam

Benim demek istediğim şuan kullandığım laptobun özellikleri iş görür özellikler mi oyun dışında. Yani 100 200₺ verip laptobun gövdesini adam edip kullanmak doğru bir düşünce mi sizce? Omen’i kasası çok hoşuma gittiği için düşünmüştüm. Kasa, arka planda olsa idi düşünmez Monster alırdım. Dell gerçekten güzel şade ve şık bir laptop lakin TN panel beni almaktan vazgeçiriyor Hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkamacar -- 8 Ekim 2017; 1:1:38 >
  • Kullanacağın programlara bağlı bir şey bu mesela autocadde donma yapar . Dell 7567 ebrar bilgisayarda ips panel olarak satılıyor

• Monster A5 V12.1 15.6 olana bakın derim,Siteden Ram takviyesi yapın 3500 tl civarında olacaktır.240 GB SSD yetersiz gelirse HDD'de taktırırsınız.
  • ilkersalman kullanıcısına yanıt
    Kardeşim o a5 v9.3 olan modeli 3800 Tl.Bu kardeşimizin limiti 3500 tl Lütfen dikkat edelim olur mu ? :) ;)
  • Asusta menteşe sorunu çok fazla. 2 defa aynı yerden kırıldı. biraz daha ekleyip monster tavsiye ederim
  • Sizin önerdiğiniz monster a5 v12.1 gtx 1050 barındırıyor monster a5 v9.3 ise 1050 ti mevcut fiyatının pahalı olması bu yüzden kaynaklanıyor. Bakması yönünde tavsiye de bulundum alacak olan kişi arkadaşımızdır. Bana sorarsan kardeşim mühendislik okuyan bir kardeşimiz için elindeki bilgisayar yetersiz bir bilgisayar elindekini satıp yeni bir bilgisayar alman şart dediğimiz modellere bakmanda fayda var.

• Tüm cevaplar için herkese teşekkür ediyorum. Monster, Dell, Omen arasında seçim yapacağım. Dell ebrarda IPS deniliyor N11’den baktım lakin tükenmiş. Monster kasa yapısı beni cezbetmiyor. Ama 300₺ daha koyabilirsem ki biraz zor. V9.3 düşünüyorum. Şuanlık aklımda HP Omen var. Başka önerilerinize fikir ve düşüncelerinize açığım sayın DH ahalisi.

• İşlemci bence fena değil, yani elin yatkınsa sun fix benzeri macunla onar. Doların hareketleri belli olmuyor ama yeni yılda güzel cihazlar piyasa da olabilir.
  • erkamacar kullanıcısına yanıt
    Omen tavsiye ederim. Eger eski bir hpsi olan tanidiginiz varsa 480tl para iadesi alabiliyorsunuz. Asagida ki linki bir inceleyin.

https://forum.donanimhaber.com/eski-hp-si-olup-yeni-bir-hp-alacak-kullaniciya-480tl-ye-kadar-para-iadesi-kampanyasi--116696103

• tak senin makineye bi ssd bak keyfine. yeni makine iyidir hoştur ama o da kırılır çatlar gider. iyice canı çıkmamış anlaşılan ki soruyorsun. duracaksa al bi ssd 400 500 e kullan 1-2 sene daha. sonra yeni makine alınca o ssd yi takarmısın harici mi yaparsın sana kalmış. Milli servet hep o paralar boşa harcamamak lazım.

yok benim içim bu makineden geçti dersen arkadaşların tavsiyeleri gayet güzel. kolay gelsin iyi araştırmalar.
  • Ben olsam asla yeni laptop almazdım. 3500 TL'lik laptopta full oyun oynamayacaksan gereksiz. 540m ve 2. nesil i7 iş görür her türlü. Normal ayarlarda gta v bile açar. Gerekli tamirini yap. 120gb ssd takıp windows 10 yükledin mi yeni pc almış gibi olursun zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.