Şimdi Ara

Laptoptan Anlıyorum Diyen Gelsin Acil Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 2.5 yıldır Acer Aspire 5750g kullanıyorum Satürnden 1.499 TL'ye almıştık.Satürndeki acer danışmanı bize bu laptopta rahatça herşey yapabileceğimizi söyledi.Bizde ona güvendik aldık.
    Yaklaşık 9 ay boyunca bilgisayar çok iyi performans veriyodu çok memnunduk ne ısınma problemi nede başka bişey vardı.Oynadığımız oyunlar belliydi zaten benle abim pek pc oyunu oynamayız arada sırada.Oynadığımız oyunlar :Pes 2013 League of Legends bide Europa Universalis 3.
    9ay sonunda LoL oynarken laptop birden kapandı.Tekrar açtım laptopu tekrar kapandı.Biraz araştırdım internette bi kaç deneme yaptım.İşlemcinin cok ısındığını ve fanının dönmediğini farkettim.Biraz internete araştırma yaptım.Laptop fanının temizlemesinin gerektiğini yazmıştı adam garantiye falan götürmeden bizde açtık bilgisayarı ama temizleyemedik.Bir bilgisayarcıya götürdüm ben temizlettirdi.Fakat yine geçmedi.Adama söyledim:Bilgisayarın İşlemci fanı dönmüyor dönmediği için ısınıp kapanıyor.Adam tamam yaparız dedi ayağı yaptı.Acer pc satıyor diye güvendik ama güvenmez olaydık.
    Bilgisayarımın Anakartının güney köprüsünde sorun olduğunu söyledi.Ben adama alakası yok dedim abiciğim bilgisayarın işlemci fanı dönmüyor ona bakacaksın.Adam bana benden daha iyi biliyorsun ayağı yaptı.Bende uydum güney köprücüğünü tamir ettirdim.130 tl ödedim fakat bilgisayarın fanı 2 3 calıştı.Sonra durdu.Eski sorun hala devam etti.Güney köprücüğüne koyduğu parçasını almasını istedim ve paramı geri vermesini.Tamam veririz ayağı yaptı bana verbidaha bakalım .Bende tekrar verdim ama pc gene calışmıyordu.En son sinirlenip adamla kavga ettim adamı az kalcak dövecektim yanındaki calışanlar ayırdı.Paramı alıp cıktım.Bbamın bilgisayar tamircisine götürdüm.Bana işlemci fanını değiştiricem dedi bide ekran kartında sorun olduğunu söyledi.Mantıklı geldi bana bende babamın tanıdığı diye güvendim verdim.İşlemcim şuan cok iyi calışıyor.Fanda sorun yok şuan fakat oyunlarda donmalar yaşıyorum.Heleki LoL ve Pes2013te eskiden cok iyi donmadan ısınmadan calışırken şimdi donarak calısıyor.Lol oynayan varsa bilir fps sürekli 20-30 arasında bazen 50 oluyor eskiden sürekli 59-60'ta sabit kalırdı.Pes ve diğer oyunlar içinde geçerli.
    Lütfen yardımcı olurmusun 2 yıldır bilgisayarla uğraşıyorum lütfen bilgisayarımı satmak istemiyorum !
    NOT:BİLGİSAYARI ALDIĞIMDAN BERİ ALTINDA FAN KULLANIYORUM OYUN OYNARKEN HEP KULLANIRIM ALTINA FAN KOY GİBİ YORUMLAR YAZMAYINIZ
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER !

• leptopta en önemli unsur uzmanına yaptırmak.
    ilk götürdüğün tamirci leptobun anakartına ne kadar zarar verdi bunu bilemezsin buda arızayı bulmayı zorlaştırır.ikinci tamirci elinden geleni yaptım diyorsa arıza aramak yerine en kesin çözüm leptobun anakartını komple değiştirmek ben elektronikçiyim aynı kapanma sorunu benim leptobumun başınada geldi anakartı tamir etmek yerine komple değiştirdim leptobumu halen kullanıyorum 6 cı senesini doldurdu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.