Şimdi Ara

Laptopta yazı yazarken imlecin istem dışı hareketleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
40.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: antikariyer

quote:

Orijinalden alıntı: zentopia

quote:

Orijinalden alıntı: antikariyer

quote:

Orijinalden alıntı: zentopia

arkadaşlar..bir hp notebook kullanıcısı olarak bu durumdan çok muzdariptim..ama kesin çözümü buldum..çok can sıkıcı bir durumdu..ancak çözüm çok basit..
    bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları-performans-ayarlar-en iyi performans için ayarla
    bu kadar..neredeyse format atacaktım...ayrıca.."amd sürücüsü görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu"uyarısını da almıyorum 3 gündür..çok mutluyum

merhaba

bu söylediğiniz çözüm, konuda atlatılan imleç atlaması için bir çözüm değil,sizin çözümünüz uygulandığında, windows bütün özellikleri kırpılmış bir windowsa dönüyor adeta,windows görünümünden tutun yazı tipi,görsellik her şey gidiyor adeta ilk çıkan windowsa dönüyor sistem..buda hiç hoş bir çözüm olmuyor...

bu sorunun bioslada alakası yok ,..işin garibi çoğu markada var bu sorun bence mesela touchpadin olduğu bölüm,yani klavyenin ön tarafı tamamen ince bir malzeme...ve o bölüm komple touchpadle duyarlı,yazı yazarken kolunuz, o tocuhpad dışı bölüme değse dahi imleç atlıyor bu yüzden.
    çözümü bende bulamadım velhasıl hala

Evet gerçekten de bu çözüm olmadı..zira sorun tekrar etmeye başladı..ama yaklaşık 1 ay oldu ve artık gönül rahatlığı ile yeni çözümü sizinle paylaşabilirim..touch-pad v.s..hiçbiri maalesef doğru tespit değil...Size çözüm için can alıcı soruyu soruyorum.İNTERNET DOWNLOAD MANAGER KULLANIYOR MUSUNUZ?İşte çözüm burda saklı..Çünkü kafamı patlatırcasına yaptığım araştırmada,IDM ile yapmaya çalıştığım bazı downloadlarda(özellikle video ve film vb. gibi)..IDM kuyruğuna korsan download linkleri ekleniyor..Bu linkleri IDM nin kuyruk listesinden kaldırdığınız zaman imleç sorunu ortadan kalkıyor..Ve bu download linkleri bildiğiniz gibi bilgisayarı kapatsanız dahi yeniden açtığınızda aktif hale geliyor ve dolayısı ile imleç ekranın 1 yerine belirli aralıkta(bende her 25 sn de bir) kendini atıyordu..Ancak kuyruktan bu linkleri silmeniz halinde bu baş belası sorundan sonsuza kadar kutluyorsunuz..

Kotalı net kullandığımdan idm hiç yüklemedim. Touchpad hassasiyeti ile ilgili bencede

ok..o zaman sorunlarımız kaynağı tamamen farklı o halde..ben çok şükür hallettim..inşallah sizde halledersiniz..

• Bu sorun yeni format Windows 7 e geçtikten sonra bende de olmaya başladı genelde space tuşuna sert baştığım zaman ve hızlı yazı yazdığım zaman olduğunu farkettim ama bazen de olmuyor illaki çözülür ama ne zaman, sorunun tamamen laptop larda olması touch pad alakalı olma olasılığını güçl endiriyor.
  • daha önce böyle bir problemim yoktu win 7 home p. yüklüydü şimdi win 7 ulti. yükledim ve problem yaşamaya başladım cihaz markası lenovo
  • şimdi tekrar deneme yapıyorum pc üretici sayfasından ürünle ilgili fare ve klavye işlemcisini yükledim daha önce win 7 drivers ları kendi yüklediği için yükleme yapmamıştım ama sorunum düzeldi yani hiç bir problem kalmadı
  • Touchfreeze denilen programı indirin. Bu program siz yazarken dokunmatik yüzeyi durduracaktır. Program yüklendikten sonra sağ alt kısma ikon olarak gelecektir. Buradan açma kapama da yapabilirsiniz. Probleminiz çözüldü geçmiş olsun.
  • Bu sorunun 2 sebebi vardır...%50 ihtimal arka planda aktif olan herhangi bir yazılımın işlem yapmaya çalışması , diğer %50 lik ihtimalde virüs vb. zararlılardır...
    Bunun için görev yöneticisine bakabilirsiniz...Veya Başlat/Çalıştır a msconfig yazın , üst sekmede Başlangıç satırına gidin...Burada size yabancı gelen uygulamalara gözatın...Buradaki yazılımlar sistem açılışında otomatik çalışırlar...Çalışmasını istemediklerinizin işaretini kaldırın...Veya tanımadığınız servisler varsa onları da kaldırın...Virüs olabilirler...Tabi tanımadığınız her dosya virüs değildir...Buna da dikkat edin...
    Benim igfxtray.exe ve igfxpers.exe isimli iki program bu sorunu çıkarıyormuş. kapattım düzeldi...
  • arkadaslar hp envy kullanicisiyim. bende de boyle bir sorun var ancak enteresan ki windows icinde olmuyor, windowsa girmek icin sifre yazarken oluyor, hizli yazarsam istisnasiz her zaman sifrenin ortalarinda basa atliyor imlec. harfle mi alakali dedim ama sanirim degil gibi, hep ayni harfte atlamiyor (cok emin olmasam da) bazen n bazen p

bunu farketmem cok uzun zaman aldi, her defasinda 3-4 kere sifremi yazmama ve dogru yazmama ragmen hatali sifre diyordu kafayi yiyordum, bir gun yazarken sans eseri imlecin basa dondugunu farkettim (cunku hizli yazinca oluyor, hizli yazarken de imleci farketmek zor)

touchpadim windows icinde de acik, hani desem ki "touchpad kapali ama login olmadan once aciktir belki. ben de carpiorum hakkaten ondan oluyor" ama oyle de olamaz, carpiyor olsam normal kullanimda da carparim sonucta
    1 kez bile carpmiorum windows ici gunluk kullanimimda
  • arkadaşlar sorun çözümü çok basit laptop un mauspadi çok büyük ve elimiz değiyor . ben bu forumdaki konuşmaları baştan sona okudum. okuduktan sonra 3 sayfa wordde yazı yazdım yazarken maus pada dikkat ettim ve hiç kaymadı, tüm kaymaların nedeni mauspad dir.
    deneyin görün dikkat ederek yazın imleç kaymaz
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.