Şimdi Ara

Laptopta elektrik kaçağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopu prize taktıgımda laptopa arasıra dokundugumda elektrik çarpması oluyor cok kucuk bi gidiklıyor. Hatta usb uzerınden telefonu şarj ediyorum pcde telefona dokundugumda bile oluyor ama sureklı degıl ara sıra sebebı nedir. Topraklama konusunu bilmiyorum evdede oluyor dükkandada. topraklama haricinde neden olabilir.

• Laptop'un metal kasalıysa vücudun da biriken statik elektrik oraya akıyor. Ara sıra dediğin üzerinde ki yünlü giysiler vücudun da statik enerjiyi üretiyor. Herhangi bir kaçak olduğunu sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 25 Mayıs 2020; 13:12:4 >
  • Topraklama ile ilgili bir problem vardır.
    Laptop adaptörünün şasi hattı toprak hattına bağlıdır. Dolayısıyla şarja takılıyken usb şasi hattı da toprak hattı üzerindedir. Uzatma, priz çoklayıcı vs kullanıyorsanız topraklamayı kontrol edin. Ev elektrik hattı eskiyse topraklama bulunmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan45manisa

Laptop'un metal kasalıysa vücudun da biriken statik elektrik oraya akıyor. Ara sıra dediğin üzerinde ki yünlü giysiler vücudun da statik enerjiyi üretiyor. Herhangi bir kaçak olduğunu sanmıyorum.
    Evet bu sık yaşanan bir durum aslında.
  • Statik kaynaklıdır o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuz üçlü priz almıştım bir keresinde o zaman benim masaüstü pcde de monitörde de kaçak olmuştu. Ekran kartı kendini korumaya aldığı için monitöre görüntü gitmiyordu. Sonra eski ama kaliteli üçlü prize taktım herşey normale döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.