Şimdi Ara

Laptop'ı LCD ye bağlamak.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
3
Favori
128.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: halilerdem

merhabalar pc'den d3500'e dvi>hdmi bağlantısıyla ses taşınır mı
    teşekkür ederim

Burada tv'den ziyade kullandığın ekran kartı önem arz ediyor. Zamanında dvi üzerinden ses iletilmesi ile ilgili bir konu açılmış. Ona bakmanı tavsiye ederim. Faydalı olacağını düşünüyorum.
    Aşağıda o konunun linkini verdim. Konu başlığına tıklayabilirsin.

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması

• Çok faydalı bir konu olmuş. Benim de bir sorum olacak. Elimde eski bir laptop var. Birde 1mt uzunluğunda altın uçlu hama marka S-VİDEO kablom var. 7 serisi Full Hd LCD tv ye bağladığımda 1024*768 60 hz görüntü alıyorum bu görüntü ekran kartının desteklediği maximum mu yoksa tv nin desteklediği max mu yoksa s-video kablonun desteklediği max. değer mi? (Görüntü çok bulanık ve kötü ve tv ye sığmıyor...)
  • 106 ekran HD olan Toshiba LCD TV ile Acer Laptop

ımı VGA kablosu ile bağlıyorum.
    1024*768 60 HZ ayarlıyorum kılavuzdaki gibi.
    diğer kombinasyonları denedim, açtım kapadım ama

sonunda delirdim olmuyor!
    su ana dek ekrandaki değişiklikler şunlar:
    -windows açılırken windows yazıs falan, Acer yazısı

herşey normal LCD de gözüküyor.
    -masaüstü duvar kağıdı sorunsuz gözüküyor
    -tuhaftır mouse yerine klavye ile imleci hareket ettirmeye başlayınca mouse un imleci LCDde de görünmeye başlıyor
    +maalesef ne media playerdaki filmler,ne de masaüstündeki ikonların hiçbiri LCD de GÖ-ZÜK-MÜ-YOR!!!

LÜTFEN yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü SIYIRDIM

• teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE
    O belirttiğin son değer gibi gözüken çözünürlük notebook'un ekran kartının değil, ekranının çıkabileceği maksimum değeri ifade eder.

Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör veya lcd tv bağladığında ve görüntüyü sadece buna yönlendirdiğinde ekran kartı ayarlarında yeni ve daha yüksek çözünürlük değerlerinin göründüğünü farkedeceksin.

Tabi notebook çok eski bir model değil ise...

Cevabın için teşekkür ederim.,
    Elimde Notebook : Hp Pavilion Dv6650et. Geforce 8400/256 mb Ekran Kartı Var
  • Arkadaşlar Merhaba...

Sony Vaio VGN-FW21E Laptop'um Bulunmakta

Laptop'umda HDMI Çıkış Bulunmakta.HDMI Çıkıştan LapTop'umu

Philips 42PFL7423 Televizyonuma Bağladığımda Hem Görüntü Hemde Ses'i Alabiliyorum ve Gayet Düzgün Çalışıyor.

Ancak Diğer Televizyonum

Philips 32PFL7962D/12 Televizyonuma Bağladığımda Sadece Görüntü Alabiliyorum.Ses Laptop'tan Çıkıyor...

Yardımlarınızı Bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BabyIcey

quote:

O belirttiğin son değer gibi gözüken çözünürlük notebook'un ekran kartının değil, ekranının çıkabileceği maksimum değeri ifade eder.

Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör veya lcd tv bağladığında ve görüntüyü sadece buna yönlendirdiğinde ekran kartı ayarlarında yeni ve daha yüksek çözünürlük değerlerinin göründüğünü farkedeceksin.

Tabi notebook çok eski bir model değil ise...

Cevabın için teşekkür ederim.,
    Elimde Notebook : Hp Pavilion Dv6650et. Geforce 8400/256 mb Ekran Kartı Var

Benim notebook'ta hp 2650et gibi bir şeydi modeli. Sanırım aynı ekran kartı var. 8400GS hdmi çıkışlı. Ben bununla Sony lcd tv'de 1920*1080 çözünürlük alıyorum. Normalde notebook ekranı ise max. 1280*800 destekliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar Merhaba...

Philips 42PFL7423 Televizyonuma Bağladığımda Hem Görüntü Hemde Ses'i Alabiliyorum ve Gayet Düzgün Çalışıyor.

Ancak Diğer Televizyonum

Philips 32PFL7962D/12 Televizyonuma Bağladığımda Sadece Görüntü Alabiliyorum.Ses Laptop'tan Çıkıyor...

Philips'ler hakkında pek bir bilgim yok ama şöyle bir şey olabileceği aklıma geldi:

Mesela Sony'lerde ses ayarlarında ses çıkışını, tv hoparlörleri veya ses sistemi şeklinde seçim yapılabiliyorsun. Eğer ses sistemi seçilmiş ise çıkış olarak, ses tv hoparlörlerinden gelmiyor. Böyle bir ayar olabilir mi acaba senin o tv'de de..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 10 Aralık 2008; 22:04:53 >

• Tekrardan Teşekkür Ederim. Gönül rahatlığı ile Lcd Monitör alıp bağlayabilirim.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar Merhaba...

Ancak Diğer Televizyonum

Philips'ler hakkında pek bir bilgim yok ama şöyle bir şey olabileceği aklıma geldi:

Mesela Sony'lerde ses ayarlarında ses çıkışını, tv hoparlörleri veya ses sistemi şeklinde seçim yapılabiliyorsun. Eğer ses sistemi seçilmiş ise çıkış olarak, ses tv hoparlörlerinden gelmiyor. Böyle bir ayar olabilir mi acaba senin o tv'de de..?

Hayır Böyle Birşey Yok Philips'in Menüsünde...

• quote:

Orjinalden alıntı: musyun

Çok faydalı bir konu olmuş. Benim de bir sorum olacak. Elimde eski bir laptop var. Birde 1mt uzunluğunda altın uçlu hama marka S-VİDEO kablom var. 7 serisi Full Hd LCD tv ye bağladığımda 1024*768 60 hz görüntü alıyorum bu görüntü ekran kartının desteklediği maximum mu yoksa tv nin desteklediği max mu yoksa s-video kablonun desteklediği max. değer mi? (Görüntü çok bulanık ve kötü ve tv ye sığmıyor...)

S-video ile daha da fazlası beklenmezdi zaten.

Dostum,

1024*768 elde edebildiğin max. çözünürlük ise bu büyük ihtimal notebook'unun bunun yanında tam emin olmamakla birlikte S-video bağlantısının sınır değeri olmasından kaynaklanıyordur.

Bende mesela eski bir IBM notebook var. Vga'dan bağlamama rağmen 1024*768 in üzerine çıkamıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: umityasar

106 ekran HD olan Toshiba LCD TV ile Acer Laptop

ımı VGA kablosu ile bağlıyorum.
    1024*768 60 HZ ayarlıyorum kılavuzdaki gibi.
    diğer kombinasyonları denedim, açtım kapadım ama

sonunda delirdim olmuyor!
    su ana dek ekrandaki değişiklikler şunlar:
    -windows açılırken windows yazıs falan, Acer yazısı

herşey normal LCD de gözüküyor.
    -masaüstü duvar kağıdı sorunsuz gözüküyor
    -tuhaftır mouse yerine klavye ile imleci hareket ettirmeye başlayınca mouse un imleci LCDde de görünmeye başlıyor
    +maalesef ne media playerdaki filmler,ne de masaüstündeki ikonların hiçbiri LCD de GÖ-ZÜK-MÜ-YOR!!!

LÜTFEN yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü SIYIRDIM

yardım eden yok muuuuu

• Arkadaşlar vga-vga bağladım fakat ses laptop tan geliyor bunun çözümü varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: amet

Arkadaşlar vga-vga bağladım fakat ses laptop tan geliyor bunun çözümü varmı?

Vga kablo sadece görüntü taşıdığı için sesi ayrı bir ses kablosu ile notebook'un ses çıkışından tv'nin uygun girişine taşımalısın.
  • Nasıl bir kablo kullanabilirim?
  • pc tarafı 3,5" jack stereo kablo olacak. Tv'nin girişini bilmiyorum ama büyük ihtimal onun girişi de aynısındandır. Bu durumda iki tarafı 3,5 stereo kablo alacaksın. Ses sistemine sesi girmeyi düşünüyorsan da benim imzamda olan rehber...şeklinde başlayan konuya bakarsan, benim kullandığım kablonun fotoğrafını görebilirsin.
  • Hem sesi hem görüntüyü ileten bir kablo bulamazmıyım?
  • quote:

Hem sesi hem görüntüyü ileten bir kablo bulamazmıyım?

Var. O kablonun adı HDMI kablo..Ama bunun için notebook'un da Hdmi çıkışın olması lazım. Varsa hdmi kablo alacaksın o kadar. Yoksa yukarıdaki şekilde yapman lazım.
  • Merhaba vga kablo ile pc yi tv ye bağlıyordum ama ses gelmiyordu şimdi bir kablo buldum pc girişi 3,5 jack tv tarafıda kırmızı,sarı,beyaz giriş ikisinide bağlıyorum tv ye input tan rgb yi seçiyorum görüntü tv ye yansıyor fakat ses yok gene inputtan sarı,kırmızı,beyaz uçlu kablonun olduğu simgeyi seçiyorum av 3 tü sanırım bu seferde ses var görüntü yok nasıl halledebilirim bu sorunu?
  • quote:

Merhaba vga kablo ile pc yi tv ye bağlıyordum ama ses gelmiyordu şimdi bir kablo buldum pc girişi 3,5 jack tv tarafıda kırmızı,sarı,beyaz giriş ikisinide bağlıyorum tv ye input tan rgb yi seçiyorum görüntü tv ye yansıyor fakat ses yok gene inputtan sarı,kırmızı,beyaz uçlu kablonun olduğu simgeyi seçiyorum av 3 tü sanırım bu seferde ses var görüntü yok nasıl halledebilirim bu sorunu?

Laptop'ı LCD ye bağlamak..

Dostum bu fotoğraf v4000 serisi Sony lcd'nin arka bağlantılarını gösteriyor. Sende hangi marka ve model var hatırlayamadım ama genel bilgi için bu fotğraf eşliğinde vereceğim bilgiler işini görür.

Eğer vga bağlantı yapıyorsan o görüntü girişinin atandığı beyaz çerçeve ile belirtilmiş bölgedeki ses girişini kullanabilirsin. Sen tv menüsünden Vga girişini seçtiğinde tv, ses olarakta aynı input(giriş) bölgesindeki ses kaynağını arar. Sen, atıyorum gidip component bağlantının altında gözüken kırmızı-beyaz girişlere sesi girersen vga bağlantıda ses alamazsın.

İşte bu sebeple bir üstteki mesajda yazmış olduğum şekilde pc tarafı 3,5" jack stereo kablo olacak. Tv'nin girişini bilmiyorum ama büyük ihtimal onun girişi de aynısındandır. Bu durumda iki tarafı 3,5 stereo kablo alacaksın. ve bu kablonun diğer ucunu vga'nın altında gözüken girişe sokacaksın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.