Şimdi Ara

Laptop Wireless Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
241.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aidata Laptop kullanıyorum. evde kablosuz modem var. Daha önce sorunsuz şekilde bağlandığım kablosuz ağa şimdi bağlanamıyorum. Laptop kablosuz ağları bulamıyor. Windows ağ tanılama '' bu bilgisayardaki kablosuz bağlantı özellikleri kapatıldı '' hatasını veriyor. Laptop üzerinde wireless bağlantıyı açıp kapamak için bir tuş bulunmuyor. tekrar kablosuz bağlantıyı bulmak için ne yapmak gerekir. ?

• Masa üstünde ağ balantılarıma özellikler diyip bakın devredışımı bırakılmış eger ölese (Etkinleştirin) Hadi kolay gelsin
  • arkadaşım direkt wireless tuşu olmayabilir ama sen biraz daha dikkatli bak belki 2li tuş kombinasyonu falan olabilir..
    Örn:fn+f2
    gibi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: linkorn31

arkadaşım direkt wireless tuşu olmayabilir ama sen biraz daha dikkatli bak belki 2li tuş kombinasyonu falan olabilir..
    Örn:fn+f2
    gibi..

• aynı problemi vista işletim sisteminde görüyorum.. FN tuşuylada aktive olmuyor, aygıt yöneticilerinde de bir problem yok..hatta bazen BIOS tan wiFi kapalı oluyor, ona da baktım orda da bir sorun gözükmüyor..

Ki wireless sorunsuz çalışıyordu , bir anda wireless çalışmamaya başladı..

herhangi başka bir çözümü olabilir mi ?
  • Arkadaşım kablosuz modeminin ip adresinden birkaç ayar değişikliği yaptın mı ?Eğer yaptıysan aynı yere gir ve yaptığın hataları değiştir.Eğer , olmazsa modeminin arkasında kucuk bir nokta gibi bir boşluk olur.Oraya birşey yardımıyla tıklayarak modeminin resmi sitesinden veya kullanma kitapçığından girerek ayarları ayarla.Sana büyük bir yardımı olacaktır .
  • "bu bilgisayardaki kablosuz bağlantı özellikleri kapatıldı " bu hatayı veriyorsa modemle ilgisi olmaz
    modemin ip ayarları değişse bile pc modemi görür
    sorun bilgisayarın wireless özelliğinin kapalı olmasından kaynaklanıyor sanırım
    arkadaşların dediğini uygulayın
    laptop üzerinde "fn" düğmesi ile çalışabilicek, o düğmeyle aynı renkte (genellikle mavi) düğmeler bulunur
    genellikle bu özellikler f1,f2 düğmelereine atanmıştır
    ya düğmelerin üzerindeki gerekli resmi bulup fn düğmesine basılı tutup aktif edin
    ya da tam modeli buraya yazın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKREPmt.

"bu bilgisayardaki kablosuz bağlantı özellikleri kapatıldı " bu hatayı veriyorsa modemle ilgisi olmaz
    laptop üzerinde "fn" düğmesi ile çalışabilicek, o düğmeyle aynı renkte (genellikle mavi) düğmeler bulunur
    ya düğmelerin üzerindeki gerekli resmi bulup fn düğmesine basılı tutup aktif edin

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarıma yukarıdaki önerdiğim çözümü yaptırdım.Sorunları kalmadı.Hatanın SS'sini görmeden bu kadar kesin konuşman yanlış olur.

• hatayı arkadaş yazmış
    bilgisayarın wireless özelliği çalışmıyor, ve ağ araması yapmıyor
    modemle ilgisi yoktur
  • quote:

hatayı arkadaş yazmış
    bilgisayarın wireless özelliği çalışmıyor, ve ağ araması yapmıyor
    modemle ilgisi yoktur

Bende diyorum ki aynı sorunu yaşayan arkadaşlara kendi yazdığım çözümü söyledim ve sorunu giderdiler.Bu kadar emin konuşma.
  • sorun aynı değildir
    bilgisayarın wireless özelliği kapalı olan bilgisayara sıfır modem de getirsen girmez
    senin arkadaşların sorunu farklıdır
  • quote:

sorun aynı değildir
    bilgisayarın wireless özelliği kapalı olan bilgisayara sıfır modem de getirsen girmez
    senin arkadaşların sorunu farklıdır

Neyse burada yapmamız gereken arkadaşlara yardım etmek.Arkadaş iki çözümüde denesin.Hangisi oluyorsa onun kadar bizde mutlu oluruz. . Önemli olan;sorunun çözüme kavuşması.
  • evet bu mesaja katılıyorum
    bak şimdi aynı fikirdeyiz
  • Saolun Beylerbenimdebaşıma aynıolaygelmişti. kafayı yiyecektim 1 haftadır
  • Arkadaslar,

cevaplar icin tesekkur ediyorum fakat dedigim gibi..hic bir kablosuz agi gormuyor laptop..Yani internal olarak wireless i acamiyorum..

FN tusunu denedigimde, kablosuz ag iletisim anahtarini aciniz diyor, yani FN tusuyla acilmiyor, aygit yoneticisinden Wireless link e baktim, o da sorunsuz calisiyor..

Bu arada evde baska bir laptop daha var , sorunsuz wireless modemi ve agi gorup baglaniyorum..

Calismayan laptop TOSHIBA marka ve Vista yuklu..

tesekkurler
  • Gelmiyor mu akliniza bir cozum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

"bu bilgisayardaki kablosuz bağlantı özellikleri kapatıldı " bu hatayı veriyorsa modemle ilgisi olmaz

sağ ol arkadaşım bende yeni bir leptop aldım bir türlü kablosuz bağlanamıyordum yazdığın çözüm işime yaradı teşekkürler!!

• bende dün aksam bi leptop aldım ama ne wirilessi nede kablolo mademle internete bağlanmadı acaba sorunu nedir?
  • Bu bilgi cok isime yaradi tesekkurler...
  • Bende de Aynı Problem Var.. Bir kaç gune Kadar Wireless dan baglantı kurabiliyordum.Bilgisayarı Açtıgımda sağ altta kullanılabilir kablosuz aglar bulundu diyor. Tıklıyorum Ag Bulunamadı Diyor. Ama Cep Telefonundan Wireless ı kullanabiliyorum. Şimdide Kablo ile baglanıyorum. Wireless tuşu açık herşey normal driver da en guncelını yukledım

ACER Aspire 5520

XP Sp3 yuklu..

teşekkürler şimdiden
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.