Şimdi Ara

Laptop'un dokunmatik fonksiyonu çalışmıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
363.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo marka laptop'um var normal de çalışıyordu ama ben kazayla kapattım sanırım arkadaşlar tekrar aktive nasıl edebilirim. Msconfig kodunu biraz kurcalamıştım ama çalışmadığını fark edince geri herşeyi çalıştırır konuma getirdim ve yine çalışmadı eğer sorun tam olarak orada ise tabi ki. Marka lenovo y560

• Selamlar arkadaşım bildiği kadar yardım etmeye çalışayım..

1-Dizüstü bilgisayarında bulunan Function(FN) tuşuna basarak f1-f12 arasındaki tuşlardan birine (hep laptopda değişir) basmalısın aktive/deactive için. Örnek bende toshiba var Fn+F9.. Senin lenovo için araştırdım.. Fn+f6 imiş.. bunu dene mutlaka..

2-Denetim masası--Fare menüsünü açtıktan sonra aygıt özelliklerinde touchpad i görürsün ordaki durumuna bak devredışı kalmış olabilir.

3-Touchpad Driver'inda sorun olabilir..

http://consumersupport.lenovo.com/ot/en/DriversDownLoads/Drivers.html

adresinden marka model ve işletim sistemi seçeneklerini girerek toucpad driverini indirip kurabilirsin eğer sorun varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeThauS -- 19 Kasım 2010; 15:25:45 >

• selam hocam dediğinizi yaptığım zaman mouse çalışmıyor kitleniyor laptop'un faresi yardımınız ve araştırmanız için çok teşekkür benim sıkıntımı resim de hemen göstereyim sanırım yanlış anlattım kusura bakmayın.

http://yfrog.com/n320100109001201j

Bu resim benim laptop değil ama aynısı sanırım. bu işaretlediğim kırmızı daireler fonksiyonunu yitirdi çalışıyorlardı dün sabah ama kız kardeşim artık ya da ben kazayla ne yaptıysak çalışmıyorlar şuan. ortada ki daire bilgisayarı hem kitliyor hem de bilgisayarın donanımlara kısa yol elini sürekleyerek şıklar çıkıyor hemen seçiyorsun aramadan, sağ da ki dairede ise ilk yanan basınca pil'i istediğin performansa göre ayarlıyorsun yanın da ki ise resim video film müzik dinlerken ya manuel ya da otomatik pc ona göre kendini ayarlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w115 -- 19 Kasım 2010; 15:48:17 >

• anladığım kadarıyla sizin touchpad (yani dahili mouse) da sıkıntı yok.. dokunmatik kısayol tuşlarınızda sıkıntı var değilmi?
  • şunları bi deneyebilirmisin..

1-ilk olarak bataryayı çıkar
    2-30 saniye güç düğmesine basılı tut
    3-ardından bataryayı tekrar tak
    4-bilgisayarın güç düğmesine bas ve bilgisayarı aç..

yine olmazsa Quick Launch Buttons dediğimiz bu kısayol tuşarının driverlerini yüklemen gerekebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeThauS -- 19 Kasım 2010; 16:18:25 >
  • Çok teşekkür ederim banada çok faydalı oldu. Aynı problemim çözülmüş oldu
  • Ya benim de laptopumun mousesini hareket ettirdiğim yöne gitmiyor lütfen yardım
  • LeThauS kullanıcısına yanıt
    maus önceden çalışıyodu şimdi çalışmıyo maus açma kapama düğmesi var ama açınca klavye ve maus ikiside çalışmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan4142 -- 14 Aralık 2013; 11:45:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan4142

maus önceden çalışıyodu şimdi çalışmıyo maus açma kapama düğmesi var ama açınca klavye ve maus ikiside çalışmıyo

sorunu ayrıntılı olarak anlatırmısınız anlamadım
  • Çok teşekkür ederim 3-4 haftadır yapmaya çalışıyordum girmediğim site kalmadı çok basitmiş keşke ilk burayı deneseydim tekrardan çok sağol
  • selam arkadaslar acer marka leptopumun orjınal mausu calısmıyır bu sıteyı takıp edıyorum burda onunla ılgılı bır konu gordum onu uygıladım ama busefer makınayı acdıgım zaman calısıyor ekran acmadan kapatıyor bunu tekrarlıyor makınayı acamıyorum yaptıgım ıslem ıse bataryayı cıkarup a c dugmesıne 30 sanıye basılı tuttum ve tekrar bataryayı taktım ama makına acmamaya basladı lutfen yardım
  • beyler bilgisayarım Windows8 Samsung ne yapmalıyım dokumatik fonksiyonların hiçbiri çalısmıyor fn f9 f8 f7 falan hep denedim olmadı ?

• asus x200-ca laptopumda dokunmatik yüzey hiç bir şekilde çalışmıyor. bununla ilgili bir ayar da bulamadığım bilgisayarda. sorun ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim?
  • arkadaslar benim leptopum asus kendi faresi yönlere gidiyor ama basmıyorr ne yapmalıyım yardımcı olursanız cok iyi olur
    eyvallah kardeşim çok sağollllllllll :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Türk--

eyvallah kardeşim çok sağollllllllll :))

rica ederim ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu.
  • arkadaşlar bu touchpad dokunmatik sıkıntısı için genel olarak en basit işlemden başlayarak gitmenizde fayda var.

ilk ve en basit adım : muhtemelen siz veya bir başkası yanlışlıkla fn tuşu ile birlikte f1-f12 tuş gurubunda touchpad ile ilgili tuşa basarak devre dışı bırakmış olabilir. kendi laptop modelinizin tuş fonksiyonlarını google da arama yaparak bulabilir ve bu sayede tuş kombinasyonu kullanarak (örnek:Fn+F7 gibi) durumu geri alabilirsiniz.

bu adım sizi çözüme götürmez ise denetim masasında bulunan fare ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

yine herşey normal ama olmuyorsa bilgisayarıza ait touchpad driver'ını bulup yükleyebilirsiniz.
  • denetim masası fare ayarı aygıtlar tıklama kilidini aç seçeneğini kullan bu kadar
    bende resimli anlatiyim rahat olsun
     Laptop'un dokunmatik fonksiyonu çalışmıyor. Laptop'un dokunmatik fonksiyonu çalışmıyor. Laptop'un dokunmatik fonksiyonu çalışmıyor. Laptop'un dokunmatik fonksiyonu çalışmıyor.

• Samsung RF511 marka bilgisayarım var . windosw 8.1 yükledim gecenlerde format sonra ( hemen değil ) sarj kablosunu çekince kapanmaya basladı pc fakat sımdı sorun yok. bugundesol mause tuşu basmamaya basladı. Sizce formatta olmuş bir hatamıdır ? yada mause de mi bir sorun var.
    Mausede bir sorun varsa tamir maliyeti nedir ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.