DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Laptop umun bios una giremiyorum
5
Cevap
0
Favori
9.612
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Laptop umun bios una giremiyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      arkadaşlar nolur yardım edin kaç gündür soruyorum cevaplayan yok
      ASUS A6000 laptop var bios a giremiyorum şifreli ama windows acılıyor boot edemiyorum formatta atamıyorum internette biryerlerden okudum bios update ile şifre sıfırlanıyormus yapsam olurmu bi akıl verin napmam lazım lütfen rica ediyorum

|
      |

• Yarbay
      3842 Mesaj
      18 Ekim 2009 19:38:46
      Açılışta "delete" tuşuna bastığınız halde mi giremiyorsunuz ?
      |
      |

///
      Niyet hayr, akıbet hayr.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      18 Ekim 2009 19:40:12
      Açılışta biosa girme tuşları gösterilir.Bilgisayar açılırken bip sesinden önce siah ekranda biosa - ram kontrolune v HDD kontrolune hangi tuşlarla girileceği yazılıdır.Yazılı tuşu deneyin.
      |
      |

''Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir...''
    • 18 Ekim 2009 19:52:17 Konu Sahibi
      arkadaşlar o kadar bilgisiz mi göründüm acaba şifre var "enter password" yazıyor bunu nasıl kaldırıp biosa girebilirim dedim ama yanlıs anlasıldı heralde acılırken F2 ye basıyorum enter password yazıyor şifreyi bilmedigim için acamıyorum acaba bios update ile sifre sıfırlanırmı yani kalkarmı ??
      |
      |

• Çavuş
      53 Mesaj
      24 Ekim 2009 12:37:48
      Benim forumlarda yaptığım araştırmalara göre bu şifreyi atlaman yani biosa girmen imkansız. Aynı laptopu kullanıyoruz. Diğer bir konuna da yazmıştım.

Ayrıca bilgisayarın ilk açılış anında ya f12 yada esc tuşuna basarsan açılacak ekrandan windows cd ni boot edebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Serkan75 -- 24 Ekim 2009; 12:41:42 >
      |
      |

• Çavuş
      53 Mesaj
      24 Ekim 2009 13:06:11
      Lattopumu kapatıp denedim. ESC tuşuymuş. İlk açılma anında hızlı ve birden fazla esc tuşuna bas. Ekrana DVD rom seçme menüsü gelecektir...
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,163
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.