Şimdi Ara

Laptop soğutma sessiz ve etkili (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
3
Favori
50.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk işi başarılarınızın devamını diliyorum gayet güzel çalışma :d fakat ben sağ ve sola iki tahta parçası koyup altının boş bırakılmasını daha uygun buluyorum.Nitekim tencere çok yer kaplar.Yani eşittir performans fiyat :d olarak baktımızda az yer kaplayıp iyi soğutma için notebook'un sağ ve soluna her hangi birşey koyun altı boş kalsın kendi kendini soğutur zaten.Altında birşey olunca çok kötü ısınıyor havasızlıktan.Özellikle yatak gibi yere geçip altında yorgan olupta altını tamamen kapatınca çayır çayır yanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 11 Nisan 2009; 0:51:06 >
  • bende daha bugün bi sistem yaptım laptop için bu piyasadaki soğutmalar tarzında..İŞTE YAPILIŞI : gittim mukavva 2 kasa fanı bi de leğen aldım :)) leğeni kestim üstüne fanları monte ettiğim mukavvayı koydum leğen sayesinde fanlar yerden baya yukarıda olduğu için leğenin kalan kısmına (dibine) soğus su koyup fanların altına koydum fanları da 12volt adaptöre bağladım biraz uğraştırıcı oldu ama piyasadaki soğutucuların 2 katı performans veriyo işlemci ısısı 10-12 derece kadar düştü ama malesef soğutmak istediğim asıl parça (ekran kartı) yalnızca 1-2 derece düştü :(( sanırım ekran kartımı soğutmak pek mümkün olmayacak gibi duruyo :((

daha iyi bi fikir fanlar altta üstte soğuk su dolu radyatör sonra laptop hurdacıdan falan şöle eski bi radyatör bulsam çok iş görcek aslında

• Tübitak halt yemiş sizn yanınızda hehe.... (kuru buzda konulabilir aslnda içine)
  • O şekilde koyunca hava delikleri kapanmıyor mu?
  • cidden kapanmasını önlüyorsa arkadaşa söylüym bi tencerede o koysun çünkü havada tutarak oynuyodu laptopu nası tuttuğunu hiç sormayın :D
  • Perfect..
  • Yapılalı çok olmuş ama güzel olmuş..Eskiden vardı böyle bir konu ama adam eğlencesine anlatmış buz dolabına tepsi koymuş içine su dondurmuş sonra da altına koymuş ama eğlencesine ben de yapıcam dediğimde demişti olmazbuhar yapar diye dikkat et öyle olmasın
  • Türküz işte kardeşim :D nediyim aslında düğün yemeklerinde kullanılan pilav kazan larından bulmak lazım çok daha iyi olur
  • sıvı nitrojen falan halt etmiş yaaaa
  • Hayret lg ler o kadar ısınırmı ya ?
  • Allah müstehakınızı versin güzel insanlar. Olay Tefal'e falan girmiş ya helal olsun üstün geyik potansiyeline!

Annenize çaktırmadan gece evde som gümüş tepsi varsa onu da deneyin. Hani Hacıbekir'de içinde madlen çikolatayla satılanlardan, "kız isteme" tepsisi... Altına o tencere, tencere içine de su, buz herşey konabilir.

Gümüş en iyi iletken olup, oksitlenme potansiyeli yüzünden kullanılmıyor diye biliyorum.
  • tencerenin altına bide içleri dondurulmuş bi kaç tabak,şişe ıvır zıvır daha güzel olur :D
  • Tencerenin içine buz kabı da koydunmuydu tamamdır

• 150 yıllık bi konuyu hortlattım ama yazmadan edemedim. burda gördüm ve uyguladım , gerçekten işe yaradı ve çok teşekkür ederim. :D

bunlarda benim soğutma sistemimden .D

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs090.snc4/35876_422929889392_603264392_4169391_6376365_n.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs150.snc4/36857_422930184392_603264392_4169393_5647134_n.jpg

• aptobun altında tencere.
  • Arkadaşlar şöyle geziniyordum yıllar öncesinden açtığım konuma halen mesajlar geliyor. Sabaha karşı yüzümde bir tebessüm :)
    Eskileri okudukça baya da güldüm :)

Bu arada lg laptop sizlere ömür. Ekran kartı yandı. Artık tencere filanda kurtarmıyor altına derin dondurucu koymam lazımdı

Yeni laptop satın aldım. Yeni olduğun için fan daha tozlanmadı. Ama ısınmaya başlayınca düşünürüz yeni mucitlikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufanuyaroglu

Eveeeet bir proje önerisi de benden, fikri biraz daha olgunlaştıralım...

Laptop soğutma sessiz ve etkili

arkadaşım bu yöntemle kaç derece soğutmayı başardın.bende hemen denicem malum yaz geldi pc manyak ısınıyo.
  • quote:

arkadaşım bu yöntemle kaç derece soğutmayı başardın.?bende hemen denemeyi düşünüyorum.
  • quote:

arkadaşım bu yöntemle kaç derece soğutmayı başardın.?bende hemen denemeyi düşünüyorum.
  • bu yöntemler uzun vadede çözüm olamaz, ancak arkadaş gece gece oyunu geldiğinden iyi bir yöntem bulmuş diyebiliriz.ben olsaydım kalın tabanlı çelik tencere koyardım

şimdi gelelim benim sizlere önerime.şayet yaparsanız çok çok rahat edersiniz.denemedende bilemezsiniz.
    arkadaşlar sağda solda satılan 3 fanlı yada 10cm fanlı laptop soğutucular var malum.sizler bu cihazları soğutma için kullanıyorsunuz ancak tam bir verim alamazsınız.
    nedeni malum efendim, bu cihazlar gücünü laptopun USB kaynağından alıyor.bu sebepten dolayı da yeterince verimli verimli hava üflemiyor.
    bu tür cihazlardan da öyle çok pahalı olanları tercih etmeye gerek yok.ben 12 TL ye aldım bi tane laptopun sağ yanı buz gibi; çünkü bu aleti pc nin usb girişinden değil 12 voltluk adaptörün 12. en son ayarında kullanıyorum.benim yaptığım daha çok masa üzerinde kabul gören bir yol
    fanlı lapto soğutucunun usb kablosunu tam ortadan kesin, ve 12 w luk adaptörün de kablosunun uç kısmını kesip birleştirin kabloları ve izole bantla sarın.bunu yapmadan önce elbet pc gücü ile bir çalıştırın 1-2 saat sonra adaptör kullanın.yani farkı görün diye...
    birde ayrıca oyun oynarken laptoplarda tam sol alt kısımda olan ısınma birde bizim oyun için alışkanlık yapmış "asdw - qe" tuşları nedeniyel bileğimizle iyice ayvayı yemekte.
    zannediyorum oyuncular harici bir kablosuz klavye-mause set kullanıyordur?
    ki öyle de olması lazım yoksa ısınma nedeniyel makineden verim alamazsın, + ısınma rahatsız eder oyun zehir olur

neyse bunlar kolay olanlar.birde extradan yapmanız iyi olur, zira odanın içindeki sıcaklık laptopun ısınması bakımından malum önemli.sıcak ortamda iş zor...

bir adet peçeteyi 4 e katlayıp üzerine kolonya dökün ve sol alt kısma koyun.arada 10 dk da bir işlemi tekrarlayın.bu zor olabilir; oraya uygun küçük kare bir kaba buz doldurun !
    30 dk da bir yenileyin.ne var yani koyun dondurucuya kalıpları :)

birde eğer kolonyalı peçete kullanacaksanız yine 10 tl aralarında gezen küçük vantilatörler varya, onlardan 1 adet edinin ve kolonyalı peçeteyi görsün

hiç denemedim ama bir ara yazın malum sıcaklarda oyun oynamak için kutu tip vantilatörü ters çevirip üzerine laptopu koymayı düşünüyorum.deli gibi üfler zaten

ancak en temel olay şu ki; usb soğutucuyu laptop gücüyle değil adaptörden aldığı 12 w ile kulanın.ve bana dua edin

hayde kalın sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Kumandan -- 6 Ocak 2013; 23:50:05 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.