Şimdi Ara

Laptop prize takılı değilken aniden kapanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3-4 yıldır kullandığım Asus marka bir laptop var. Yavaşladığı için ssd+ram takviyesi yaptım. Eski HDD yerine SSD taktım, cd-rom'u söküp HDD taktım.Ayrıca 4+4 ram vardı. 4+8 'e çevirdim. Bilgisayar şimdi canavar gibi ancak şöyle bir sorunu var. Eğer prize takılı değilse aniden kapanıyor.

Şöyle ki aklıma ilk olarak ram uyumsuzluğu geldi ancak prize takılıyken neden böyle bir sorun yaşanmıyor onu anlamadım.

Muhtemel sorunlar;

-> laptobumda pil gömülü. pil ömrü dolmuş olabilir
    -> ram uyumsuzluğu
    -> ssd-hdd uyumsuzluğu

Sizce neden kaynaklıyor olabilir?

Edit 1: Yukarıda yanlışlıkla bilgisayar prize bağlı değilken aniden kapanıyor yazmışım. Aslında bilgisayar açılıyor ancak kullanıcı girişi yaptıktan sonra aniden kapanıyor. Pil %75 gösterse bile oluyor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi episkey -- 10 Haziran 2018; 22:52:50 >

• Ya pil temassızlık yapıyor, ya da tamamen ölmüş.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Pil gömülü olduğu için değiştirme gibi bir şansım var mı acaba? Bilginiz var mı? Garanti süresi dolalı çok oldu sonuçta. Pc'yi hep kablo bağımlı yaşamak istemiyorum. Elimden bir şey gelir mi?
  • episkey kullanıcısına yanıt
    Uygun pil bulursan olur tabi. Ancak kasayı sökmen lazım. Model ismini yazıp sonuna "Disassembly" kelimesini eklersen internette kasayı nasıl sökeceğine dair yardım videoları bulabilirsin.
  • episkey kullanıcısına yanıt
    Asus k555l marka cihazım vardı dediğiniz gibi işlemleri yaparken uygun bataryasını aldım ve değiştirdim. Ölü bataryaya göre baya bi değişim oldu. Sizin sorununuz da bataryanın ölü olması gibi gözüküyor. Merak etmeyin ssd için söktüyseniz pek sıkıntı yaşamazsınız. Asusta gömülü bataryalar kablolu değil, eski telefon bataryaları gibi girdi çıktı yerleri var yerleştirdikten sonra vidalayın tamamdır. İlk şarj önemli yanlız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @nightsniffer

İlginiz için teşekkürler hocam, dediğiniz gibi araştıracağım :)

@A.M.K

Aynen hocam ssd için açmıştım ancak pil gözümü korkutuyordu. Dediğiniz gibiyse umarım sorun yaşamam :) Sağolun ilginiz için.
    Bu arada ilk şarj için kaç saat öneriyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.