Şimdi Ara

LAPTOP OYUNDAYKEN RES ATIYOR(NORM.SICKLK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo Ideapad 330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 1TB MX150 81DE01EATX

bu bilgisayara sahibim. throttlestop programıyla soğutucusuz 95 dereceleri gördüğüm için intel xtu programından aşağıdaki ayarı yapıp işlemcinin 15w ta çalışması yerine 10w ta çalışmasını sağladım. ve sıcaklık 75-80i geçmiyordu. ama bazen olur olmadık yerde 2 saniye donuyor ve bilgisayar res atıyor.

10w yaparken eksik bir şey mi yaptım? ama msi afterburnerdan kontrol ederken 10w ı geçmediğini gördüm. bilgisayar neden böyle yapıyor? sık sık yapmıyor bunu nadiren oluyor.

bunlar default ayarlar, sarı ile yazdıklarımı yapıyordum.

LAPTOP OYUNDAYKEN RES ATIYOR(NORM.SICKLK)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leadwell -- 4 Şubat 2020; 4:49:22 >

• Her zaman 15W çekmiyor ki hocam? Gerektiği anlarda yükseltiyor voltajını. Yani günlük kullanımda zaten çok nadir olur 90/95 derece.

Anlık olarak güç çekek istiyor işlemci; fakat çekemediği için kitleniyor sistem. Eski haline getirmenizi tavsiye ederim.
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    zaten günlük kullanımda throttlestop programından disable turbo yapıp kullanıyorum 30-35 dereceyi geçmiyor.

sadece oyunda 15w da kullanırken 90 dereceyi bulduğu için 10w a çektim 80 dereceyi geçmesin diye.

çözüm istediğim şey 10w da çalışırken kapanmaması. bunun için hangi ayarı yapmam gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.