Şimdi Ara

Laptop mu ,masaüstü mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayar mühendiliği 1. sınıfı bitirdim ve bilgisayar almaay karar verdim ama masaüstü mü yoksa laptop alma konusunda karasızımdır.Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.İyi günler...

• hocam amacına baglı ...

iş/okul için elbette Laptop Recai

ama ben ayrıca oyun meraklısıyım almışken oyunda oynamak isterim dersen Masaüstü Recai almalısın

• bence masa üstü al kasa içiylede uğraşırsın ilerde masa üstü alsan içini açamazsın
  • performans istersen masaütü tabiki ama mobil olarak dizsüstü ideal.
  • kaliteli bir notebook alabilirsen herşeyini karşılar...
  • Benim için dizüstü ikinci plandadır. Bilgisayar deyince geçeceksin karşısına, yayılacaksın koltuğa, klavyen, faren ayrı olacak bastı mı "tak tak" edecek. Ben öyle bilgisayarı seviyorum. Şimdi bazıları diyecek dizüstüne fare takılmıyor mu takılıyor tamam ama masaüstünün verdiği zevki vermiyor. Bizde var laptop başına geçmem hemde bizim bilgisayarı ikiye katlar ama napayım ben masaüstünü tercih ediyorum. İki büklüm olamam kardeşim ben bilgisayar kullanacağım diye.. Ha işin olur yanında taşıman gerekir o zaman sorun yok tabii ki o zaman laptop.
  • Masaüstünü her zaman tercih ederim.. En azından bir arızası olduğunda kendin müdahele etme şansın var ama ya laptopta?

Bildiğin gibi upgrade olayları da laptopta daha pahalıya patlıyor ve upgrade imkanın kısıtlı..
  • Bir bilgisayar mühendisi olarak ve senin bilgisayarı genellikle okuldaki ödev, proje v.b işlerin için kullanacağını düşünerek sana dizüstü bilgisayar almanı öneririm. Eğer çok fazla oyun manyağı değilsen(yani ben her oyunu 1280x1024 çözünürlükte tüm özellikleri açık olarak oynayacağım demiyorsan), şu an piyasada olan ortalama bir notebook senin oyun ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fredcoder

kaliteli bir notebook alabilirsen herşeyini karşılar...

fredcoder ın imzasına bak oyle bir laptop al. keyfine bak.( tabi çok para kardeşim 3.500 ytl)
  • bence note booklar dha çok yol alması gerekli.özellikle pil konusunda.ben iyi kullanımnda 2 saat giden notebooka mobil demem.o zaman ne anlamı kaldı bunun.bence masa üstü al.daha çok gelişmesi lazım notebookların.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemalefendi

bence note booklar dha çok yol alması gerekli.özellikle pil konusunda.ben iyi kullanımnda 2 saat giden notebooka mobil demem.o zaman ne anlamı kaldı bunun.bence masa üstü al.daha çok gelişmesi lazım notebookların.

• quote:

Orjinalden alıntı: KEHRIBAR

quote:

Orjinalden alıntı: cemalefendi

bence note booklar dha çok yol alması gerekli.özellikle pil konusunda.ben iyi kullanımnda 2 saat giden notebooka mobil demem.o zaman ne anlamı kaldı bunun.bence masa üstü al.daha çok gelişmesi lazım notebookların.

+1
  • bence masa üstü hız , oyun vb bir kenara; bir parçası bozulduğunda masa üstü bilgisayarı parçasını daha ucuza alırsın
  • gerçek bi oyun meraklısı olsaydın bu soruyu sormaman gerekirdi!

• LAPTOP(KARİZMA+ERGONOMİ+RAHAT KULLANIM)>>>DESKTOP PC
  • desktop(o/c,performans,sağlamlık,ayrıca rahat kullanım desktopta geçerlidir,pil ömrü diye bi şey yok,oyun zevki vs vs vs.)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>laptop

quote:

Orjinalden alıntı: sepulturgay

LAPTOP(KARİZMA+ERGONOMİ+RAHAT KULLANIM)>>>DESKTOP PC
  • quote:

Orjinalden alıntı: wampire

Merhaba arkadaşlar bilgisayar mühendiliği 1. sınıfı bitirdim ve bilgisayar almaay karar verdim ama masaüstü mü yoksa laptop alma konusunda karasızımdır.Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.İyi günler...

hangi üni.desin ?
    ben de 1.sınıfı bitirdim, masaüstü aldım
    Adana da wireless olsaydı, dizüstü alcaktım ama yok işte
    hangi ilde olduğuna da bağlı,internetsiz bilgisayari napim?
  • desktop neyle bağlanıyoo ??? onuda adsl modeme bağla alla alla
    en azından wireless modem alırsın balkonda vs wc de bile nete girersin
  • bende senin durumundayım başta laptop düşünüodum ödevler için ama sonradan verdiğim paraya değmez die masaüstünde karar kıldım ki bizim uni de wireless war nese kardeş sonuçta sen karar verecen
  • Bence ilk olarak bir desktop alır sonra bakarsın laptop işine......

Laptopa vereceğin paraya çok çok iyi bir desktop alırsın
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.