Şimdi Ara

laptop kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben lenovo marka bir laptop aldım. Daha 10 günlük bir makina ama laptop o kadar ayar kurcalama rağmen düşük pil seviyelerini görmeden bir anda kapanıveriyor ve açmaya çalıştığımda ise %0 pil ile karşılaşıyorum. Bu kapanya ya %15 ya 17 ya %13 falan değişiyor. Şarj dolmada yada boşalmasıda hiçbir sorun yok aslında. %100den geriye çok iyi derece de düşüyor ama 20den aşağı geldiğinde bir anda kapanıyor tamamen ve pili sıfırlıyor. O kadar kritik pil ayarları ile oynadım ama nafile. Böyle bir sorun ile karşılaşan yada nedenini bilen var mıdır ? Donanımsal bir sorun mu var acaba.

Teşekkürler.

• Cpuid HWMonitor programını indirip oradaki herşeyi fotoğraf atarmısınız.

Kolay Gelsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspectorGadget03

Cpuid HWMonitor programını indirip oradaki herşeyi fotoğraf atarmısınız.

Kolay Gelsin
    laptop kapanması

Merhaba,

Bunu mu demek istediniz, doğru mu anladım.laptop kapanması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nick falan yok_ -- 17 Eylül 2019; 21:43:8 >

• Battery wear level 1%. Yani bataryanız sağlam. Batarya denetleyicileriydi sanırım. Bunların driverlarını güncelleyin. Slimdrivers ile deneyebilirsiniz.

Kolay Gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspectorGadget03 -- 17 Eylül 2019; 22:4:29 >
  • Batarya koruma modu olabilir
  • quote:

Battery wear level 1%. Yani bataryanız sağlam. Batarya denetleyicileriydi sanırım. Bunların driverlarını güncelleyin. Slimdrivers ile deneyebilirsiniz.

Kolay Gelsin
    programı yükledim arkadaşım, bir sürü güncellenecek şey çıktı. Hepsini güncelleyip o şarj durumuna geldiğinde duruma bakıp tekrar yazacağım sana. Umarım faydalı olur dediğin. Teşekkürler vakit ayırdığın için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waswa91

Batarya koruma modu olabilir
    Umarım arkadaşın dediği faydalı olur, olmazsa dediğin şey için yardım isterim bu sefer. Teşekkürler.
  • quote:

Battery wear level 1%. Yani bataryanız sağlam. Batarya denetleyicileriydi sanırım. Bunların driverlarını güncelleyin. Slimdrivers ile deneyebilirsiniz.

Kolay Gelsin
    maaalesef işe yaramadı. %20i görünce kendini kapadı ve şarjı sıfırladı yine.
  • _nick falan yok_ _ kullanıcısına yanıt
    Pili yeniden kalibre etmek için için aşağıdaki adımları kullanın:

1)Notebook veya netbooku kapatın. AC adaptörünüzü fişe takın.Ürünü, pil LED’i sönene kadar tam olarak şarj olmaya bırakın.
    2)Bilgisayarı açın ve ilk logo ekranı göründüğünde arka arkaya F8 tuşuna basın.
    3)Windows Gelişmiş Başlangıç menüsünde, Güvenli Kip‘i seçin ve ENTER tuşuna basın.
    4)Bilgisayarın fişini çekin ve bilgisayarı kapanana kadar pilde çalışmaya bırakın.

Yazı buradan alıntıdır:https://www.ozengen.com/laptop-batarya-kalibrasyonu-nasil-yapilir/

Kolay Gelsin

• quote:

1)Notebook veya netbooku kapatın. AC adaptörünüzü fişe takın.Ürünü, pil LED’i sönene kadar tam olarak şarj olmaya bırakın.
    3)Windows Gelişmiş Başlangıç menüsünde, Güvenli Kip‘i seçin ve ENTER tuşuna basın.
    4)Bilgisayarın fişini çekin ve bilgisayarı kapanana kadar pilde çalışmaya bırakın.

Yazı buradan alıntıdır:https://www.ozengen.com/laptop-batarya-kalibrasyonu-nasil-yapilir/

Kolay Gelsin
    Hocam bu olmazsa hemen iade edin 10 günlük cihaz 14 gün hakkınız var

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Yanlışlıkla benim mesajı alıntıladınız sanırım.

• hocam lenovo bilgisayarla batarya için bir driver vardı lenovo support sayfadından bir kontrol et bence
  • Bu da olmazsa iade yapacağım artık. Akşam bakıp tekrar yazarım arkadaşım.

• Ilk önce bunu deneyeyim hatta eğer sitesinde güncelleme çıkarsa bakalım ne olacak dediğim gibi olursa yine kalibrasyon olayını deneyeceğim o da olmadı iade yapacağım artık.

• quote:

Kolay Gelsin
    merhaba,

Kalibrasyon işe yaradı valla, ilacı oymuş demek. Bu da işe yaramasa hemen lenovo teknik servisine verecektim. Yardımların için teşekkür ederim.,

Diğer fikir üreten, yardım eden arkadaşlara da teşekkür ederim.

• _nick falan yok_ _ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek. Yardım edebildiysem ne mutlu bana.

İyi akşamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.