Şimdi Ara

Laptop Kapağı Kaldırınca Açılma Sorunu (Panel Open Power On)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 yıl önce almış olduğum Toshiba Satellite C855-1JP model laptop, Windows 8 kurduğumdan beri (aldığımda windows 7 kurulu gelmişti, şu anda windows 10 kurulu) laptop kapağını kaldırmamla birlikte açılmaya başlıyor. Çoğu yabancı forum sitelerine de baktım ve genellikle ya ''Toshiba HW Setup Utility'' programındaki ayarı değiştirerek çözmüşler ya da Windows 10 hibrit özelliği devre dışı bırakarak çözmüşler. Ben HW Setup Utility programını denedim fakat değiştirdiğim ayar bir türlü aktif olmadı (ayarı değiştirdiğim halde kaydetmiyor). Daha sonrahttp://support.toshiba.com/support/viewContentDetail?contentId=4001551 sitesinde Bios 6.7 güncellemesiyle bu sorunun çözüldüğü yazıyor;

Version 6.70 - 2013-05-22
    Fixed: System will not wake when opening the LID (display) on Windows 7 models upgraded to Windows 8.

Fakat bir türlü eski Bios sürümünü kuramadım. Bendeki güncel Bios sürümü ise 6.8. Sizden ricam tekrar 6.7 Bios sürümüne nasıl geçerim ya da bu sorunu nasıl çözerim?

• dagliogluosman kullanıcısına yanıt
    PC yi restart yap başlarken F2 ile BİOS
    Menüsüne gir resimdeki işaretli
    yeri Diabled yap F10 ile çıkış al

Laptop Kapağı Kaldırınca Açılma Sorunu (Panel Open Power On)
  • Yardımın için sağol ama ordaki göstermiş olduğun ayar bende zaten pasif durumda. Eski Bios sürümüne geri çeksem düzelir mi sizce?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.