Şimdi Ara

Laptop Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar DELL G7 15 7590 bilgisayar kullanıcısıyım yaklaşık 4 5 ay önce ikinci el olarak aldım.Aldığımda 6 aylıktı ve jelatinleri ben söktüm.
    Özellikler ;
    RTX 2060 6GB Ekran Kartı
    16 GB Ram
    i7 9. Nesil işlemci
    144Hz ekran

Sorun şu ki bazen yükte değilken 70 75 derecelere kadar çıkıyor işlemci ısısı.
    LOL oynuyorum 144 FPS e sabitlediğim halde bazen fps drop yiyorum , bence yememesi lazım çünkü ekran kartı işlemcisi güçlü sebebini anlayamadım.
    Ama benim size sormak istediğim bilgisayar sadece açıkken 70 75 derecelere çıkmasının sebebi ne olabilir ?
    (Oyundayken 80 85 dereceyi görüyor)Laptop Isınma Sorunu Laptop Isınma Sorunu

• Boşta 75 olması normal değil servise verin ya da farklı bir yol izleyin macun değişimi vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 20 Mart 2020; 1:37:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Boşta 75 olması normal değil servise verin ya da farklı bir yol izleyin macun değişimi vs...
    6 aylık bir cihazı söküp termal macun yenilemeyi önermek ne kadar uygun sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eski_nesil

6 aylık bir cihazı söküp termal macun yenilemeyi önermek ne kadar uygun sizce?

Alıntıları Göster
    İnanın çok uygun.

Bazı dizüstü bilgisayarlardaki fabrika çıkışlı yapılmış termal macunlar ya çok dandik oluyor ya da çok kötü uygulanmış oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

İnanın çok uygun.

Bazı dizüstü bilgisayarlardaki fabrika çıkışlı yapılmış termal macunlar ya çok dandik oluyor ya da çok kötü uygulanmış oluyor.

Alıntıları Göster
    İnternette termal macun incelemelerini tek tek izledim en dandik termal macun bile boşta 75 derece sıcaklığa sebep olmuyor. Üstelik garantisi devam eden, ilerde kronik hatalar çıkarması muhtemel bir cihazın termal macununu değişmek sıkıntı olur. Diyelim termal macundan kaynaklanmıyor başka bir yerde hata var, garanti dışı kalan cihazı kullanıcı ne yapacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 21 Mart 2020; 22:32:17 >

• quote:

İnternette termal macun incelemelerini tek tek izledim en dandik termal macun bile boşta 75 derece sıcaklığa sebep olmuyor. Üstelik garantisi devam eden, ilerde kronik hatalar çıkarması muhtemel bir cihazın termal macununu değişmek sıkıntı olur. Diyelim termal macundan kaynaklanmıyor başka bir yerde hata var, garanti dışı kalan cihazı kullanıcı ne yapacak?

Alıntıları Göster
    Ben cihazın boşta 75 derece çalışmasının sadece termal macundan kaynaklandığını veyahut termal macun değiştirilirse sorunun çözüleceğini söylemedim yalnız. Sadece sizin belirttiğiniz "6 aylık bir cihazı söküp termal macun yenilemeyi önermek ne kadar uygun sizce?" sorusuna cevap verdim. Nitekim aynı şekilde termal macununun kendisi tarafından veyahut herhangi bir servis tarafından cihazın garantisi bozulacak şekilde değiştirilsin de demedim, eğer değiştirilmek isterse yetkili servise verebilir, garanti kapsamında da değiştilebilir gayet.

• quote:

Ben cihazın boşta 75 derece çalışmasının sadece termal macundan kaynaklandığını veyahut termal macun değiştirilirse sorunun çözüleceğini söylemedim yalnız. Sadece sizin belirttiğiniz "6 aylık bir cihazı söküp termal macun yenilemeyi önermek ne kadar uygun sizce?" sorusuna cevap verdim. Nitekim aynı şekilde termal macununun kendisi tarafından veyahut herhangi bir servis tarafından cihazın garantisi bozulacak şekilde değiştirilsin de demedim, eğer değiştirilmek isterse yetkili servise verebilir, garanti kapsamında da değiştilebilir gayet.

Alıntıları Göster
    Alıntıladığım arkadaş mesajını editledi zaten. Ben oradaki "termal macunu değiştirin(gizli özne:sen)" cümlesine karşılık olarak "söküp yenilemek uygun değil" içerikli bir mesaj yazdım siz de ben uygun değil yazdığım mesajı "çok uygun" diye alıntıladınız. Servise gönder lafı mesajlarınızda hiç geçmedi. Yok ama siz "ben gönderme de demedim gönder de demedim" diyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 22 Mart 2020; 0:31:23 >

• quote:

Alıntıladığım arkadaş mesajını editledi zaten. Ben oradaki "termal macunu değiştirin(gizli özne:sen)" cümlesine karşılık olarak "söküp yenilemek uygun değil" içerikli bir mesaj yazdım siz de ben uygun değil yazdığım mesajı "çok uygun" diye alıntıladınız. Servise gönder lafı mesajlarınızda hiç geçmedi. Yok ama siz "ben gönderme de demedim gönder de demedim" diyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Alıntıladığınız arkadaş siz alıntı yapmadan 30+ saat önce editlemiş olarak görünüyor mesajı.

Biliyorum tabi ki "termal macunu değiştirin" cümlesi ile "servise yollayın" cümlesinin aynı olmadığını. "Servise yollamak", "Termal macunu değiştirme" yollarından biri . Yine söylüyorum, ben konudan tamamen bağımsız olarak, sizin yazdığınız mesaja yönelik yazmıştım mesajımı.

O zaman konuyu açan @reterete'e cihazda hiçbir yazılımsal sorun olmadığına emin ise cihaza hiç ellemeden servise yollanması gerektiğini söylemekte hemfikiriz diyebiliriz sanırım.

• quote:

Alıntıladığınız arkadaş siz alıntı yapmadan 30+ saat önce editlemiş olarak görünüyor mesajı.

Biliyorum tabi ki "termal macunu değiştirin" cümlesi ile "servise yollayın" cümlesinin aynı olmadığını. "Servise yollamak", "Termal macunu değiştirme" yollarından biri . Yine söylüyorum, ben konudan tamamen bağımsız olarak, sizin yazdığınız mesaja yönelik yazmıştım mesajımı.

O zaman konuyu açan @reterete'e cihazda hiçbir yazılımsal sorun olmadığına emin ise cihaza hiç ellemeden servise yollanması gerektiğini söylemekte hemfikiriz diyebiliriz sanırım.

Alıntıları Göster
    Evet zaten hemfikiriz, sadece birbirimizi yanlış anladık. İyi geceler .

• 3 sene olacak nerdeyse bendeki notebook dell 7567 , ve buna rağmen boştayken 50 derecede.
  • Sistemsel olabilir fan devreye giriyormu ? Giriyor ise görev yöneticiisinden virüs yada bozuk program cpu yu yorabilir sana tavsiyem tarat pc yi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.