Şimdi Ara

LAPTOP'IN KLAVYESİNİ KOLONYAYLA YIKADIM ÇALIŞMIYOR???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün çay içerken klavyeye çay bardağı devrildi ben de hemen elektriği kesip klavyeyi çıkarttım ve kolonyayla yıkayıp iyice kuruttum fakat çalışmıyor. Allahtan usb klavye vardı şu an onunla yazıyorum. Sizce bu durum geçici midir yoksa klavye kısa devre falan mı olmuştur.

• Alkol aşındırıcı etkisi ile zarar vermiş olabilir. Tam kurumamış olabilir. Sıcak bir yerde birgün kalsın, düzelmezse, yattı balık diyip, normal duru su ile yıkıyıp, kurutup bir daha denersiniz. :)
  • DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    Daha demin taktım denedim ve tuşlar kendi kendine basıyordu. Anladığım kadarıyla tam kurudu zannetsem de kurumamış. İyice kuruyunca çalışacağını umuyorum. Cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Daha demin taktım denedim ve tuşlar kendi kendine basıyordu. Anladığım kadarıyla tam kurudu zannetsem de kurumamış. İyice kuruyunca çalışacağını umuyorum. Cevap için teşekkürler...
    Aynısı başıma geldi normal içme suyu döküldü biraz hemen ters çevirip kapatıp 2 gün beklettim. çoğu tuş düzeldi ama 4-5 tuş düzelmedi mecbur yeni klavye taktırdım :)
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki iyiced kurutunca düzeldi. Sizin durumda keşke bekletmek yerine saç kurutma makinesiyle iyice kurutsaydınız. Yaş bir vaziyette bekletmek riskli. Şu an benimkinde sıkıntı yok mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam benimki iyiced kurutunca düzeldi. Sizin durumda keşke bekletmek yerine saç kurutma makinesiyle iyice kurutsaydınız. Yaş bir vaziyette bekletmek riskli. Şu an benimkinde sıkıntı yok mesela.
    saç kurutma makinesi tuşları eritir hocam :) diğer türlü de suyu başka yerlere götürür o yüzden ters çevirip bekletmiştim
  • Klavyeyi ters şekilde bekletmek en mantıklısı. Mümkünse fön makinesi yerine elektrik süpürgesiyle suyu cektirin. Fön suyu icerilere ittiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şey iyi güzel giderken ctrl'nin çalışmadığını farkettim ve caps lock çalışsa da ışığı bozulmuştu mecbur yeni klavye aldım. Siz siz olun asla laptop klavyesini kolonyayla yıkamayın. İyi forumlar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.