Şimdi Ara

Laptop İçin Harici Powerbank Konusunda Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    pillerin gücü yetmiyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: integer

pillerin gücü yetmiyor olabilir mi?
    Başka seçenek yok gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar video ekledim, bu arada videoda göstermeyi unuttum ama pillerin güçsüz kalması ihtimaline karşı pilleri çıkarıp yerine 12v 4.2A bir adaptörü devreye bağlayarak deneme yaptım ama 20v çıkış alıp laptopa taktığımda yine başarısız oldu.
    Ayrıca 4 pil=16v girişe verince sorunsuz çalışıyor ama 12v'da sorun var:

• cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    20v*6,75a=135w

12 v için
    135/12=11.25amper verebilecek bir güç kaynağı/pil'e ihtiyacınız var. Sizin 12v 4.2a güç kaynağınız yeterli değil. 16v içim 8,44amper gerekli demekki pilleriniz bu kadar akım verebiliyor. Ayrıca 8a-12a ciddi akımlar kalın kablo kullanın ve modülü soğutmayı unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: integer

20v*6,75a=135w

12 v için
    135/12=11.25amper verebilecek bir güç kaynağı/pil'e ihtiyacınız var. Sizin 12v 4.2a güç kaynağınız yeterli değil. 16v içim 8,44amper gerekli demekki pilleriniz bu kadar akım verebiliyor. Ayrıca 8a-12a ciddi akımlar kalın kablo kullanın ve modülü soğutmayı unutmayın.
    Yanlış hesap.

Bilgisayar yük altında değilken çekeceği akım maximum 1-2 amper. 6 amperi hiçbir zaman görmez.

• Fark ettiyseniz dc step up modülün girişinde çift besleme terminali kullanılmış bu da demek oluyor ki girişten çekilecek akım yeri geldiğinde desteklenmesi gerekebilecek seviyelere kadar çıkacak. Gördüğüm kadarıyla kullandığınız kablolar cansız, kablo adedini paralel şekilde arttırarak veya çok daha kalın bir kablo kullanarak deneyin. Tahmin ederim modül 12v tan 20v seviyelerine çıkartabilmek için girişten 7-8 amper akım çekmeye çalışıyor, o kablolar bu akımları taşıyabilecek gibi görünmüyor. 4 pile çıkardığınızda kaynak akım ihtiyacı yaklaşık %30 civarı düştüğü için çalışabilir hale gelmesi buna kanıt bence...
  • Şu ikisini sipariş ettim, bağlantıları da kalın şofben kablosuyla yapacağım bakalım inşallah çalışır:

12V 14 AH JEL YİĞİT AKÜ ELEKTRİKLİ-MOTOR-OYUNCAK AKÜSÜ 2019 4. AY 255,00 TL yerine 175,69 TL
    https://urun.n11.com/aku/12v-14-ah-jel-yigit-aku-elektrikli-motor-oyuncak-akusu-2019-4-ay-P330190692

Einhell CC-BC 2 M Akıllı Dijital Akü Şarj Cihazı 6-12 V 244,00 TL yerine 199,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/einhell-cc-bc-2-m-akilli-dijital-aku-sarj-cihazi-6-12-v-P326994012

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurdum arkadaşlar, yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum.

• cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Bravo, emeğine sağlık. Güle güle kullan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Saoğlun hocam, sayenizde..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O kadar harcayacaginiza laptop bataryası alsanız daha karlı olurdu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.