Şimdi Ara

Laptop'ı LCD ye bağlamak..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
3
Favori
128.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktan anlaşılıcağı üzere laptopımı LCD tv ye baglayıp o sekilde de kullanmak istiyorum..

Bi arkadaşım masaüstü bilgisayarını samsung bordeaux 32" lcdsine bagladıgında goruntuyu tam ekran degilde.. yanlardan da bant geçicek şekilde ekranın ortasında goruyomuş..

Bunun olmaması için LCD alırken neye dikkat etmeliyim..

Siz bilgsiayarınızı LCD ye bagladıgınızda goruntu sorunu yaşıyormusunuz?

• arkadaşlar samsung le32r82b lcd tv aldım. Fakat laptop u lcd ye bir türlü bağlayamadım. VGA-VGA kablo ile bağlanmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. Ekran kartı ati mobility radeon x700. ayarlar dan tv yi seçemiyorum. yani klonlama yapmıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • bende sony 32s3000 e bağladım tam ekran görüntü olmadı.ekranın ortasında oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 92HaKO92

bende sony 32s3000 e bağladım tam ekran görüntü olmadı.ekranın ortasında oldu.

Kumanda üzerindeki [i+] tuşunun altındaki ekran formatını değiştiren tuşa basarsan, tam ekran elde edersin.
  • bende bağlantı yapamadım

samsung 32 r8 1b var
    vega to vega yapamadım. kablolarıbağladım
    bilgisayarı actıgımda windovs acılıs sekmesı gorunuyo masa ustu goruntusu geldiğinde sinyal yok dıyo
    bilgisayarım asus ekran kartı nvidia gefors go 7300

acaba s video yu mu deneyeyim
    hangisi daha ıyı goruntu verır.
  • Baglantidan sonra bilgisayarin goruntuyu paylasmasi icin kisa yol tusuna basmak gerekir. Bu hplerde function+F4 tusu. Goruntuyu menudeki ayarlardan 4:3ten genis ekrana cevirebilirsin.
  • arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caddelly

arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.

Hayırlı olsunİki uçu erkek VGA kablosu kullanarak Laptopımınzdan LCD TV nize bağlantı yapabilirsiniz.VGA kablolarında 3 metrelik kabloları tercih etmek daha mantıklı 3 metreden sonra VGA sinyaller zayıflar.(5m de kullanabilirsiniz)

Kullandığınız LCD TV de 15 pin D-Sub girişi diye adlandırılır.LCT TV nizin arka giriş komponentlerinde 5 nolu giriş

Laptop nızın ekran kartı özelliklerini bilmiyorum.LCD TV niz full hd (1920x1080) olması lazım
    Laptop nızın çözünürlüğünüde 1920x1080 ayarlayabilirsiniz.Bu çözünürlüğü ekran kartınızı görüntü özelliklerinde göremiyorsanız.Bağdaşdırıcı-Tüm Modları listele kısmından ekleme yapabilirsiniz.VGA kablonuzuhttp://www.1e1al.com/index.php?do=catalog/product&pid=4370 satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCIENTIST -- 21 Ağustos 2008; 11:09:48 >
  • gercekten ınanılmaz bır acıklama olmus.bır sey daha merak edıyorum.bu baglantıdan daha ıyı goruntu alabılecegım alternatıf baglantı sekıllerı varmıdır?cunku forumda bırkac yerde okudugumda farklı kablolarla farklı goruntu kalıtesı elde edılıyormus sanırım.belkı bu konuda degıldır ama almısken ıyısı olsun mantıgı ıle bır kere almak ıstedıgım ıcın merak edıp soruyorum:)
  • quote:

gercekten ınanılmaz bır acıklama olmus.bır sey daha merak edıyorum.bu baglantıdan daha ıyı goruntu alabılecegım alternatıf baglantı sekıllerı varmıdır?cunku forumda bırkac yerde okudugumda farklı kablolarla farklı goruntu kalıtesı elde edılıyormus sanırım.belkı bu konuda degıldır ama almısken ıyısı olsun mantıgı ıle bır kere almak ıstedıgım ıcın merak edıp soruyorum:)

Bazı Laptop larda DVI çıkışı oluyor.Eğer varsa DVI to HDMI yapabilirsiniz o daha kaliteli görüntü verir.
  • ozaman varmı yokmu onu arastırmam lazım once.pekı bunun ıcın donusturucu vs gıcı seyler varmı acaba?yanı dvı cıkısım yoksa hıcbır sekılde hdmi baglantısı yapamazmıyım?
  • DVI ile HDMİ görüntü kalitesi aynı, HDMİ ek olarak ses taşıyor diye biliyorum.
    VGA-HDMİ dönüştürücüler var ama kalite olarak ne fark edeceğini bilmiyorum.
    Sonuçta senin çıkışın VGA olacak.
  • vga (yani bilgisayar monitör kablosu) bağlantısı olan tum lcd lerde çözünürlük ayarı yapmanız gerekiyor. 40 inch tvlerin geneli 1024x768 e getirmelisiniz. 32 inch lerde bazı modeller 800x600 bazı modeller 1024x768 olarak değiştirmelisiniz. samsung'un bazı modellerinde 1920x1080 i destekliyor. ayrıca bazı laptoplarda monitör tanıtımı istiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Virgo7

vga (yani bilgisayar monitör kablosu) bağlantısı olan tum lcd lerde çözünürlük ayarı yapmanız gerekiyor. 40 inch tvlerin geneli 1024x768 e getirmelisiniz. 32 inch lerde bazı modeller 800x600 bazı modeller 1024x768 olarak değiştirmelisiniz. samsung'un bazı modellerinde 1920x1080 i destekliyor. ayrıca bazı laptoplarda monitör tanıtımı istiyor.

kullandıgım lcd full hd ve laptop ekranı bu cozunurlugu desteklıyor sanırım.bu durumda yıne belıttıgınız ayarlarmı gecerlıdır?
  • vga kablo aldım ve lcd ıle laptop arasında baglantı kurdum ama gerısı yok malesef.sanırım ekran kartı ıle ılgılı bır sorun var.yanı bu baglantılardan sonra ne yapmam gerekıyor bırı yardımcı olursa cok memnun olurum.ayrıntılı bır acıklama yaparsanız sevınırım.bu gece bu ısı halletmek ıstıyorum yoksa yarın malesef kabloyu gerı vermek durumunda kalıcam
  • quote:

vga kablo aldım ve lcd ıle laptop arasında baglantı kurdum ama gerısı yok malesef.sanırım ekran kartı ıle ılgılı bır sorun var.yanı bu baglantılardan sonra ne yapmam gerekıyor bırı yardımcı olursa cok memnun olurum.ayrıntılı bır acıklama yaparsanız sevınırım.bu gece bu ısı halletmek ıstıyorum yoksa yarın malesef kabloyu gerı vermek durumunda kalıcam

Ekran kartı ayarlarından çıkışı tv olarak ayarladın mı?

Birde tv'nin kullanım kılavuzuna bir bak. Son sayfalara doğru tv'nin vga bağlantı ile hangi çözünürlükleri desteklediğine dair bir tablo olacaktır. Tahminim 1360*768 max. değeridir. İşte çıkışı tv veya bazı ekran kartlarında monitör olarak geçebilir, olarak ayarladıktan sonra çözünürlük değerlerini de tv'nin desteklediği değere ayarlamalısın. Yoksa tv desteklenmeyen mode gibi bir hata verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 21 Ağustos 2008; 23:29:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

vga kablo aldım ve lcd ıle laptop arasında baglantı kurdum ama gerısı yok malesef.sanırım ekran kartı ıle ılgılı bır sorun var.yanı bu baglantılardan sonra ne yapmam gerekıyor bırı yardımcı olursa cok memnun olurum.ayrıntılı bır acıklama yaparsanız sevınırım.bu gece bu ısı halletmek ıstıyorum yoksa yarın malesef kabloyu gerı vermek durumunda kalıcam

Ekran kartı ayarlarından çıkışı tv olarak ayarladın mı?

Birde tv'nin kullanım kılavuzuna bir bak. Son sayfalara doğru tv'nin vga bağlantı ile hangi çözünürlükleri desteklediğine dair bir tablo olacaktır. Tahminim 1360*768 max. değeridir. İşte çıkışı tv veya bazı ekran kartlarında monitör olarak geçebilir, olarak ayarladıktan sonra çözünürlük değerlerini de tv'nin desteklediği değere ayarlamalısın. Yoksa tv desteklenmeyen mode gibi bir hata verebilir.

ekran kartı ayarlarına gıremedım malesef.sıstem bılgısınde ekran kartı yok.yanı sorun ekran kartını bulamamam ama anlamadım karısık bır mevzu sanırım
  • İlginç...Masaüstünde sağ tıkladığında çıkış vs. gibi bir ayar yok mu? Veya masaüstünde sağ tıkladığında özelliklere tıkladığında ekran kartı ayar penceresi çıkmıyor mu?

Bu söylediklerim basit şeyler o yüzden biliyorsan alınma...Ama oturduğum yerden pc bilgini bilemiyeceğimden ve pek çok arkadaş bazen ben de ufak şeyleri atladığımızdan soruyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

İlginç...Masaüstünde sağ tıkladığında çıkış vs. gibi bir ayar yok mu? Veya masaüstünde sağ tıkladığında özelliklere tıkladığında ekran kartı ayar penceresi çıkmıyor mu?

Bu söylediklerim basit şeyler o yüzden biliyorsan alınma...Ama oturduğum yerden pc bilgini bilemiyeceğimden ve pek çok arkadaş bazen ben de ufak şeyleri atladığımızdan soruyorum..

bu soyledıklerını bılıyorum basıt seyler.alınmam tabıkı ama o ayarlara ulasamadım.laptop tamırden geldı ve ekran kartı degısmıs sanırım acaba onunla alakalı bırsey olabılırmı dıye merak ettım.
  • dun gece bu baglantıyı kurmak ıcın ugrastım ve yukarıdakı acıklamadakı resımde ekran kartı ozellıklerı sekmesındekı bagdastırıcı bılgısı kısmında ben aynı yere gırdıgım zaman karsılarında "yok" yazıyor hepsının.yanı ekran kartı tanıtılmamısmı yoksa desteklemıyormu anlamadım sorunu.bu durumda sanırım benım laptopu lcd ye baglama gıbı bı durumum olamaz.varsa bu sorunun cozumunu bılen gercekten sevınırım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.