Şimdi Ara

Laptop'ı HDMI ile LCD TV ye bağlamak [SORUN NVIDIA DRIVER] SS Destekli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
67.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ramazansaribay

masaüstüne sağ tıkla ekran çözünürlüğünü seç oradan gelişmiş ayarları seç orada monitör kısmında ekran yenileme sıklığı var. onu minimuma getir 60 filan sanırım. tabi bunu tv için yapacaksın. bende yaşamıştım böyle bir problemi

maalesef sorun aynen devam ediyor.
  • +++++ beyler cidden anlamıyorum, ekran kartını iptal edince görüntü geliyor, ekran kartını aktif edine ekran gidiyor. Her şeyi denedim. nasıl halledicez bunu.
  • çözemedim.
  • yardım ??? post kasıyor gibi olduk ya
  • Ben de LCD tvye 8-10 defa GT240M ekran kartını hdmi ile bağladım ve kullandım bilgisayarımı ancak şimdi ben de bağlanamıyorum.Çalıştığını bildiğim başka kablo denedim olmadı, eski sürücüleri yükledim olmadı, en güncel sürücüyü denedim olmadı olmadı olmadı.Son çareyi vga ile bağlanmakta buldum
    Hdmi ile bağlanmaya calıstığımda ekran yarım saniyeliğine siyah oluyor sonra düzeliyor ancak görüntü yok :( :(
    Bilgisayımın OS W7 Ultimate
    Ekran Kartı GT240M
  • Televizyonum Grundig 82 Ekran...Düşük kaliteli bir ürün.
    Bilgisayar ASUS x55...i3 ama ekran kartı düşük...
    Şimdi olay şu;
    Televizyonda 2 adet bilgisayar HDMI kablo ile çalışıyor.
    Ama Asus bilgisayar bu Grundig TV HDMI ile çalışmıyor.Ama aynı bilgisayar'ın VGA kablosu ile TV'de çalışıyor...

Asus Bilgisayar başka bir LG 106 ekranın 4 ayrı HDMI'sında bile cillop gibi çalışıyor...

Grundig TV'ye görüntü verirken bazı ayarlarda "LİMİT DIŞI" uyarısı veriyor...

Bilgisayarın ayarını 800X600 bile yaptım yinede HDMI ile bu bilgisayar çalışmıyor...

Muğla Arçelik servis'te bir arkadaş özellikle yardımcı olmak için başka Grundig TV'lerde denedi bu sabah,3 taneden 2'sinde çalışmıyor...
    Bu olay ekran kartı--->TV geçişiyle ilgili bir uyumsuzluk ama neresi çözemedim.
    Bilgisayar ekran kardı İntel HD3000...böyle bir şey olması lazım???

• quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Televizyonum Grundig 82 Ekran...Düşük kaliteli bir ürün.
    Şimdi olay şu;
    Ama Asus bilgisayar bu Grundig TV HDMI ile çalışmıyor.Ama aynı bilgisayar'ın VGA kablosu ile TV'de çalışıyor...

Asus Bilgisayar başka bir LG 106 ekranın 4 ayrı HDMI'sında bile cillop gibi çalışıyor...

Bilgisayarın ayarını 800X600 bile yaptım yinede HDMI ile bu bilgisayar çalışmıyor...

Muğla Arçelik servis'te bir arkadaş özellikle yardımcı olmak için başka Grundig TV'lerde denedi bu sabah,3 taneden 2'sinde çalışmıyor...

aynen dediğiniz gibi ekran kartı>tv uyumsuzluğu. nasıl çözeceğimi bulamadım bir türlü ben de.

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetvarolozbek

Ben de LCD tvye 8-10 defa GT240M ekran kartını hdmi ile bağladım ve kullandım bilgisayarımı ancak şimdi ben de bağlanamıyorum.Çalıştığını bildiğim başka kablo denedim olmadı, eski sürücüleri yükledim olmadı, en güncel sürücüyü denedim olmadı olmadı olmadı.Son çareyi vga ile bağlanmakta buldum
    Hdmi ile bağlanmaya calıstığımda ekran yarım saniyeliğine siyah oluyor sonra düzeliyor ancak görüntü yok :( :(
    Ekran Kartı GT240M

son çare vga. böyle olunca full hd laptop ile led tv nin hiç bir manası kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

quote:

Şimdi olay şu;

aynen dediğiniz gibi ekran kartı>tv uyumsuzluğu. nasıl çözeceğimi bulamadım bir türlü ben de.

quote:

Ben de LCD tvye 8-10 defa GT240M ekran kartını hdmi ile bağladım ve kullandım bilgisayarımı ancak şimdi ben de bağlanamıyorum.Çalıştığını bildiğim başka kablo denedim olmadı, eski sürücüleri yükledim olmadı, en güncel sürücüyü denedim olmadı olmadı olmadı.Son çareyi vga ile bağlanmakta buldum
    Ekran Kartı GT240M

son çare vga. böyle olunca full hd laptop ile led tv nin hiç bir manası kalmıyor.

...yok mu bir çözüm???
    VGA'yı kullanmamak için HDMI olan PC aldık...Boşa mı gitti şimdi bu PC???

• quote:

quote:

quote:

Şimdi olay şu;

quote:

Ekran Kartı GT240M

...yok mu bir çözüm???
    VGA'yı kullanmamak için HDMI olan PC aldık...Boşa mı gitti şimdi bu PC???

valla inanın bilmiyorum. nvidianın forumlarına taşıyacağım bu konuyu. 3 tane farklı asus laptop sorunsuz bağlanıyor tv'ye. arkadaşın acer laptop ile benim acer laptop bağlanmıyor. ikimizin de ekran kartı gt420m...

• DİNG-----DONGGG!!!!
    Çözdüm...
    İnciğini-Kıncığını karıştırırken HDMI'den görüntü aktarıyorum....
    ama bu sefer VGA kablosu ile aktar dersem "limit dışı" diyor...
    Hadi bunu çözelim şimdi...
    Arçelikteki çocuklara ithaf olunur :-)
  • quote:

DİNG-----DONGGG!!!!
    Çözdüm...
    İnciğini-Kıncığını karıştırırken HDMI'den görüntü aktarıyorum....
    ama bu sefer VGA kablosu ile aktar dersem "limit dışı" diyor...
    Hadi bunu çözelim şimdi...
    Arçelikteki çocuklara ithaf olunur :-)

nasıl çözdün hocam
  • Hocam o çözümü çok önce bulmuştum...
    ama en radikal çözüm İşletim sistemini değiştirmekmiş.
    Win8 başa bela bir sistem..
    Sildirdim,Win7 Home Premium yaptım.
    Sorun kökünden çözüldü..
  • Arkadaşlar ben sorunsuz kullanabiliyorum bu şekilde. Ama acaba laptopa zararı olur mu diye de endişe ediyorum. Çünkü oyunlarda falan kullanıyorum genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThumbMan

Arkadaşlar ben sorunsuz kullanabiliyorum bu şekilde. Ama acaba laptopa zararı olur mu diye de endişe ediyorum. Çünkü oyunlarda falan kullanıyorum genelde.

lcd televizyonun çözünürlüğü daha yüksek olduğu için bilgisayarınızı biraz daha fazla zorlar. başka zararı dokunmaz.
  • Teşekkürler 4hm3t.# . Fena alıştım. Laptopun ekranını neredeyse hiç kullanmıyorum.
  • İlacın burada tıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

İlacın burada tıkla

Deneyeceğim, teşekkür ederim.

@ThumbMan önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4hm3t.# -- 4 Ekim 2013; 19:13:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

İlacın burada tıkla

Deneyeceğim, teşekkür ederim.

@ThumbMan önemli değil

aynı dertten bende muzdaripim. işletim sistemi 8.1

laptopta nvidia gt 720m ekran kartı var. 50" led tv'ye hdmi dan bağlayınca görüntü ekrana oturmuyor.

27" lik 1920*1080 olan eski lcd'ye bağlayınca sorun yok ama.

her türlü ayarı denedim olmadı.Acaba arkadaşın verdiği linkte javayla ne alakası var bir yükleyip deneyelim.

• Aynı sorun bende de oldu gt430 nvida ekran kartım var win 8.1 kullanıyordum lg led tv ye bagladım ekran kapanıp açıldı çözürnlüklerin hepsini denedim olmadı en son olarak format attım ama win 7 geçtim bu sefer en düşük ayarda çalıştırabildim sorun buyuk ıhtımal win 8 de ki animasyonlar cok kasıyor bu da led tv lerde sıkıntı yapıyor fakat babamın pc yı taktım oda 8.1 di ama ekran kartı 2gb dı cok rahat açtı burada ki sroun ekran kartı gücü ve win8 ile alakalı bir durum eger çözen biri olursa cevap yazsın ben win7 ile anca açabildim
  • Sinirden tv yi kırmak üzereyim. 1 hafta önce tv den film izlerken şimdi izleyemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.