Şimdi Ara

Laptop hizlandirma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony VPCF13L8e/h laptopum var. Bugün ramlerini değiştireceğim 8 gb kingston ddr3 1333mhz ram takviyesi yapacağım. SSD için para biriktirip 128 gb ocz almayı düşünüyorum. 2 harddisk kullanılıyorsa ikisini yoksa 2 tb harici alıp onu kullanmayı planlıyorum yedekleme için. Işlemci değiştirebilir miyim ayriyeten başka neler yapabirim tavsiyelerinizi bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kortizol

Sony VPCF13L8e/h laptopum var. Bugün ramlerini değiştireceğim 8 gb kingston ddr3 1333mhz ram takviyesi yapacağım. SSD için para biriktirip 128 gb ocz almayı düşünüyorum. 2 harddisk kullanılıyorsa ikisini yoksa 2 tb harici alıp onu kullanmayı planlıyorum yedekleme için. Işlemci değiştirebilir miyim ayriyeten başka neler yapabirim tavsiyelerinizi bekliyorum...

Hocam bu kadar masraf yapacağına yenisi al daha iyi notebooktan bahsediyoruz masaüstü gibi olmaz ki!
    İşlemci değişebilir ama uyumlusunu bulmak zordur.
  • quote:

Sony VPCF13L8e/h laptopum var. Bugün ramlerini değiştireceğim 8 gb kingston ddr3 1333mhz ram takviyesi yapacağım. SSD için para biriktirip 128 gb ocz almayı düşünüyorum. 2 harddisk kullanılıyorsa ikisini yoksa 2 tb harici alıp onu kullanmayı planlıyorum yedekleme için. Işlemci değiştirebilir miyim ayriyeten başka neler yapabirim tavsiyelerinizi bekliyorum...

SSD taksan bile tam performans alamazsın Chipsetinin Sata III desteği yok. Ayrıca yer sorunu olacağından HDD nin yerine takman gerekecek.
  • i5-480M ise olur olmaz değil fakat dediği gibi uğraşmana değer mi değmez mi tartışılır.
  • Aslında tüm isteğimi karşılıyor. Crysis 3 full hd oynuyorum sıkıntı çıkarmıyor. Ram değiştirme yapılabilecek en iyi ve ucuz iş gibi duruyor dediklerinize göre. Sata 3 desteği olayını bilmiyordum teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz icin

• 8 GB Ram takviye edecem demişsin anakartın max 8GB destekiyor. Yani sen 4GB eklemelisin.
  • Eski ramlar 2+2 idi o yüzden onları çıkarıp 4+4 yapicam. 1600 mhz destekler mi onu bulamadım ama

• quote:

Eski ramlar 2+2 idi o yüzden onları çıkarıp 4+4 yapicam. 1600 mhz destekler mi onu bulamadım ama

Anakartın desteklemeyebilir ram yükseltmek çözüm getirmez pcnin performanısını işlemci belirler.
  • quote:

Eski ramlar 2+2 idi o yüzden onları çıkarıp 4+4 yapicam. 1600 mhz destekler mi onu bulamadım ama

AİDA Extreme Edition yazılımını yükle.
    PC nin içini açmadan kaç slotun var ve desteklediği hız miktarı ne kadar öğrenebilirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

PC nin içini açmadan kaç slotun var ve desteklediği hız miktarı ne kadar öğrenebilirsin?

Tamamdir çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Tamamdir çok teşekkür ederim

Bilgisayarınızın Ram Bus Hızı 1333Mhz desteklidir. 1600 mhz alsanız bile sistem 1333mhz hızında çalıştıracaktır. Bu sebebten 1333 mhz CL9 ile CL11 arasında almanız tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.